berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
MarcinG napisał/a:
Tylko, że to już nie jest szkło.


chyba jednak wolę hartowane szkło. od 10-ciu lat noszę okulary z plastiku ( bo szklanych nie ma lub trzeba zamawiać i są potwornie drogie ). niby utwardzane i czarowane więc aż tak się nie rysują. "aż tak" może się i nie rysują ale nijak się to ma do moich szklanych zeissów sprzed kilkunastu lat. tam nie ma żadnej rysy po kilku latach codziennego użytkowania. idzie taniość panowie, idzie taniość... :-(
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
berpa napisał/a:
... idzie taniość panowie, idzie taniość... :-(


Tylko, że to ustrojstwo wcale nie jest takie tanie. Dwuczęściowy zestaw GGS do Nikona D700 można w Polsce kupić taniej niż ten wynalazek.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
MarcinG napisał/a:
berpa napisał/a:
... idzie taniość panowie, idzie taniość... :-(

Tylko, że to ustrojstwo wcale nie jest takie tanie.


ale to nie dla ciebie ma być tanie tylko dla producenta. na tym to właśnie polega współczesny biznes, że ty płacisz tyle samo ale za coraz większy badziew. a jak się szybciej zniszczy to już w ogóle jest złoty interes.
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Czy rozmiar LCD (a właściwie osłony nad nim) w K-5 jest dokładnie taki jak w K-7?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
tak. a na górny pasuje osłona od d700.
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
squonk, dzięki :-B Górny chyba nie jest tak narażony na uszkodzenia, że aż potrzebuje osłonki?
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
nie wiem, mam założone więc się nie zastanawiam. Btw, szkiełko ochronne na duży wyświetlacz jeszcze w k20 urwatowało mi wyświetlacz, podczas wycieczki w Egipcie do kolorowego kanionu jedna z kobitek, niechcaćy, przy składaniu parasaolki przejechała mi sie po wyświetlaczu - szkiełko pękło - chyba tylko 2 warstwy - wymieniłem, ale wyświetlecz cały :-)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Też korzystam, bo akurat LCD często mam na wysokości klamry od paska. Nie wiem, o jakich szkiełkach ochronnych dokładnie piszecie, ale to coś (oryginalne) z czym miałem do czynienia w D90 strasznie mnie irytowało i chyba jeszcze częściej o coś zahaczało...
Mam folię na K100D (poliwęglanową - skuteczność rewelacyjna póki co), na K-30 też folię (3M chyba, inną, też tanią, od razu po rozpakowaniu wyrzuciłem), ale ta już jest do... Cieńsza, zakłamuje kolory, a lcd ogólnie "matowieje". Prawdopodobnie poszukam właśnie czegoś na poliwęglanie i wymienię...
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Witam :)
Właśnie osłony podlinkowane przez MarcinG ( http://www.ebay.pl/itm/AC...7#ht_2507wt_698 ) są wykonane z poliwęglanu i z tego co wiem cieszą się bardzo dobrą opinią.
Pozdrawiam
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
A może do Paskudy (K-01) gdzieś ktoś widział jakąś szybkę (nie folijkę)? :oops:
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Poszukaj tu http://stores.ebay.pl/onl...sid=p4340.l2563 . Nie jest to szkło ale twarda płytka z poliwęglanu (bardziej zbliżona do szkła niż do miękkiej folii ).
Pozdrawiam
 
jaca123456  Dołączył: 08 Gru 2012
A co sądzicie o takiej osłonie ? Bo zastanawiam się czy warto ją zakupić do mojej K-30 ?
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Wygląda zupełnie jak ta
http://allegro.pl/oslona-...2868075667.html
ale czy to na pewno GGS :?: Też się zastanawiam nad osłoną, jakby nie patrzył LCD to potencjalnie najdelikatniejsza i najbardziej narażona część body. Warto się w toto zaopatrzeć?
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
A czy może ktoś z forumowiczów zna odpowiedź na następujące pytanie: czy monitory w aparatach K-5 / K-7 / K-01 są takiej samej wielkości? Chodzi mi konkretnie o wymiary. Chciałbym zakupić osłonę LCD GGS II na Paskudę (K-01) i nie wiem czy szybka (nie chcę folii) do w/w modeli (K-5, K-7) będzie pasowała do bezlusterkowca. :oops:
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Witam.Czy ktoś widział już szybkę ggs do k-5II? Ta od k-5 nie pasuje.Wolę to zamiast folii.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
:shock: A w zasadzie to jaka pasuje na K-5? Standardowa 3" np. z Fotozakupów może być?
http://fotozakupy.pl/oslo...-k-7-k-5,11573s
Tak, widzę że pisze K-5, ale czego to ludzie czasem nie wypisują [dobrze że to nie Alledrogo :-/ ]
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Na dole opisu na Fotozakupach pisze: "Osłona nie pasuje do Pentax K-5 II i Pentax K-5 IIs."
I komu wierzyć?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
W K-5 II i s wyświetlacz jest w zagłębieniu a w zwykłej 5-tce na równo z obudową, więc osłony mają różne wymiary.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Jaki jest to wymiar? 2,5 cala?Wyświetlacz jest niby 3 calowy ale poprzez zagłębienie w korpusie traci wymiar?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Nie wiem bo nie mam K-5 II. W K-5 dookoła właściwego ekranu jest jeszcze szklana czarna ramka, a szybka ochronna pokrywa i ekran i tę rameczkę. Wymiary szybki GGS do zwykłej K-5 to 66,5mmX53mm.
Tu widać różnicę pomiędzy ekranami:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach