rOTTEN
[Usunięty]
DL i co dalej ?
(stare forum bym przeszukal jakby byla opcja szukaj ;) )

nie wiedzialem gdzie to pisze tutaj zeby nie zasmiecac :)
na dniach bede w polsce gdzie czeka na mnie moj nowiutki dl :D
nie chce zostac z reka w nocniku jak go wyjme z pudelka a nie
bede mial netu na miejscu wiec :

1.nowy soft?- trzeba?skad?jak?

2.co do obrobki raw?

3.bedzie z kitem wiec chce odrazu dokupic hmm smc 28/2.8
-ide za takowego dac zeby pozniej nie plakac ?

4.i cala masa pytan ktore teraz nie przychodza mi do glowy...


tak,jestem leniwy,nie chcesz-nie pisz,chcesz-pisz wszystko co
ci slina na palec przyniesie

howgh
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
1. nowego softu nie trzeba
2. co kto lubi, mozliwosci duzo :)
adobe camera raw - wymaga shopa, najlepiej cs2 lub elements
capture one
raw shooter essentials - ten jest za darmo
to tak z tych bardziej znanych pod winde
3. mam sigme 28/2.8 i szeroki kat po cropie to zdecydowanie nie jest - raczej obraz 'perfectly normal'
4. moze zacznij od zakupu karty pamieci i akumulatorow, bo inaczej to sie nowym nabytkiem nie nacieszysz ;]

tak poza tym, to bardzo przyjemny sprzecik :mrgreen:
 
rOTTEN
[Usunięty]
ad2 - sciagne to co tam polecasz + XnView,shootera premium i
silkypixa(bo costam o nich czytalem) i bede testowal,
chodzilo o to wlasnie zeby teraz posciagac na pozniej i
spokojnie offline sie bawic i do kafejki nie biegac ;)

ad3 - i wlasnie ma byc "perfectly normal" a jak go podepne
do pz1p to bede mial szeroko :) tylko zebym nie przeplacal jak w
niedziele na gielde pobiegne ;)

ad4 - kartka 1gb i aku czekaja razem z nim :D

dzieki,howgh :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ad1. Też się zastanawiam, po co nowy soft. Chyba, że są jakieś bugi.
Ad2. Oprócz tego, co wymienił L_uka jest jeszcze Bible lite. Ale mam wrażenie, że produkuje jakieś dziwne artefakty.
Ad3. Ukradnij. Wówczas - o ile Cię nie złapią - nie będziesz płakać.
Ad4. Co kolwiek by nie mówić (że mały wizjer, mały bufor i głupi odgłos lustra), to odkąd go mam tak jakoś przestały mnie interesować nowe puszki.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
A wlasnie - tez macie wrazenie, ze biorac DLa do reki klapka od baterii sie porusza? Mam wrazenie, ze troche sie przesuwa, kiedy trzymam aparat prawa reka. Zastanawiam sie na ile to jest niedokladne wykonanie, a na ile nieprzemyslany patent - ze klapka jest "nieoslanieta" i z czasem sie obluzuje bardziej? Chociaz temat wielkosci grabi, jakim sie dysponuje tez pewnie jest w tym wypadku nie bez znaczenia :-D

Pozdrawiam,
Jerz
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jerz - mam dla Ciebie złą wiadomość. Prawdopodobnie tylko w Twoim DLu klapka żyje własnym życiem.
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wcale bym sie nei zdziwil, znajac moje szczescie... tak czy inaczej zamknieta daje sie przesuwac po okolo pol milimetra na boki. Ja tam lubie jak baterie mozna bylo zakryc metalowa klapka, przykrecic i zapomniec na rok, ze w ogole jest :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Niestety Jerz to cyfra, więc prądożrna jest.
Pomysł, by zabić ową klapkę 14" gwożdzmi chyba jest chybiony. Podobnie jak zaklejenie jej butaprenem i targanie ze sobą akumulatora podłączonego przez gnizadko zasilania.
Może więc spróbuj dowiedzieć się, czy nie wymienią Ci tego w ramach gwarancji?
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Temat wymiany na gwarancji juz raz przerabialem :) Poczekam az calkiem odpadnie, najpierw polaze po sklepach i dokladne sobie obejrze czy to nie jest norma. W kazdym razie jak znajde gdzies gripa, to sobie kupie i bedzie po sprawie - obejdzie sie bez bardziej drastycznych sposobow...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ad2: raw shooter essentials + XnView to jest to co również do DLa używam i jak na freeware to ten zestaw wydaje się być niezły (zwłaszcza, że "ja dopiero zaczołem" w tym temacie), aczkolwiek nasłuchałem się ochów i achów o photoshopie cs2 od jego użytkownika i troche korci
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a moja klapka bateryjna w DLu tez sie rusza - dokladnie jak opisal jerz. Na poczatku bylem troche zdziwiony, teraz przywyklem ;)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Ad1. Też się zastanawiam, po co nowy soft. Chyba, że są jakieś bugi.
Ad2. Oprócz tego, co wymienił L_uka jest jeszcze Bible lite. Ale mam wrażenie, że produkuje jakieś dziwne artefakty.

Ja raczej powiedzialbym to o C1, Bibble do niedawna nie odpowiadal mi ze wzgledu na brak dobreko filtra kolorwego szumu, jego nieco dziwny interfejs przezylbym :-) Jest jeszcze japonski SilkyPix, dosc niedrogi a mozliwosci ma duze. Moim faworytem jest Adobe Lightroom - i pod wzgledem funkcjonalnosci jak i wygody pracy nakierowanej wlasnie na fotografie, ale poki co jest tylko beta na Maca i to raczej nie bedzie tani program...

Cytat
Ad4. Co kolwiek by nie mówić (że mały wizjer, mały bufor i głupi odgłos lustra), to odkąd go mam tak jakoś przestały mnie interesować nowe puszki.

Jakos nie zauwazylem :-) Gratulacje Michu, wbrew pozorom, to calkiem przyzwoita pucha ;-)
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dam jeszcze upust mojemu malkontenctwu: pucha przyzwoita, ale (poza TTLem, z ktorego swiadomie zrezygnowalem i troche zaluje ;) brak mi mozliwosci przypisania pod przyciskiem "OK" funkcji wyboru pomiaru swiatla. Bez sensu tak sie przekoywac przez menu, kiedy ten przycisk jest praktycznie niewykorzystany... wiecej grzechow nie pamietam - jade focic do lasu :)

Pozdrawiam,
jerz
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przydałaby się aktualizacja softu przywracająca, kretyńsko wyłączoną, obsługę lamp z TTL.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jerz - z tym pomiarem światła to dyskusyjna sprawa. Jak dla mnie bowiem mógłby być na stałe ustawiony spot. Szkoda, że AF-C nie jest pod przełącznikiem obok MF i AF.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
jerz napisał/a:
Dam jeszcze upust mojemu malkontenctwu: pucha przyzwoita, ale (poza TTLem, z ktorego swiadomie zrezygnowalem i troche zaluje ;) brak mi mozliwosci przypisania pod przyciskiem "OK" funkcji wyboru pomiaru swiatla.

No mi tego tak nie brak, bo pod OK mam przypisane przelaczenie na ostrzenie reczne, co jest dla mnie istotniejsze ;-)

Cytat
Bez sensu tak sie przekoywac przez menu, kiedy ten przycisk jest praktycznie niewykorzystany... wiecej grzechow nie pamietam - jade focic do lasu :)

Wlasciwe podejscie :-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Przydałaby się aktualizacja softu przywracająca, kretyńsko wyłączoną, obsługę lamp z TTL.

To nie kwestia softu, tylko sprzetu, w Dl w ogole brak czujnika TTL. Osobiscie nie zaluje, bo zwykly TTL dziala slabo z cyfrankami, a najtansza lampe z P-TTL mozna kupic za cos kolo 500 zl
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:

najtansza lampe z P-TTL mozna kupic za cos kolo 500 zl


aa gdzie taką można sobie obaczyć? szukałem nieco ii nic w sumie nie znalazłem
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
aa gdzie taką można sobie obaczyć? szukałem nieco ii nic w sumie nie znalazłem

Sigma Electronic Flash EF-500 DG ST - w nietanim Pstryku kosztuje 750, wiec u importerow pewnie okolo 500 ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aha, no wlasnie ta sigma i jeszcze chyba jakaś "mniejszego kalibru" to jedyne jakie znalazlem. ciekawe jak to chula :?:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach