vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
jorge.martinez napisał/a:
vito157 napisał/a:
ostał wymieniony pewien model aparatu...


Bardzo krótkowzroczny ten Tom.

Co tam... K5 ma korekcję do -2,5 dioptrii! A jak nie - do sobie dokupi specjalną soczewnkę. Da radę! :mrgreen:
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
Każdego kogo choć trochę wciągnie fotografia przyrodnicza marzy o obiektywie <300mm i więcej i z pewnością nie jest to 0,01.
 

vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
saxon napisał/a:
Każdego kogo choć trochę wciągnie fotografia przyrodnicza marzy o obiektywie <300mm i więcej i z pewnością nie jest to 0,01.

<300 czy >300?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
saxon napisał/a:
Każdego kogo choć trochę wciągnie fotografia przyrodnicza marzy
O czymś dobrym do macro.
 
alyssum.montanum  Dołączył: 26 Gru 2010
saxon napisał/a:
Każdego kogo choć trochę wciągnie fotografia przyrodnicza marzy o obiektywie <300mm i więcej i z pewnością nie jest to 0,01.


To w systemie pentaxa nie można zbytnio poszaleć biorąc pod uwagę produkty pentaxa, inną kwestią jest cena takiego szkła co może też świadczć o tej 0.01% Rozwiązanie jest proste skoro nie ma sprzęyu trzeba użyć nóg.
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
vito157, Oczywiście ponad 300 (źle kliknąłem :oops: ),
jorge.martinez, pentaksowa setka to pewnie mój najbliższy zakup :-D .
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
gebi napisał/a:
Zestaw K-5 + 15mm + 31mm + 77mm byłby dopiero prawdziwym kilerem :-)
to i dla mnie zestaw marzeń, ale ile on kosztuje... (w/g aktualnych cen na skąpcu wychodzi około 15kzł) :shock:

jorge.martinez napisał/a:
Zakładane wymiennie robią Ci dobrze przy niemal każdej okazji.
a zawsze myślałem, że zakładanie psuje przyjemność :evilsmile:
 

vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
Tak sobie czytam tę dyskusję (którą - nawiasem mówiąc sam sprowokowałem) i czytam, i przypomina mi się pewien tekst, który popełniłem na swoim blogu. Tekst nosił tytuł 'Obiektywów pełna szafa zrobi z ciebie fotografa'. Komu się chce, może sobie poczytać całość. Link jest TUTAJ
Pewnie, że chciałoby się mieć wszystkie obiektywy. Tylko - na miłość boską - po co???
Po kilku latach fotografowania każdy już wyrósł z 'wszystkoizmu', z pstrykania, z uwieczniania wszystkiego, co w obiektyw wpadnie i zaczął się specjalizować w pewnych dziedzinach fotografii. Ci, którzy z pstrykania nie wyrośli, z powodzeniem mogą wykorzystywać kity - bo nic więcej im nie jest potrzebne.
Przedpiszcy wymieniali - jako wręcz niezbędny - cały arsenał słoików: od bardzo szerokich do bardzo długich. Wszystkie wykorzystujecie? Wątpię. No, może ów wzmiankowany 1% fotografujących. Pozostałym wystarczą - poza uniwersalnym zoomem - dwa, góra trzy obiektywy. Żeby nie być gołosłownym: siedzę w portrecie i macro. Potrzebuję więc portretówkę i coś z 1:1. I nic więcej! Żadne szerokie, żadne długie - bo to będzie raz: wydatek kasy, a dwa: siedlisko kurzu i pleśni. Standardowy zoom uzupełni mi szklarnię w sytuacjach, gdy z jakichś powodów dwa stałoogniskowe obiektywy nie dadzą rady.
I zjem kabel od USB, jeśli w takiej samej sytuacji jak ja, nie jest owe 99% fotografujących: po co portretówka miłośnikowi bezkrwawych łowów, długie tele miłośnikowi architektury, a rybie oko portreciście?
No, chyba że ktoś jest sprzętowym onanistą i lubi mieć. Bo może kiedyś się przyda...

[ Dodano: 2011-04-11, 18:08 ]
Eldred napisał/a:
a zawsze myślałem, że zakładanie psuje przyjemność :evilsmile:

Widzę, żeś prawdziwy facet... :mrgreen: :-B
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
vito157 napisał/a:
a rybie oko portreciście

Zapytaj Żabę, on uwielbia ten obiektyw do portretów.
 

vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
Zdano napisał/a:
vito157 napisał/a:
a rybie oko portreciście

Zapytaj Żabę, on uwielbia ten obiektyw do portretów.

W tym przypadku Żaba jest wyjątkiem potwierdzającym regułę. Powiem Ci tak: gdybym klientce zrobił portret rybim okiem, to nie dość że straciłbym tego klienta, to - jakby się rozniosło - miałbym kłopoty żeby znaleźć następnych... :mrgreen:
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
vito157 napisał/a:
Pozostałym wystarczą - poza uniwersalnym zoomem - dwa, góra trzy obiektywy.

no tak, czyli obok uniwersalnego zooma coś naprawdę szerokiego i coś naprawdę długiego i tak właśnie wygląda mój plecak gdy nachodzi mnie chęć obcowania z przyrodą.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
vito157 napisał/a:
straciłbym tego klienta

No bo ludzie nie mają poczucia humoru.
 

vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
Zdano napisał/a:
No bo ludzie nie mają poczucia humoru.

No nie wiem, czy jakbyś miał wydac 100 euro, to nie chcialbyś wygladać lepiej, niż w rzeczywistości... W każdym razie na pewno nie chciałbyś wygladać jak po 'rybim oku'... ;)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
vito157 napisał/a:
nie chciałbyś wygladać jak po 'rybim oku'

No raczej nie, po za tym do paszportu chyba takiego zdjęcia nie pyrzyjmą.
 

vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
Zdano napisał/a:
No raczej nie, po za tym do paszportu chyba takiego zdjęcia nie pyrzyjmą.

Hahahahahahaha... Mało się nie popłakałem ze śmiechu, widząc - oczyma duszy - upierdliwych urzędników w ambasadzie RP w Dublinie, którzy dostają zdjęcia paszportowe robione rybim okiem...
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
gebi napisał/a:
Zestaw K-5 + 15mm + 31mm + 77mm byłby dopiero prawdziwym kilerem :-)


Zamienniki w postaci DA40 Ltd i DA70 Ltd też dają rade ;-)
Nic więcej do szczęścia nie potrzebuje

 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
wyjdzie fufu pentaxa i bedziesz wymieniac :P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
paradziqs, da40 i da70 na fufu chodzą ładnie....
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
paradziqs, tylko 15.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
BartekKw napisał/a:
DA40 Ltd i DA70
akurat całkiem sprawnie kryją
paradziqs napisał/a:
fufu pentaxa

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach