Wybieramy trzy najlepsze zdjęcia w I Edycji
1
6% Complete
27 (6%)
2
13% Complete
58 (13%)
3
3% Complete
14 (3%)
4
4% Complete
19 (4%)
5
4% Complete
19 (4%)
6
1% Complete
5 (1%)
7
16% Complete
72 (16%)
8
1% Complete
5 (1%)
9
1% Complete
5 (1%)
10
4% Complete
21 (4%)
11
0% Complete
4 (0%)
12
3% Complete
13 (3%)
13
0% Complete
2 (0%)
14
6% Complete
29 (6%)
15
3% Complete
14 (3%)
16
5% Complete
22 (5%)
17
2% Complete
11 (2%)
18
2% Complete
11 (2%)
19
6% Complete
29 (6%)
20
1% Complete
8 (1%)
21
0% Complete
2 (0%)
22
5% Complete
23 (5%)
23
0% Complete
3 (0%)
24
2% Complete
10 (2%)
 
An_wrocławianka  Dołączyła: 25 Paź 2010
ladyhawke napisał/a:

BTW. 14 pochodzi może z Wrocławia lub Katowic?

Chyba z wrocławskiego osiedla Gaj (to są ponoć pelikany, a nie żurawie i ponoć ma być tego więcej, co by mieszkańcom 'wielkiej płyty' przyjemniej się mieszkało)

Ps. Zdjęcie nie jest moje :-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
dispar, następną razą wrzucaj swoje ;-) :lol:

[ Dodano: 2011-04-24, 23:15 ]
An_wrocławianka, jeżeli już rozkminiamy gatunek, to mi na flamingi wygląda :mrgreen: .
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Kliknięte ;)
Ciekawa jestem wyników, a w szczególności tych Waszych "jednych szczególnych" :)
 
An_wrocławianka  Dołączyła: 25 Paź 2010
A rzeczywiście, dzioby jakieś takie mało pelikanowate. Niech i będą flamingi, ja tylko powtarzam co na mieście mówili ;-)
(Ale na 5 to już z pewnością pelikan siedzi ;-) )
 

baldek  Dołączył: 22 Mar 2009
An_wrocławianka napisał/a:
(Ale na 5 to już z pewnością pelikan siedzi ;-) )
aż wróciłem sprawdzić...ten teges hmm, już wiem... pelikan karłowaty :mrgreen:
Głosy oddane.
 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
denvi napisał/a:
dispar, następną razą wrzucaj swoje ;-) :lol:


... chętnie bym coś fotnął, ale od pół roku nie mam szans praktycznie na zajęcia terenowe... :-/ :-( ... ale może niedługo, dam Wam szansę, aby mi "dowalić" :-D
świąteczne pzdr.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
jedno bardzo mi się podobało, dwa kolejne to już wybór z wielu podobnych (nie powiem że słabych, to nie mój temat i sam nie wypocił bym nic lepszego)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
...i już. :-)
 

Marion  Dołączyła: 27 Mar 2011
.... i ja tez już po ;-) Jedno ze zdjęć przykuło na dłużej moją uwagę...
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
No, widzę, że są już wyniki. Gratuluję zwycięzcy. Co prawda nie głosowałem na to zdjęcie, ale... vox populi... Jeszcze raz gratuluję i przydałoby się wiedzieć kto jest szczęśliwcem. :-)
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Dzięki za udział i za głosy, jestem mile zaskoczony, naprawdę się nie spodziewałem wygranej. Moje dwa podstawowe typy, 5 i 11 niestety nie znalazły się wysoko, tego też się nie spodziewałem. Czyli wygląda na to że niczego się nie spodziewałem :)
Zapraszam do udziału w II edycji już od 5 maja ...
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
wyrzykus, gratulacje!
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
Gratuluję zwycięzcy, też na to zdjęcie głosowałem :lol:
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Myślę że fajną sprawą byłoby dowiedzieć się trochę więcej na temat fotografii przedstawianych w konkursie. Nawet znając autorów, są one trochę anonimowe, w zasadzie podczas samego głosowania oceniane jest ogólne wrażenie całego zdjęcia. Są tematy które mają większą, nazwijmy to "medialną nośność” niż inne, stąd zbierają większą ilość głosów pozostawiając w tyle mniej popularne, ale czasem doskonałe fotografie. Sam w tej edycji widzę co najmniej kilka prac, o których chętnie poczytałbym coś więcej.

Żeby nie przedłużać proponuję napisanie paru zdań, np. w takiej formie:

Kiedy i gdzie?
26 lutego kończyłem już wczesnoporanną sesję krajobrazową, pojechałem dobrą godzinę przed wschodem słońca kilka km za Olsztyn, w okolice Bartąga. Kręciłem się po okolicznych drogach i polach, kilka fajnych kadrów nawet złapałem, choć było bardzo zimno i palce drętwiały. W końcu wyszło słońce a wracając zauważyłem że rzeka przepływająca przez wieś mocno paruje, pojechałem więc kilkaset metrów za wieś i wszedłem na wał, przeszedłem jeszcze trochę i fotografowałem piękną scenę – parę łabędzi. Wystarczyło podnieść głowę, a tam stało samotne drzewo.

Czym i jak?
K200d z założoną Sigmą 70-200 2.8 HSM II, ogniskowa 70 mm, f 5,0, tryb AV, czas wyszedł 1/500s. Strzelane z ręki, słońce już było nad horyzontem i czasy były akceptowalne, statyw został w samochodzie bo musiałem przeskoczyć strumyk po drodze.

Dlaczego?
Widząc tą scenę wiedziałem od razu że trafił się piękny kadr, to dosłownie kilka minut kiedy drzewo rzucało bardzo długi cień na ośnieżone pole. Jeszcze przed pstryknięciem widziałem ten kadr w czerni/bieli.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Czyli stara metoda: co autor miał na myśli? Wybacz, ale mnie zdjęcie albo się podoba, albo uważam, że jest do bani i nic mi po tym kto, gdzie, kiedy i czym je zrobił. Im bardziej anonimowo, tym ciekawiej. Okoliczności są istotne w przypadku reportażu, ale nie drzewka w gołym polu (mojego faworyta z resztą).
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
A mnie kontekst interesuje i to bardzo, bo nie ma zdjęcia które mi się po prostu podoba, w każdym jest coś co bardziej lub mniej przyciąga - temat, kompozycja, oświetlenie, pora, niedopowiedzenie jakieś.
No ale to mój punkt widzenia, po prostu szukam głębiej, chyba tylko tak można się rozwijać...
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
wyrzykus, gratulancje :-B
Swoje zrobiłem "za pięć dwunasta", bo chlapałem ozorem (tzn. klawiaturą), że będę wysyłał. A u mnie słowo droższe od piniendzy ;-) .
Nie głosowałem na landszafty Jakoś mi się ubzdurało, że ma to być krajobraz miejski. Widoków przyrody bardziej spodziewał bym się w 2 edycji.

P.S. wyrzykus, ramka Cię zdradziła ;-) , za to jorge mi "umknął", plecy za małe :-P .
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Kiedy i gdzie?

Luty. Poranek przed pracą. Ulica Opolska, Katowice. 3 kroki od mojego biura. Widok który mijam od niemal pięciu lat co najmniej raz w tygodniu. Ale to lutowe światło tak często się nie zdarza. Budynki jakie są każdy widzi. Na pierwszym planie do niedawna były jeszcze jakieś zabudowania. Ale zostały wykoszone. Nie pierwsze na tej ulicy. W tle katowickie WTC :-)

Czym i jak?

Seagull 4a na lekko przeterminowanym Kodak Ektacolor 160 (Portra 160 NC na Azję). Ekspozycja mierzona Contaksem G2. Ale z tego co pamiętam, to zapomniałem że to ma 3 gałki do przestawienia i chyba zdjęcie robione na żywioł. O dziwo wyszło.

Dlaczego?

To w ogóle testowa rolka. Chciałem sprawdzić czy ten TLR w ogóle działa. No ale światło dopisało (choć było zimno w łapy, jak pamiętam). Mam też ten sam kadr ale bez tej kobiety, zaczaiłem się na nią...
A ten kadr? No wiele razy kusiły mnie te dwie wieże na tle błękitnego nieba. Coś mają w sobie.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
denvi napisał/a:
wyrzykus, ramka Cię zdradziła

Proponuję zatem następne edycje konkursu bezramkowe... ;-)
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
Kiedy i gdzie?
Poranny spacer przed ośmiogodzinnym siedzeniem za biurkiem :mrgreen:
Jak zwykle szwendałem się po dobrze już mi znanych uliczkach Starego Miasta w Lublinie i szukałem czegoś ciekawego do sfocenia. Wychodząc z podwórka Teatru Andersena zobaczyłem w naturalnej ramie z drzew budzące się miasto. ptak był uzupełnieniem/ożywieniem kadru Kilka strzałów aby dobrze potem w kwadrat przyciąć (od początku miał to być kwadrat). I tyle

Czym i jak?
K-7, Sigma 17-70,

Dlaczego?
Ponure ptaszysko, ciernie na krzewach i zamglony kościół w oddali wydały mi się ciekawym zestawieniem

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach