Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
Eos 5D
Temat się narodził bo mam możliwość okazyjnego zakupu puszki 5D. W dalszej perspektywie skutkować to będzie (o ile się zdecyduję) przesiadką na system C jest jednak kilka ale...

...ale(1) jak się sprawuje na wysokich czułościach (ISO 800, 1600):?: Wiem, że ma CMOS'a i do tego FF a skromne 12Mpx na tym siedzi. Fotek krążących po sieci i testów różnej maści też się naoglądałem i naczytałem. Liczę jednak na tych co choćby przez chwilę na tym pracowali, na tych co mają jakieś porównanie z innym sprzętem. Ja nie miałem okazji, nie trzymałem tego w łapie a jest to swego rodzaju kusząca legenda wśród puszek cyfrowych... i na tej legendzie właśnie nie chciałbym się przejechać

...ale(2) jak w nim hula AF:?: Wiem, że zależy co się podepnie. Interesuje mnie jednak bardziej precyzja niż szybkość. PK na ten przykład szybkością nie powala (dla mnie wystarczająca) ale z precyzją jak jest to każdy na codzień widzi :-(

nie planowałem (choć po serii nie trafionych zdjęć takie myśli mnie nachodzą) zmieniać sytemu ale wiecie... "okazja czyni złodzieja" :evilsmile:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Eh.. TUTAJ masz sample, jakby coś to rezerwuję 77 :-P
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Artooro napisał/a:
(1)


Wysokie Iso w 5tce to w porównaniu do k10d kosmos. Znajomy fotografując różnego rodzaju imprezy klubowe praktycznie nie schodzi poniżej iso3200, a na zdjęciach szumu nie widać - tu masz te zdjęcia.

Artooro napisał/a:
(2)


Z 24-70/2.8; 17-40/4; 85/1.8 i 50/1.8 działa świetnie, moim zdaniem sporo lepiej niż w k10d - tak pod względem szybkości jak i precyzji, szczególnie w kiepskich warunkach oświetleniowych.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
sampli się już naoglądałem, interesuje mnie bardziej kilka słów bo rozsądek mówi "KUPUJ!" a sentyment... no cóż :oops: ...ten akurat mówi "TY KONFIDENCIE" :mrgreen:

Eldred napisał/a:
jakby coś to rezerwuję 77 :-P

rozumiem, że cena nie gra roli :-D
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nie no na pewno będzie okazyjna przecież :-P

[ Dodano: 2008-11-23, 10:12 ]
A tak przy okazji to jeśli nie miałeś jeszcze okazji to w MM można pomacać 5d, wprawdzie jest za szybką ale jak się poprosi to wyjmą, jak dla mnie to sporawy aparat i D700 jakoś lepiej leży w łapie, ale po za tym eh.. Żeby się jeszcze dało do czegoś takiego limiteda podpiąć...
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
no właśnie ta Canonowska szklarnia wogóle do mnie nie przemawia, a bokeh... bleee (sorry tego pawia to zaraz wytrę)

D700 :evil: wrrr :!: Jakoś nie mogę się w niego zapatrzeć, ta cena nie na moje progi

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Artooro napisał/a:
rozsądek mówi "KUPUJ!" a sentyment... no cóż :oops: ...ten akurat mówi "TY KONFIDENCIE" :mrgreen:
To tylko sprzęt do robienia zdjęć. Po rozstaniu nie będzie podziału majątku.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
argawen napisał/a:
To tylko sprzęt do robienia zdjęć. Po rozstaniu nie będzie podziału majątku.

No dobra, tak naprawdę to boję się BANA ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kosior napisał/a:
Znajomy fotografując różnego rodzaju imprezy klubowe praktycznie nie schodzi poniżej iso3200, a na zdjęciach szumu nie widać - tu masz te zdjęcia.

... IMHO dobry przykład na potwierdzenie tezy, że to nie aparat [w domyśle dobry] robi zdjęcia :roll:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
No dobra, tak naprawdę to boję się BANA ;-)
To co ma powiedzieć Alkos ?

[ Dodano: 2008-11-23, 10:25 ]
sołtys napisał/a:
IMHO dobry przykład na potwierdzenie tezy, że to nie aparat [w domyśle dobry] robi zdjęcia :roll:
:evilsmile:
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
sołtys nie sposób sie z Toba nie zgodzić ale już dobrze jest jak sprzęt nie przeszkadza lub nawet pomaga... zresztą newermint, nie o to mi w tym wszystkim chodzi
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Artooro napisał/a:
no właśnie ta Canonowska szklarnia wogóle do mnie nie przemawia
do mnie też, zastanów się, czy to ultra iso i lepszy AF poprawią jakość twoich zdjęć.
Ja np. głównie lubię fotografować ludzi, miasto i inne dziedziny też ale już po trochu. Więc wiem, że szybszy AF nie jest mi niezbędny a lubię jasne szkła i nie mam ich po to by je jakoś specjalnie przymykać więc i iso powyżej 800 nie jest mi jakoś bardzo potrzebne.

Chodzi właśnie o szkła, kontrastowość, ostrość, bokeh itd..
Jestem właśnie na kupnie 70ltd i stąd to moje "rezerwuję 77" bo za ~1700 może nawet dał bym radę kupić (chociaż wiem, że prawdopodobnie taka cena już nigdy się nie pojawi :-/ )
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Artooro napisał/a:
sołtys nie sposób sie z Toba nie zgodzić ale już dobrze jest jak sprzęt nie przeszkadza lub nawet pomaga.
Sołtysowi chyba chodziło o link z samplami. Nie powaliły na kolana :-P .

[ Dodano: 2008-11-23, 10:39 ]
Eldred napisał/a:
chociaż wiem, że prawdopodobnie taka cena już nigdy się nie pojawi :-/ )
8-)
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
mnie nie kusi fałszywa wizją poprawy swej "twórczości" a raczej swoboda przejawiająca się w ilości, różnorodności, dostępności szkieł i różnych akcesoriów, łatwiej o szeroki kąt- to mnie chyba kusi najbardziej
gnioty jakie robię dalej będą stanowiły pion mego dorobku :evilsmile: , zmieni się tylko EXIF :mrgreen:

martwi mnie brak stabilizacji i mech. czyszczenia matrycy, brak uszczelek

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Artooro, przecież do Pentaxa też możesz kupić spokojnie szeroki kąt - fakt, nie ma wersji Tokinowskich, ale czy to aż taka straszna tragedia :?:
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
opiszon napisał/a:
Artooro, przecież do Pentaxa też możesz kupić spokojnie szeroki kąt - fakt, nie ma wersji Tokinowskich, ale czy to aż taka straszna tragedia :?:


to akurat wiem, właśnie czekam na paczkę :mrgreen:
tyle, że wymaga to w sumie osobnego szkła a tak już coś od 17mm masz i nie martwisz cropem
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Artooro, no tak, ale bez kropa z kolei masz problem na wąskim kącie

pytanie co komu potrzebne :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Artooro napisał/a:
tyle, że wymaga to w sumie osobnego szkła a tak już coś od 17mm masz i nie martwisz cropem
ale właśnie co? bo przecież 17-40 to jest właśnie "osobne szkło do szerokiego" to tak jakbyś miał 11-26.666666666666666 na cyfrze. :-P

[ Dodano: 2008-11-23, 11:22 ]
A pasuje Ci ogniskowa 77 na aps-c? na FF będzie trzeba 115, jest takie szkło? Jest 100/2 od ~1300zł a 135/2 L od 2800zł :->
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Eldred napisał/a:
ale właśnie co? bo przecież 17-40 to jest właśnie "osobne szkło do szerokiego" to tak jakbyś miał 11-26.666666666666666 na cyfrze.


Nie chcę się czepiać, ale trochę "szóstek" ci zjadło :mrgreen:


Artooro, ale zastanów się - czego chcesz od aparatu? Czy na prawdę polujesz na 2cm GO? Czy szum ci przeszkadza na twoich obecnych zdjęciach? Czy warto z tego powodu zmieniać całą szklarnię? Bo jak się na to spojrzy, to tak naprawdę trudno o coś szerszego do FF niż 10-20 Sigmy do APS-C i za porównywalną kwotę. Jest niby Sigma 12-24 na FF, ale ona akurat z Canonami się gryzie, jest Nikon ze swoim chwalonym 14-cośtam, ale znowóż - jaki to koszt i co ci to da. Tym bardziej, że przy szerokich szkłach GO i tak masz ogromną. Nowe zabawki są fajne, ale czy sprawią, że będziesz się lepiej bawił???

Co na pewno Canon 5D ci da, to większy wizjer. Tego możesz być pewien.
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
Artooro, jakbym byl na Twoim miejscu i mial kase to nawet sekundy bym sie nie zastanawial i brał 5d.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach