Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Temat smartfonowy niebezpiecznie dryfuje w obszary polityki, i to polityki globalnej :-) Wracając do sedna wątku: patrzyłem na to Xiaomi Mi 2A i na papierze robi wrażenie. Musiałbym go jeszcze pomacać w jakimś sklepie.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
greentrek napisał/a:
A gdy Huawei próbuje ugrać znaczną część rynku który Jankesi uważali za swoją domenę, to się trzeba bronić wszelkimi metodami

Może po części dlatego, że problem Huaweia to nie tylko urządzenia końcowe Kowalskiego czy Smitha, ale siedzi duuuużo głębiej w sieci. Problem z tym dostawcą sprzętu mają też państwa nie będące producentami kokurencyjnego towaru. A że jest w tym kupa polityki, jasne, to też.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Kytutr napisał/a:
Szybkie pytanie: czy ktoś może polecić z własnego doświadczenia jakiegoś smartfona ze średniej półki (lub zeszłorocznej wyższej), który spełnia następujące wymagania:
- dual sim
- jeżeli nie ma osobnego gniazda na kartę pamięci, to przynajmniej 64GB pamięci
- dobry aparat

Ostatnio na urlopie jak robiłem zdjęcia, to Nokia Lumia 920 z 2012 bez problemu przebijała jakością zdjęć znacznie młodszy smatfron, czyli Honora 7 Lite (który ma tylko 16GB pamięci, z której i tak lwią część zabiera system, więc co chwila mam monity o tym, że brakuje miejsca).

Od razu mówię, że nie interesuje mnie bawienie się w instalację alternatywnego oprogramowania, flashowanie, custom romy i inne takie. Z konieczności bawiłem się w to z LG L65, żeby mieć coś nowszego niż Android 4.4.
Mi Mix 2
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Zbynio, jakiś rok temu miałem wymuszone przywracanie systemu do ustawień fabrycznych (wiwat .apk z nieznanych źródeł + root). Niestety, nic to nie zmieniło. Natomiast dzięki rootowi mogłem odpalić apkę BetterBatteryStats (dostępna za free na xda prosto od autora) i namierzyć aplikację (natywną, samsungową jak się okazało), która tworzyła partial wakelocki, co nie pozwalało uśpić telefonu gdy ekran był wyłączony. Po wywaleniu jej z telefonu nagle na jednym ładowaniu zaczął trzymać bez problemu cały dzień (przy normalnym używaniu) zamiast ~4..5h, ponad 2x dłużej.

A o Huawei to tak jak już Arti napisał, afera jest raczej o 5G i próbę przejęcia globalnego rynku niezbyt fajnymi metodami, ale fakt.. to już daleko poza ten wątek.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Marooned, u mnie było podobnie. Niektóre aplikacje zewnętrzne (ze sklepu Google) dziwne rzeczy robiły głęboko w tle. Jednak czysty Oxygen od Oneplus jest świetny. Uznałem, że rozpisywanie szczegółów nt tutaj jest zbędne. Root w telefonie teraz to podstawa. :-B
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Szukam telefonu z klawiaturą i androidem.

Od czasu jak zainstalowałem
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mistergroup.muzutozvednout&hl=pl
nie wyobrażam sobie telefonu bez automatycznego blokowania telemarketerów i innego badziewia.

Rozwiązaniem może być aparat z klapką, w sieci znalazłem takie przykładowe:
https://www.gsmarena.com/lg_wine_smart-7451.php
https://www.gsmarena.com/...older2-9331.php

Czy używa ktoś czegoś podobnego?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Kocur, nie mam pewności ale te cacka chyba nie miały być dostępne na rynku EU.
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Michu BB były brane pod uwage. Przewagą klapki jest możliwość odebrania połączenia fizycznym przyciskiem, albo przez jej otwarcie.

SeizeThePicture tego LG widziałem w Polsce, inne to eBay itp.

Naprawdę nikt na forum nie korzysta/korzystał z takich telefonów?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Klawiaturę qwerty rozumiem. Sam nie trawię telefonów bez. I dlatego mój telefon jest mało smart. Tzn był bardzo smart, ale 8 lat temu.
Ale te z klapką czyli android na małym ekranie i klawiatura tylko numeryczna? Po co?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Kocur napisał/a:
Naprawdę nikt na forum nie korzysta/korzystał z takich telefonów?
Korzystałem. Ostatni dobry telefon z klawiaturą (moim zdaniem), HTC Desire Z. Już się ze mnie na ulicy śmiano, wytykano mnie palcami, jak na uruchomienie jednej aplikacji czekałem 30s, łkałem nocą do poduszki, ale w końcu przyszła pora na zmianę.

Marketing i trendy robią swoje. Era telefonów z klawiaturą mija (niestety) tak jak era telefonów, gdzie kciukiem ogarnia się cały ekran (<5").
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Cytat
Korzystałem. Ostatni dobry telefon z klawiaturą (moim zdaniem), HTC Desire Z.

Podpisuje się pod tym.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Marooned napisał/a:
Ostatni dobry telefon z klawiaturą (moim zdaniem), HTC Desire Z

Też miałem :-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Gdzieś u Chińczyków widziałem taką sprytną nakładkę z fizycznymi klawiszami na smartfona. Ale to zawsze proteza.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
To teraz i ja mam pytanie :D

Czy korzysta ktoś z Samsungowego DeXa? Kupiłem sobie nowy tablet i jakoś tak szału nie robi :/
Problem mam głównie z "pakietem biurowym" i klientem poczty. Do tej pory używam BlueMaila, ale niespecjalnie dobrze spisuje się w trybie DeX, niby działa ale szału nie ma. Czy zna ktoś coś lepszego pracującego w okienkach?

Z pakietem biurowym też jakoś różowo nie jest. Nie mam ochoty na abonament (Office 365), Hancom Office sugerowany przez Samsunga niby działa, ale nie mogę wpisać litery ó, co jest trochę wkórzające :mrgreen: . AndrOpenOffice potrafi zgłupieć i zachowuje się tak jakby zawiesił się klawisz Control. Ktoś coś?

Aha, no i gdyby kogoś kusiło etui z klawiaturą to uprzedzam, że nie ma na niej klawisza Escape :roll: Przy trybie DeX to tak jakby trochę dziwne... Wiem, że jest Ctrl+[, ale czuję że cofam się do tyłu. :mrgreen:

Aha, no i potrzebny jest jakiś klient VNC i RDP działający w trybie DeX.

To by było tyle pytań na początek :D
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
skaarj, a toto co oferuje Google? Pliki czy jakoś tak? Pamiętam, że chyba kiedyś poprawiałem w taksówce prezentację na Nexus 7 i chyba się udało. Używam sporadycznie, ale nigdy bardzo nie narzekałem. No i wszystko działa, niezależnie od urządzenia. Ciepło się o nim wyrażam, bo rozpaczliwie szukałem niedawno arcysuperważnego pliku po wszystkich możliwych komputerach, a tymczasem cały czas był tuż obok :-)
Pakiet, który nie pozwala na wpisywanie polskich znaków, należy odesłać do kosza. To chyba już nie te czasy, żeby trzeba było się kopać z kóniem.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Przeczytałem o Waszych problemach z aplikacjami googla i skutecznie mi odeszła ochota na zmianę telefonu. Zamiast mulic gmaps na andrucie, odpalam sobie here, mapy albo yanka na win8.1 i leję na iDruty.

Naprawdę chciałem zmienić smartfon, ale jeśli mam mieć rok po zakupie problemy z wydajnością, to polatam jeszcze na mojej pięcioletniej Lumii, która nadal ma bebechy takie, ze inne sprzęty mogą jej pozazdrościć.

Nie piszę tego, żeby wychwalać stary sprzęt, tylko ze złości, ze nie mam co kupić, na co zmienić. Wydawanie kasy co rok/dwa lata na nowy telefon przerasta mnie mentalnie. Co innego obiektyw :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Na androida Here też ma aplikację.
Na Windowsa to już chyba z kolei mało kto.

Nie zamierzam hejtowac - sam miałem Lumię ale w pewnym momencie ekosystem zaczął się dramatycznie kurczyć.
Na 2 letni okres użyteczności telefonu nie narzekam bo w takim właśnie cyklu mam wymianę sprzętu w robocie. Poprzedni aparat był już na tyle dobry że spokojnie mógłbym go dalej używać (Samsung A3 2016).
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
U mnie 5 - cio latek śmiga aż miło. Na służbowym android grzeje się, że jajka można smażyć.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
tref nie wiem jakie ludzie mająproblemy z wydajnością, ja w zasadzie nie mam najmniejszych - próbuję znaleźć rozwiązanie, które pozwoliłoby zrezygnować z noszenia laptopa wtedy kiedy tylko się da. Ze względu na wzgląd musiałem zatrudnić się u kogoś zamiast żyć tylko z pracy własnych rąk i potrzebuję ograniczyć ciężar noszonego sprzętu. Problem mam bardziej taki, że próbuję zmusić Andruta do pracy jak komputer, a nie tablet i narzekam, że tablet za 3k nie do końca jest tym czym chciałbym żeby był :D

Używamy teraz Motorolo G5s - całkiem fajne telefony, mam dwie uwagi: nie ma kompasu, tak więc pozycję określa po GPS i jak wsadzisz dwie karty SIM, to nie wsadzisz już karty microSD - słuchawka ma 3 GB pojemności, więc jeszcze się mieszczę :D

:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach