tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Plenerowe zwierzenia
Korzystając z dzisiejszej pogody, opuściłem miasto rodzinne i na chybił trafił udałem się do Czerska. Zapłaciłem za wejście na zamek [hmm wieżę otoczoną murem?] i zacząłem robić zdjęcia. Na środku dziedzińca [sic!] młoda para pozowała jakiemuś fotografowi. Full pro, nawet blenda była! Wdrapałem się na wieżę i przetestowałem polarka. Schodząc natknąłem się na młodego przepychającego się wąskimi krętymi schodkami ku górze. W połowie drogi spotkałem drugą połówkę tejże pary [hehe ładna suknia, biała dama chciałoby się rzec] w towarzystwie rzeczonego fotografa i jego giermka [z blendą]. Docieram powoli do sedna, jeszcze troszkę... Otóż, kolega pstrykacz trzymał w ręku Nikosia D2Xs i z wypisanym na twarzy "łomatko, znów amator" spojrzał na mojego ista. Oni poszli w górę, ja w dół.

10 minut później

Wyszedłem z dziedzińca przez bramę wjazdową zamku, spojrzałem za siebie i miałem nieodpartą ochotę uwiecznić ten widok. Schowałem ista, położyłem się na bruku [kadrowanie wymaga poświęceń] i ustawiam sobie parametry. Wtem przez bramę wychodzi młody, młoda, giermek i Nikoniarz z lampą przyczepioną do korpusu. Wleźli mi w kadr, więc odstawiłem od oka sprzęt... i co widzę? Facet schował swój piękny aparat pod prawą pachę, a lewą ręką usiłuje pozbierać szczękę, która opadła mu na wspomniany bruk. Oczy mu zabłysnęły [wcześniejszy zwrot o amatorach wyparował gdzieś w niebyt] uśmiechnął się do mnie i skinął głową.
Zeszli z kadru. Przyłożyłem do oka moją 645-kę i zrobiłem zdjęcie :mrgreen:



Pozbierawszy się z ziemi poszedłem dalej, z dziką satysfakcją wypisaną na twarzy.
Pozdrawiam Nikonowców, szacunek, macie fajny sprzęt!

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bana mu - szerzy nienawiść systemową.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Bana mu - szerzy nienawiść systemową.
Jestem ciekaw, czy taka opcja istnieje. Zbanować samego siebie :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
W ostatnim zdaniu serdecznie pozdrowiłem konkurentów spotykanych na foto-rynku, a wspomniany w opisie pan uśmiechnął się i skinął głową, co również uważam za uznanie - zatem o żadnej nienawiści mowy być nie może! :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
tref wzruszyła mnie Twoja historia :-B
Swoją drogą jak Panu "profi" przeszkadzał "amator" to tylko oznacza, że burak. Przykre ale nie bardzo jest sens się przejmować. :-P
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
tref, udzielam Ci banana i mandarynkę.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie kłam. Ton Twego postu sugeruje wywyższanie się i poczucie większej wartości, niż osobnik z innym systemem.
A te Twoim zdaniem gestu uznania...
A jeśli to był przebrany Canonier z puszką Nikona, mający na celu szerzenie zwątpienia? A gdyby tu było przedszkole w przyszłości, i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości...
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
tref, to się nie popisałeś a ja się napaliłem na walki rycerskie a tu nici. Przecierz mieliście kruszyć kopie eeeee to znaczy obiektywy. A bym zapomniał zapytać a gdzie smok??
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Smoka Tref trzyma w spodniach. Na uwięzi.
Znaczy taki breloczek ma do kluczy.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Kurcze! Była taka dramaturgia, ze ja autentycznie myslałem że jak młody poszedł schodami w góre to nakryłeś młoda z tym profi i giermkiem na jakims świństwie. Tak to umiejętnie napięcie budowałeś!!!!!!! :-)
 
Yan Wu
[Usunięty]
tref, fajny scenariusz, ale nie wierze.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
GRZESIO napisał/a:
A bym zapomniał zapytać a gdzie smok??

Dragon został na parkingu.
A poważnie, nie wywyższam się i uwaga teraz przeczytacie coś co może zwalić z nóg. Kiedyś strasznie nie lubiłem cwanona [właśnie w imię systemowej wojny]. Nie lubiłem nie tyle samej firmy, co ich użytkowników, bo przez świetny marketing cwanon może produkować pralki i i tak się sprzedadzą jako aparaty-chwała im za to. A teraz ta bomba. Gdybym miał zarabiać na fotkach wybrałbym 5D. Stałbym się kanonierem. Oczywiście po godzinach SMC.

Powiem tak: od jakiegoś czasu nie można mi zarzucić nienawiści do innych systemów. Zrobiłem się strasznie otwarty na takie sprawy.
Dość zwierzeń. Kolacja czeka [i kawa w wątku o niczym]
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
GRZESIO, Wysłany: Dzisiaj 22:23
Michu, Wysłany: Dzisiaj 22:23
tomecki, Wysłany: Dzisiaj 22:23

aleśmy się zgrali chłopaki :mrgreen:
dla was :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
tref, fajny scenariusz, ale nie wierze.
Oczywiście bajkę ubarwiłem, musiało być nieco dramaturgii, ciągle tylko smuty i smuty, to może nieco śmiechu by się przydało :mrgreen:
Prawda jest taka, że była młoda para, był fotograf i giermek i byłem ja. Nikt na nikogo się nie patrzył [a już na pewno nie krzywo].
Ale, że w kadr mi wleźli to prawda :mrgreen: [hmm co do nikona pewien nie jestem czy dokładnie ten model, tylko rzuciłem okiem]

Mam nadzieję, że się nikt urażony nie poczuł, przecież tu same bajki się pisze :roll:

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Za chwile się okaże, że to nie był zamek, tylko piaskownica, nie Nikon, tylko wiaderko i zamiast fotografa z pomocnikiem, sąsiad wyprowadzający kota na smyczy do tejże piaskownicy, w której leżakowała para nocnych poszukiwaczy recyklingu.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Za kupkę oddaną przez pupila odpowiada jego właściciel.
Michu, czemu znów mnie rozgryzłeś? Pomyliłeś się tylko co do pary, szukali piasku, który posłuży do produkcji szkła...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Yan Wu, :shock: :shock: :shock:
samobiczowanie!
:roll: Przepraszam, widzicie, zgłupiałem, już poprawiłem

Bardzo dobrze, że się przyczepiłeś! Ja się czepiałem jak ktoś źle pisał!
W sumie, gdybyś nie napisał, to bym nie zauważył!
Ale jaja [na kolacje też jadłem]
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dobra, ale rolka z 645 nie jest skończona. Się skończy, pomilczę w ciemni [za karę-jako pokuta] i pokażę. Aha, powstaje problem skanowania, więc się uśmiechnę do kumpla.
Pokażę :mrgreen: "z miłą chęcią".

Zdaje się, że wyrobiłeś dziś drugie tyle postów, co przez ostatnie 11 miesięcy! Gratuluję! :mrgreen:

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Yan Wu napisał/a:
wierzę

[...]Wybudujemy wieżę -
wierzę, wierzę, wierzę...
Choć różne słowa, różny kolor skór
Byle się tylko znaleźć
w pozaziemskiej sferze
Gdzie szczyty gór
Gdzie pośród chmur
Można się z Bogiem samym oko w oko zmierzyć.

Schody do raju.
Kain chciał tam być i Abel.
Ludzie bez krajów
Bezimienni konstruktorzy wieży Babel[...]
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
Pokażę

Pamiętaj, że masz prawo zachować milczenie. Wszystko co powiesz będzie użyte przeciwko Tobie w sądzie :-P ;-) :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach