l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
zmiana sposobu pomiaru swiatla mi tez bardzo doskwiera - zupelnie nie da sie tego szybko zrobic. powinni zrobic tak, ze pod OK mozna wrzucic dowolna funkcje :)

plwk, ttl flasha to nie jest kwestia oprogramowania, ale czujnika otf, ktorego w deelu po prostu nie ma.


ups, nie doczytalem drugiej strony ;]

 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
No i pieknie bylo - w lesie juz cieplo, resztki lodu topi sie w strumykach... nawet jakos przebolalem to reczne przelaczanie na spota. Uwazam, ze przydalo by sie w bardziej dostepnym miejscu (jak w mz5n :), zwlaszcza w trybie "urlopowym", kiedy aparat daje czasami do reki komus innemu, kto niekoniecznie wie po co wywalic tyle kasy na aparat, zeby potem wciskac dodatkowy guzik i machac aparatem przed zrobieniem zdjecia...

Pozdrawiam,
Jerz
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Michu napisał/a:
Ad4. Co kolwiek by nie mówić (że mały wizjer, mały bufor i głupi odgłos lustra), to odkąd go mam tak jakoś przestały mnie interesować nowe puszki.


No prosze - i nic sie nie chwalisz :?: :!: :evil: GRATULKI :!: :mrgreen:

Pzdr
Spinner

P.S. Czyzbym zaczal odczuwac kompleks "ostatniego analogowego SLRomohikanina" :?: :-/ :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner - nie jesteś trendy ;)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jazzy takze nie :mrgreen: Taki juz wiek... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Czy to nie o Tobie ten kawałek Presleya "Only You..."?
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Tak, ta klapka od baterii też w moim DL-u ma luz. Wydaje mi sie że zrobił się dopiero po kilku zmianach baterii. Drażni, ale może jest jakiś na to sposób?
Jak się czepiać to zbyt ciężko się wkłada i wyjmuje kabel do usb - przy wyjmowaniu czasem uderza się w klapkę
No i pasek mógłby być dłuższy :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sprawdziłem z ciekawości i u mnie również klapka baterii ma niewielki luz, ale trzeba nią lekko szarpnąć, żeby to zauważyć. Można zakleić plastrem, bo w końcu "aparat nie ma wyglądać tylko zdjęcia robić" ;-) .... aa może ta redukcja drgań w nowych modelach ma dotyczyć klapki baterii? :lol:
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Oby nie... licze, ze technologia bedzie bardziej zaawansowana :) A co do klapki - to tak sie czepiam, ale w porowaniu do starych korpusow DL nie jest szczytem solidnosci. Przy porownaniu z 350D zwracaja uwage tez przyciski na tyle obudowy - te Pentaxowe jakies takie rozklekotane mi sie wydaja, zwlaszcza kolko ze strzalkami. Poki co zdjecia robi i nic nie odpada, wiec jestem zadowolony, z drugiej strony wrzucic to do plecaka i isc na dwa tygodnie w jakas glusze bym sie bal... jakis taki delikatny jest, nie to co pancerny MX, czy nawet ME.


Pozdrawiam,
Jerz

P.S. Zachwycamy sie "japonskoscia" Pentaxa, a korpusy plyna do nas z Filipin... Chyba mam kompleks 350D ;) ONI maja "made in Japan" ;)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
no tak jerz, ale wystarczy przyłożyć oko do wizjera, podpiąć sobie jakieś starsze szkiełko manualne ii wtedy wszystko staje się jasne :mrgreen: iii wtedy jeśliby trzeba wszystko co odpada moge przykleić taśmą izolacyjną ii wcale nie będzie mi to przeszkadzać ;-) ... no ale prawda, że DLa nie produkowano z myśą o fotografach National Geographic :->
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Racja :) dlatego tez tylko tak sobie troche narzekam... kiedy dokupie lampe z pttl w zasadzie bede w pelni usatysfakcjonowany. Porownanie z Canonem ogolnie wypadlo na korzysc DLa, jednak licze, ze dalsza ewolucja nie zatrzyma sie na dodawaniu kolejnych "bajerow" i Pentax wyprodukuje kiedys cyfranke z ktora bedzie sie mozna pokazac w prawdziwym terenie :)))
A moze ktos kiedys testowal nowoczesna cyfranke na np. wyprawie rowerowej, takiej, gdzie aparat musi sie wytrzasc i byc narazonym na wiloc? Moze to tylko takie wrazenie i one tak delikatnie wygladaja? ;)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jeśli chodzi o wyprawy rowerowe z aparatem to nie mam doświadczenia, ale zdaje się, że dobrze upakowany w dobrym plecaku z zabezpieczeniami przed wilgocią powinnien taką próbę przejść raczej bez problemu .. no przynajmniej mam taką nadzieje ;-)
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Moje pierwsze wrażenia dotykowo-wizyjne były bardzo dobre, tylko ta klapka trochę je zepsuła. Przydałoby się też więcej przycisków na obudowie, zwłaszcza dla szybkiej zmiany trybu pomiaru światła. ISO i tak mam ustawione na auto 200-400, powyżej żadko się robi więc spoko. Ale wydaje mi się że w teh nowej lustrzance nie dodali zbyt wielu przycisków albo wcale. Co do jakości zdjęć to mam porównanie tylko z sigmą 10, ona ma zupełnie inny charakter, DL-owe są bardzo dobre, trochę tylko ma problemy z czerwieniami
 

Pasavera  Dołączyła: 29 Maj 2006
Witam serdecznie ;-)
Przepraszam, że się 'podłączam' ale nie wiedziałam gdzie to napisać.
Zastanawiam się nad kupnem DL'a (chyba, że polecicie jakiegoś lepszego pentaxa w podobnej cenie) i jakiegoś obiektywu do niego.
Chciałabym, aby minimalna odległość ostrzenia wynosiła ok. 0,5-1m a 'zoom' był porównywalny jak w kompaktach ok.10x (oczywiście może być mniejszy) :-P
Efekty jakie chciałabym osiągnąć wyglądają mniej więcej tak:
http://i4.tinypic.com/11100b4.jpg
http://i4.tinypic.com/11103l2.jpg
http://i4.tinypic.com/110zo8x.jpg
http://img521.imageshack....mg8861xd9uq.jpg

Możcie mi doradzić jakieś obiektywy (z ręcznym ustawieniem ostrości na pierścieniu - lub/i aparat)? Ja się kompletnie nie znam na obiektywach, a z parametrami aparatów jakoś sobie radzę :lol:

Pozdrawiam serdecznie
Pas
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
to sa fotki w stylu 'sport', wiec moze zaczekaj na K100D - bedziesz mial szybszy af niz w deelu i dodatkowo redukcje drgan. Jesli rozwiazanie bardziej ekonomiczne, to K110D - bez eSeRa. Co do szkiel, to bedzie potrzebne cos dlugiego - chodzi o to, ze nie bedziesz mogl podejsc blisko. 200-300 na dlugim koncu po cropie to powinno wystarczyc.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witamy kolejną przedstawicielkę płci pięknej :mrgreen:

Jak widać Wrocław przoduje w użytkowniczkach Pentax'a - dlaczego nie Kraków? :evil:
To była część oficjalna.

Tak jak wspomniał l_uka, lada moment powinny pojawić się K100 i K110. Co do obiektywu - coś na pewno znajdziesz zarówno na allegro jak i tu w dziale "giełda". Coś w granicach 200 mm pojawia się dość często. Ja używam (krytykowaną przez niektórych :-D ) Sigmę 70-300/4.0-5.6 Macro Super II, kupioną za niewielką kasę - do 250 mm po delikatnym przymknięciu dobrze ostrzy. Pomimo iż jest to obiektyw a autofokusem, łatwo i przyjemnie ostrzy się ręcznie - dość duży skok pierścienia ostrości. Oczywiście są też dużo lepsze szkła.

Pozdrawiam
Marucha
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
łups, chyba nie spojrzalem na pełć :shock: sorki :oops:
 

Pasavera  Dołączyła: 29 Maj 2006
l_uka napisał/a:
łups, chyba nie spojrzalem na pełć :shock: sorki :oops:

:lol: Nie szkodzi

Dziękuję za miłe powitanie i odpowiedzi ;-)

A kiedy pojawi się K110? K100D "Lada dzień" czyli dopiero ok. lipca :-( I jeszcze jest kwestia tego ile będzie kosztował... "u nas nie powinno byc drozej niz 2800 zl" - a to dla mnie zbyt dużo jak na obiektyw DA 18-55 :roll:
Kurcze a może watro czekać.... Ciekawe jak szybko spadałaby cena, bo będę musiała jeszcze poczekać jak odpowiednio zmaleje :lol: :roll:
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam ponownie

W obecnej chwili DL kosztuje ok. 2400 z kitem. W www.fotobasia.pl są Tamrony 70-300 po 299zł (promocja), jeszcze niedawno były po 199zł :evil: . Zapytaj klubowiczów, którzy mają te szkła, jak się sprawują.
Czy warto czekać - sama musisz sobie odpowiedzieć. Być może to "SR" warte jest czekania...

Pozdrawiam
Marucha
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja w piatek bodajze widdzialem reklamowke sklepu "u Idiotow" i tam byl namalowany DL i cena 1999zl... z tego co pamietam to z kitem, ale pewny nie jestem....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach