BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
tak to jest jak czlowiek chce czyms zablysnac a pojecia nie ma :P
 

vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
paradziqs napisał/a:
wyjdzie fufu pentaxa i bedziesz wymieniac :P

A wyjdzie?
Pamiętacje, jak gminna wieść niosła, że Pentax chce wypuścić SLR body z kwadratową matrycą?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
vito157, paradziqs, użył sformułowania retorycznego. Na nie się nie odpowiada, ani nie pogłębia.

Należy zadumać się na moment, cmoknąć ustami i wrócić do swoich zajęć, np. rozważań nad przestrzelonym kolanem.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Moje marzenie to
21,31,77
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jorge.martinez napisał/a:
Należy zadumać się na moment, cmoknąć ustami i wrócić do swoich zajęć, np. rozważań nad przestrzelonym kolanem.

Tudzież Hiszpanką-Pentaksianką czy Czarnym Takumarem... Czas umierać jak to zwykł mówić Michu...
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
vito157 napisał/a:
Tak sobie czytam tę dyskusję (którą - nawiasem mówiąc sam sprowokowałem) i czytam, i przypomina mi się pewien tekst, który popełniłem na swoim blogu. Tekst nosił tytuł 'Obiektywów pełna szafa zrobi z ciebie fotografa'. Komu się chce, może sobie poczytać całość. Link jest TUTAJ
Pewnie, że chciałoby się mieć wszystkie obiektywy. Tylko - na miłość boską - po co???
Po kilku latach fotografowania każdy już wyrósł z 'wszystkoizmu', z pstrykania, z uwieczniania wszystkiego, co w obiektyw wpadnie i zaczął się specjalizować w pewnych dziedzinach fotografii. Ci, którzy z pstrykania nie wyrośli, z powodzeniem mogą wykorzystywać kity - bo nic więcej im nie jest potrzebne.
Przedpiszcy wymieniali - jako wręcz niezbędny - cały arsenał słoików: od bardzo szerokich do bardzo długich. Wszystkie wykorzystujecie? Wątpię. No, może ów wzmiankowany 1% fotografujących. Pozostałym wystarczą - poza uniwersalnym zoomem - dwa, góra trzy obiektywy. Żeby nie być gołosłownym: siedzę w portrecie i macro. Potrzebuję więc portretówkę i coś z 1:1. I nic więcej! Żadne szerokie, żadne długie - bo to będzie raz: wydatek kasy, a dwa: siedlisko kurzu i pleśni. Standardowy zoom uzupełni mi szklarnię w sytuacjach, gdy z jakichś powodów dwa stałoogniskowe obiektywy nie dadzą rady.
I zjem kabel od USB, jeśli w takiej samej sytuacji jak ja, nie jest owe 99% fotografujących: po co portretówka miłośnikowi bezkrwawych łowów, długie tele miłośnikowi architektury, a rybie oko portreciście?
No, chyba że ktoś jest sprzętowym onanistą i lubi mieć. Bo może kiedyś się przyda...

W takim razie po co w ogóle ten wątek?
Temat żyje swoim życiem i uczestnicy dyskusji raczej mają świadomość tego, że nie wykorzystują na codzień wszystkich posiadanych obiektywów.

Na samym początku pod Twoim postem napisałem, że zachodzi tu sprzeczność między tytułem a zapisaną przez Ciebie treścią. Uruchom może ankietę dla kogo DA 35mm/2.4 było od zawsze obiektywem marzeń (nie od momentu kiedy go kupili, a jeszcze zanim Pentax go wypuścił a taki np. Nikon miał już tanie 35mm/1.8 (nieistotne jakiej jakości)). To, że ten obiektyw się sprawdza, to nie znaczy od razu, że był wszystkim o czym każdy marzył.
Podobnie z zestawem podstawowym, są tacy dla których 15mm jest zdecydowanie za wąsko i takie 12-24mm czy szerzej jest dla nich podstawą. Niestety z Twojego toku rozumowania wynika, że szerokiego kąta używa wyłącznie miłośnik architektury - a co gdy potrzebuje sfotografować jakiś detal? Nie użyje teleobiektywu, tylko wjedzie podnośnikiem do katedry? :roll: :-)
Co do samego posiadania obiektywów, to myślę, że część użytkowników systemu Pentaksa jest tu ze względu na przyjemność obcowania z fajnymi szkiełkami. Gdyby chodziło wyłącznie o zestaw podstawowy, o "roboczego wołu", to już dawno przesiedliby się na jakiegoś Canona czy Nikona. Kupić można bez problemu, podobno nie ma problemów z lampami błyskowymi. Trawa u nich prawie zawsze zielona... ;-)

Zestaw podstawowy?
Korpus aparatu z możliwością podpięcia obiektywu :->
Marzenie?
Półka z której mogę wziąć dowolny obiektyw, który lubię w zależności od tematu jaki będę fotografował :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach