kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Zdecydowanie pomocny, jak również do kręcenia w słońcu :)

Co do monitorka, to wcześniej używałem jakiegoś taniego 7 calowego AV, też się nieco lepiej ostrzyło niż na wbudowanym ale monitorek był kiepskiej jakości i strasznie przekłamywał kolory. Więc myślę, że nawet taki z analogowymi wejściami się sprawdzi ale warto było by mieć wcześniej możliwość przetestowania.
 

mak400  Dołączył: 23 Kwi 2010
W tygodniu wpadnę do Digital24, tam będę mógł organoleptycznie sprawdzić czy jest możliwość mocowania viewfindera przy kiksie. Cena też zachęcająca. Gdybym zrobił zakup, to nie omieszkam wspomnieć o moich wrażeniach.


-----------------------
Pozdrawiam
 
kopelat1  Dołączył: 15 Sie 2010
Cytat
i tu rodzi sie pytanie. czy 24 klatki ktore oferuja lustrzanki pentaxa pozwoli na spowolnienie odtwarzanego obrazu? nie chodzi mi tu o uchwycenie pocisku w locie ale powiedzmy cos w rodzaju spowolninego wietrznego krajobrazu - powiedzmy takie 20-50 procent wolniej.

ewentualnie czy sa jakies programy interpolujace poszczegolne klatki czy cos takiego?


Istnieje plug-in do programu Sony Vegas i After Effects o nazwie Twixtor. Jeśli w filmie wejściowym nie ma bardzo dużych różnic pomiędzy dwiema klatkami oraz nie występuje rozmycie ruchu to można uzyskać dość dobry efekt slow motion.

A co do podłączenia K-x do zewnętrznego monitora to znalazłem taki temat na naszym forum:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=37547

A przy okazji zadam pytanie: Czy któryś z użytkowników wie może gdzie można kupić w przystępnej cenie taki zewnętrzny monitor do K-x gdyż w przyszłości planuję sobie zbudować tzw. kran filmowy / kamerowy .[/quote]
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Niektórzy pewnie pamiętają Liwię, z którą kilka zdjęć wrzucałem w lipcu. Teraz można ją obejrzeć w ruchu:
O mnie i trochę o Tobie

Robocze nagranie choreografii, więc wszelkie uwagi mile widziane, szczególnie od kolegów ganiających na codzień z przyciężkim sprzętem z obiektywami.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Rejestracja dźwięku przez K-5 jest ...odpowiednia ;)
Kukułeczka
Mój Miły Rolniku.
Dźwięk z lekko podbitymi basami - fakt, może nie tak "soczysty" , ale bez przesterów.
K-5 + Tamron 10-24.
Swoją drogą- jeśli Żywiołak będzie grał w Waszej okolicy - polecam ! Rozpierducha od ucha do ucha. ;)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
o! Wydali nową płytę :) Dzięki Blesso
 
cerrotorre  Dołączył: 12 Lut 2012
Przede wszystkim witam wszystkich, piszę pierwszy raz :) Niedawno zmieniłem lustro z Samsunga na k-x'a. Próbuję ogarnąć temat filmów. Generalnie mam pytanko. Podczas ruchu kamery z punktu ciemnego do jasnego i odwrotnie sprzęt przyciemnia bądź rozjaśnia obraz. Jak się tego pozbyć, aby trzymał stałą wartość? Może jest to do ustawienia w opcjach. W tym temacie jestem totalnie zielony. A druga sprawa czy może ktoś polecić dobry najlepiej darmowy (do ściągnięcia) programik do obróbki filmów?
Pozdrawiam
 
vulkanwawa  Dołączył: 13 Sty 2012
cerrotorre napisał/a:
Przede wszystkim witam wszystkich, piszę pierwszy raz :) Niedawno zmieniłem lustro z Samsunga na k-x'a. Próbuję ogarnąć temat filmów. Generalnie mam pytanko. Podczas ruchu kamery z punktu ciemnego do jasnego i odwrotnie sprzęt przyciemnia bądź rozjaśnia obraz. Jak się tego pozbyć, aby trzymał stałą wartość? Może jest to do ustawienia w opcjach. W tym temacie jestem totalnie zielony. A druga sprawa czy może ktoś polecić dobry najlepiej darmowy (do ściągnięcia) programik do obróbki filmów?
Pozdrawiam


...akurat nie znam K-x ale przypuszczam że jak w wielu lustrzankach jest to blokada ekspozycji
w K-x jak będzie to zapewne przycisk AF AE-L
 
cerrotorre  Dołączył: 12 Lut 2012
Dzięki, jest tak jak mówisz :)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Zdjęcia z lanego poniedziałku :-)

Simple things
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
plwk napisał/a:
Ostatnio obrabiałem za pomocą VirtualDub do avi.

ok, pociąłem i mam jakieś 5.5 min ujęć w avi czym teraz to scalić dodać jakieś proste przejścia i dodać jakąś muzykę aby uzyskać np. coś takiego?
http://www.youtube.com/watch?v=Vcy7k11-WdI
Sorry za lamerskie pytania laika :)
Da dalej się to robić w virtualdub?
 
krzemu  Dołączył: 03 Paź 2007
Mój pierwszy filmik z K-5:
http://vimeo.com/42082482

Edytowany w Final Cut Pro.
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
krzemu, heh, dobre, niezły perkusista będzie z niego :-D
 
Pablo_P-ce  Dołączył: 19 Sie 2011
Witam

Nie wiem czy to dobry temat na tego typu pytania ale może kręcił ktoś filmiki z K-r? A mianowicie chodzi mi o to, że jak tylko obiektyw trafi na coś ciemnego np. asfalt to pojawia się na nim mocne "śnieżenie". Kiedy obiekt jest jasny lub kolorowy problem nie występuje. Przy kręceniu w pomieszczeniach jest to właściwie wszędzie. Mam dwa obiektywy kitowe i na obu to samo. Ten typ tak ma czy coś jest nie tak?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Masz włączone podświetlanie niedoświetleń/prześwietleń?
 
Pablo_P-ce  Dołączył: 19 Sie 2011
Kompensacja prześwietlenia i cienia są wyłączone. A mają być ustawione inne wartości? Faktycznie przy włączonej kompensacji cienia na maxa "śnieży" dużo mniej;) Kompensacja prześwietlenia zmienia tylko zakres ISO zamiast od 200 to jest od 400 więc to chyba nie musi być włączone? Dzięki za trafną poradę.
 
westmorland  Dołączył: 07 Maj 2011
To może i ja pochwalę się moimi filmikami z k-x który jest trochę niedoceniany jeśli chodzi o nagrywanie filmów, a bije na głowę pod tym względem wiele nikonów :evilsmile:

nr1.
http://www.youtube.com/watch?v=ph8PeqqPXz8

nr2.
http://www.youtube.com/watch?v=0d1Ko99QowU

Oczywiście nie muszę pisać aby oglądać w HD ;-)
 
krzemu  Dołączył: 03 Paź 2007
westmorland napisał/a:
To może i ja pochwalę się moimi filmikami...


Dobre! Podobają mi się te przepalenia i różne zakłócenia w "I love your smile". Sądzę, że to nie były Twoje pierwsze próby z edycją/montażem video? ;)
 
westmorland  Dołączył: 07 Maj 2011
Dziękuje za miłe słowa ;)
Filmy tworzę już od kilku lat ale na razie tylko amatorsko i klipy weselne.

Szukałem lustrzanki która by była tania i dobrze nagrywała filmy w HD wybór był prosty PENTAX, naprawdę przyzwyczaiłem się do kiksa a karta 8GB starcza na 23minuty materiału w HD w najwyższej jakości, czasami nosze po 2 takie karty.

U mnie na kanale youtube będzie można obejrzeć więcej filmików i wszystkie nagrane właśnie K-x :mrgreen:
 
tomak1986  Dołączył: 21 Cze 2012
Nie wiecie czy w K-R jest zamontowany taki sam mikrofon co w K-5?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach