Davi  Dołączył: 19 Kwi 2011
Aparat do fotografowania dokumentów do 500 zł
Liczba megapikseli - obojętnie chodzi mi o jakość zdjęcia tj. jego wyraźności
Zoom - obojętny
Cena - do 500 zł
Zastosowanie - Fotografowanie dokumentów / sprawdzianów / tekstów z bliskich odległości
Typ użytkownika - Amator
Inne : Zdjęcia które nim będę robił chciałbym żeby były wyraźne i łatwe do odczytu z komputera tj. że np. będę mógł z łatwością przeczytać dokument oraz na szybkości robienia zdjęć



Pozdrawiam
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
aparaty CASIO mają tryb tematyczny to zdjęć dokumentów (tzw TEXT). Całkiem przyzwoite zdjęcia robią
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Pentaxy też to mają. I do tego mogą taką fotę od razu zrobić jako czarno białą lub np z "odwróconymi kolorami". I wcale nie trzeba wydawać 500zl, a tylko 289zl.
W ciągu tygodnia opiszę taki właśnie aparacik "do męskiej kieszeni", czyli Optio LS1000/LS1100.
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
Jak mi się rozwalił skaner to przez rok używałem telefonu SE C905. Choć myślę, że Blesso, ma słuszność sugerując Optio LS1000/LS1100
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Nie wygodniej telefonem? Zawsze pod ręką, byle by miał autofocus i możliwość korekty ekspozycji. Ewentualnie dioda LED mile widziana. Do tego są notatniki z możliwością osadzania zdjęć i synchronizacją przez internet - bardzo wygodne.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Blesso, bardzo poproszę o Twoje wrażenia (z bliskim spotkaniem) dotyczące apartu Pentax Optio LS1000/LS1100. :mrgreen:
Chciałbym właśnie coś takiego "kieszeniowego" (niezbt drogiego) sobie sprawić i od czasu do czasu pospacerować bez plecaka pełnego klamotów... :oops:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja w charakterze przenośnego notatnika używam starszych modeli wodoszczelnych - kiewdyś Optio 33WR, potem Optio WPi, od pewnego czasu Optio W20. Sprawdzają się znakomicie, a w moim przypadku dodatkowym bonusem jest szczelność i możliwość umycia pod umywalką - poza dokumentami wykonuję także dokumentacje napraw, gdzie czasem bywa sporo kurzu a i wziąć aparat ubrudzoną ręką czasem trzeba.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Funkcja fotografowania tekstu w Pentax Optio LS1000/LS1100 daje możliwość fotografowania z "odwróconymi" kolorami w oryginale jak i w czerni oraz bieli.
Tak to wygląda w praktyce ( po lewej oryginał, po prawej odwrócone kolory) :


a tak wygląda wycinek z oryginalnej foty ( robiony z ręki):


Ps
ADestroyer - mam nadzieję, że po świętach -pojawi się "test" tego fajowego malucha.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ADestroyer napisał/a:
bardzo poproszę o Twoje wrażenia (z bliskim spotkaniem) dotyczące apartu Pentax Optio LS1000/LS1100
ja też bym prosił
żona chciała coś do torebki i pomyślałem o RS1000 - a to przecież to samo prawie ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
opiszon napisał/a:
żona chciała coś do torebki i pomyślałem o RS1000 - a to przecież to samo prawie ;-)


W przyszłym tygodniu będę się mógł wypowiedzieć w imieniu żony (mojej), bo właśnie z takim przeznaczeniem zamówiłem wczoraj RS1000. Głównie z powodu minimalistycznego designu, funkcjonalności, ceny i marki.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kytutr napisał/a:
Głównie z powodu minimalistycznego designu, funkcjonalności, ceny i marki.
i to byłyby moje powody
no i fakt, że po premierze RS1500, cena RS1000 jest niższa od LS1000 i LS1100 :-)

no to czekam na jakieś opinie - czy warto, czy lepiej nie ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Kytutr napisał/a:
W przyszłym tygodniu będę się mógł wypowiedzieć w imieniu żony (mojej)


RS1000 jest przede wszystkim mało wygodny w trzymaniu, trzeba wyrobić sobie pewny chwyt, żeby nie poruszyć zdjęcia naciskaniem na spust migawki. Jakość zdjęć jest akceptowalna, choć przy oglądaniu zdjęć na monitorze w skali 1:1 widać wyraźnie artefakty kompresji JPEG - myślę, że na odbitkach nie powinno być to widoczne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach