Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
No i nastał koniec moich dylematów, co do wyboru telefonu. Odpadły:
- Sony Xperia XZ2 - za dużo przycisków, które mogłyby przeszkadzać w uchwycie samochodowym (ale obecna cena 1799 PLN była w porządku)
- Sony Xperia XZ2 Compact - jednak ciut za mały ekran
- HTC U12+ - niepewna przyszłość firmy HTC i brak aktualizacji do Androida 9 - szkoda, bo możliwości fotograficzne i filmowe ma na wysokim poziomie
- OnePlus 6 - chciałem uniknąć problemów z Bluetooth (które ponoć zostały rozwiązane aktualizacją oprogramowania, ale lepiej dmuchać na zimne, niż zostać z czymś co sprawia problemy), oraz jednak za duży
- Xiaomi Mi A2 - wielki, z bardzo odstającym aparatem
- Motorola G7 Plus - w żadnym sklepie nie udało mi się go pomacać
- Sony Xperia 10 - długaśny jak pilot od telewizora :-) ale ekran pomysłowy

Wygrał Samsung S9 (w dodatku w bardzo dobrej cenie 2050 PLN). Miał już zainstalowanego Androida 9 i nakładkę One UI. Minus jest taki, że teraz już na pewno nie kupię sobie obiektywów od Zbynia :-)

Przy okazji podpowiem, że wiele telefonów w Czechach jest wyraźnie tańszych niż w Polsce (w drugą stronę też to działa), więc przy kupnie warto sprawdzać też przez porównywarkę https://heureka.cz - na przykład w CZ Motorola G7 Plus kosztuje teraz ciut poniżej 1200 PLN (kurs wyliczany przez Transferwise), i to w uczciwym sklepie, a nie w "firmie Krzok".

Dziękuje wszystkim, którzy brali udział w dyskusji, za pomoc w wyborze nowego telefonu.

 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Kytutr napisał/a:
na pewno nie kupię sobie obiektywów od Zbynia
:-P
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Kytutr napisał/a:
- Sony Xperia 10 - długaśny jak pilot od telewizora ale ekran pomysłowy

Ale cegła o-) z resztą jak większość teraz. Wracamy do przeszłości.
Trzeba wyciągnąć z szuflady Alcatela One Touch COM, póki jeszcze gdzieś sieć 2G 900MHz działa. Reanimować baterie jakimiś nowymi ogniwami i może ruszy.
https://www.gsmarena.com/...1&idPhone2=9353 - 20 lat minęło i wychodzi, że jednak ludziom nie przeszkadza a wręcz podoba się taki rozmiar o-\
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Generic napisał/a:
20 lat minęło

i cały misterny plan... wymyślili jakieś nawigacje jakby w domu usiedzieć nie mogli... filmy i muzykę w busie... (niektórzy tam nawet pracują ;))
Popiołek miał rację
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Akurat do muzyki rozmiar telefonu nie ma znaczenia, do nawigacji wielgachny ekran nie jest potrzebny, o ile ktoś nie jest dalekowidzem, do filmów każdy telefon jest moim zdaniem za mały. Ale co kto lubi. Ja lubię mniejsze telefony. A rynek daje wybór tylko pozornie, bo w androidowych większość producentów mniejsze modele robi ze słabszymi bebechami, więc jak się chce mieć model rozsądnie szybki, to niestety musi być duży (Tak przynajmniej było, jak ostatnio rozglądałem się za telefonem. Sony był chlubnym wyjątkiem zauważającym pewną grupę klientów, którzy mały telefon wybierają nie z oszczędności tylko dlatego, że chcą mieć mały telefon).
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
W salonie sprzedaży telefonów patrzyli na mnie jak na głuptaka-dziwaka. Zataczałem koła robiąc krótkie przystanki w czterech miejscach - przy czterech modelach.

Ostatecznie przekroczylem budżet, skorzystałem z promocji do promocji i kupiłem pierwszy telefon z andrutem.

Wnioski przedzakupowe:
- interfejs A jest pokraczny i brzydki. Tak samo jak interfejs ogryzka.
- typografia w windowsach i estetyka prezentacji treści w kafelkach to niedościgniony wzór
- wiem, że nie ma już możliwości delektowania się pięknem win8.1 Denim, wiec przesiadam się na A8 pełen przykrego grymasu na twarzy
- na odchodne miłe pożegnanie - winda ma apkę do konwersji i backupu kontaktów i smsow - powinno się łatwo przejść na A.

Z drżeniem rąk niebawem otworzę puszkę z gPlay. Jedyną, która po organoleptycznych badaniach pasowała mi wyglądem i w miarę do ręki (odpuscilem kryterium kompaktowosci na rzecz bezramkowego, duzego ekranu)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Tref, to co wybrałeś? Tak czy owak łączę się w bólu za utraconym bezpowrotnie Windows Phone.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
MI Mix 2s - 6/128
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie będzie ci brakowało NFC?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Miałem nfc w 1020 i nigdy nie użyłem.
Ten nowy też ma NFC.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Xiaomi z NFC?
A to rewolucja.
Aż sprawdzę.

NFC używam codziennie ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
tref napisał/a:
MI Mix 2s - 6/128
Ubiegłoroczny flagowiec. Bardzo się cieszę, że mam tak rozsądnego kolegę :-)
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Mój komputer ma mniej RAM-u niż ten telefon, że o telefonie nawet nie wspomnę :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Niestety to nie był żart i naprawdę przesiadłem się na androida.

Z telefonu jestem zadowolony. Z systemu mniej, się przyzwyczajam. Miliony much nie mogą się mylić :-P

Nadal nie wiem do czego służy ta funkcja NotForCustomer. Prymitywny wygląd interfejsu wskazuje, że jestem w trybie serwisowym :evilsmile:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Tref, co na Androida poradzisz: taka karma.

System Windows Phone pokazał bardzo ciekawy kierunek, ale firma zamiast się wszystkim podzielić, skoncentrowała się głównie na własnych urządzeniach. Wielka szkoda. Kiedy kilka lat temu każdemu pracownikowi Microsoftu dali po dowolnie wybranym smartfonie z WP miałem okazję pobawić się Samsungiem Galaxy S3 (wtedy był topowym modelem) z Windows Phone 8. Już już se blýskalo na lepší časy, mówiono o tym, że producenci będą dawać wybór jaki system chcesz mieć w telefonie, ale skończyło się na paru producentach (Samsung, HTC, Alcatel) i paru modelach. Potem przyszedł Windows Phone 10 (który nie zrobił wielkiej kariery), jeszcze szybciej koniec, ciemność i pleśń.

Szkoda, że nakładki w stylu Windows Phone na interfejs Androida to tylko namiastka.

[ Dodano: 2019-04-02, 09:04 ]
Aha: tref, skarżyłeś się mi rano, że system Xiaomi agresywnie czyści pamięć. Szkoda, że robią tak przy 6GB pamięci operacyjnej. Samsung Galaxy S9 bardzo ładnie sobie z tym radzi, w porównaniu z Honorem 7 Lite, gdzie miałem 2GB RAMu i aplikacje były często z niego usuwane (najbardziej wkurzające to było przy przeglądaniu internetu i korzystaniu z aplikacji bankowych).
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nie, sam nie czyści, znaczy nie mam z tym problemu. Chodziło mi o to, że w windzie nigdy nie było potrzeby czyszczenia. Tam miałem 2gb ram i niegdy go nie zapchalem mając włączone wszystko w tle, czego używam.
Po prostu jak wciskam w Androidzie przycisk wyczyść i pokazuje mi ile pamięci zwolnił, to dostaję szoku. To super pamięciożerny system, chyba nikt piszący apki nie myśli o optymalizacji (wiem, że się mylę, ale uwolnienie 1,45 GB wstrząsa ziemią w posadach :-P )
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest inaczej skonstruowany. Każda aplikacja to bodaj niezależny proces, samolubny, nie dzielący się zasobami z braćmi. :evilsmile:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
tref napisał/a:
Po prostu jak wciskam w Androidzie przycisk wyczyść i pokazuje mi ile pamięci zwolnił, to dostaję szoku.
To może po prostu tego nie rób, co? ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
tref, posłuchaj się Kytutra, będziesz zdrowszy, a smarkfon i tak będzie działał. ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ale na to mam pod najładniejszym przyciskiem :mrgreen:

Dziś wyłączę przyciski. I tak wolę gesty, które w win były standardem :shock:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach