opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
White, żeby słuchawki podłączyć ;-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
No, ale to przecież przekleństwo. Te splątane kabelki. Raczej ja chciałem się od tego uwolnić.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Czasem sie niektorym zdarza radia po FM sluchac a bez tego ni da rady.
Chociaz juz coraz mniej telefonow ma takowe
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Właśnie sprawdziłem - żaden z moich telefonów nie ma, najstarszy mam od końca 2016 roku.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Radio powoli umiera. Tak jak i prasa papierowa
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
White napisał/a:
Ja nie pojmuje po co ta tęsknota za Małym Jackiem. Na cholerę to potrzebne w telefonie?
Pryma Aprilis był 2 tygodnie temu.
To nie tęsknota, to niezbędny element w takim urządzeniu by podłączyć każde słuchawki. Ot, od tego są standardy. Póki nie ma fajnych dousznych słuchawek za 30zł z wtykiem USB, póty telefon musi mieć gniazdo jack. Te same słuchawki mogę podłączyć do notebooka albo do klawiatury. Wszędzie jack. Jako rzekłem: vivat standardy.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Mieszkam w takim miejscu, że zasięgi FM się kończą (pomijając Radio Maryja ;) ).
Każdy telefon czy walkman z radiem (też mam! :mrgreen: ) ledwo łapie. Tylko porządne radia w samochodach nie mają problemów z zanikami w gorszych miejscach.

Oba nasze telefony mają radio ale użyłem tylko przy sprawdzaniu czy działa.

Popieram frakcję "minidżakowców". ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Gwiazdor, bo nie płacisz abonamentu :mrgreen:
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
White napisał/a:
Ja nie pojmuje po co ta tęsknota za Małym Jackiem. Na cholerę to potrzebne w telefonie?

Ja używam kabelkowych słuchawek z mikrofonem w samochodzie albo w pracy. Gniazdo Lightning mam wolne i mogę podłączyć ładowarkę.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Kupiłem kiedyś na wyjeździe bezprzewodowe słuchawki. Potem się okazało że, mają wbudowane radio, wejście na kartę SD, mikrofon i oczywiście Bluetooth. Dodatkowo asystentka w nich ma taki głos, że się zakochałem. Jest też kabelek Jack więc jak ktoś lubi to może sobie podłączyć do telefonu. :evilsmile:
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
White, co to za słuchawki?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ja na przykład wytrzymuję 20 minut w słuchawkach z pałąkiem. Jak mam w firmie godzinne konferencje, to po nich uszy aż bolą (i nie w przenośni). Dlatego na co dzień tylko douszne, a te bez przewodu nie mają sensu (łatwo zgubić, trzeba ładować, nie da się "na chwilę" odwiesić jak ktoś do nas mówi). No i jak wchodzę w miejsce, gdzie muszę przestać słuchać, to jednym krótkim ruchem wyciągam jacka z telefonu nie wyjmując go nawet z kieszeni.

Anyway, co kto lubi, dlatego ja nie wojuję "Ja nie pojmuje po co ta tęsknota za Bluetooth. Na cholerę to potrzebne w telefonie?" ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Marooned napisał/a:
Póki nie ma fajnych dousznych słuchawek za 30zł

Moim zdaniem nigdy nie będzie fajnych dousznych, niezależnie od ceny, chyba że ktoś się prosi o głuchotę. Nie wiem zupełnie dlaczego nie zdobyły popularności słuchawki zauszne, otwarte. Fakt są znacznie większe od typowych "pchełek" i ciężko je upchnąć jako zestaw w pudełku z fonem, ale od strony fizjologii słuchu to zupełnie inny świat. Szkoda że moich Pioneerów SE-E33 już się nie dostanie, ale widziałem coś podobnego od Panasonica i pewnie innych też.
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Jack Storm się pojawił :mrgreen:

:-B :-B dla Was za podpowiedzi co i jak.

Na razie wstępnie przesortowałem informacje i mam takie przemyślunki by kupić/obejrzeć (jak nie widziałem i nie trzymałem w ręku):

Samung A5 2017 (ma wszystko co chcę łącznie z BT v4.2 a dodatkowo IP68 co czasem się przyda)
Samsung A40 (jeszcze się mieści w rozsądnych gabarytach ekranu by było wygodnie go trzymać i pracować)
Samsung A50 (to już chyba max gabarytu ekranu)
Samsung A8/S8 2018 - (może już starsze ale dalej poręczniejsze niż nowe niższe modele i kupno zależy od ceny)
Samsung A60 (może, muszę go zobaczyć jak działa ekran)

Motorola G7 Plus (jeszcze akceptowalny rozmiar, ale muszę pomacać)
Motorola G8 Power
Motorola One Action
Motorola One Vision


LG G5
LG G6 H870 (znowu IP68 i norma MIL, no i poniżej 6'' ekran)
LG G7 ThinQ (jak wyżej tylko ekran już 6,1'')

Może jeszcze coś z Xiaomi, ale to oglądnę w sklepach i na spokojnie poczytam o tej marce i konkretnych telefonach. Na razie najbardziej mnie ciągnie do Samsunga, bo do tej pory mnie nie zawiódł (mój A5 2016) i do norm IP68 i MIL.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A8 2018 jest fajny - sam takiego używam w wersji EE (comiesięczne łatki) ale problem jest taki że nie dostanie Androida 10 :-/
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
opiszon napisał/a:
A8 2018 jest fajny - sam takiego używam w wersji EE (comiesięczne łatki) ale problem jest taki że nie dostanie Androida 10 :-/


Tak myślę czy ten Android 10 to tak bardzo konieczny. Telefon dla mnie to dzwonienie, czasem internet by przypomnieć lub sprawdzić coś oraz aparat by czasem zdjęcia zrobić jako zapamiętywajkę czegoś.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Serio jest sens wydawać kilka stów (albo nawet powyżej tysiąca) jeśli chce się mieć telefon do dzwonienia?
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Marooned napisał/a:
Serio jest sens wydawać kilka stów (albo nawet powyżej tysiąca) jeśli chce się mieć telefon do dzwonienia?


Niestety ale mi wyszło, że tak. Bo czasem jeszcze internet potrzebny, czasem zdjęcia i coś o czym nie wspominałem, bo wyleciało mi z głowy. Często używam nawigacji (nawet w miarę znając drogę) i ostatnio używam telefonu jako kamery samochodowej (z DailyRoads Voyager).
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ok, czyli jednak nie telefon ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach