resus24  Dołączył: 10 Kwi 2011
Tani kompakt do 200 zł
Witam mam zamiar kupić kompakt niestety mój budżet nie może przekroczyć 200 zł :(
Będzie to moja 1 cyfrówka.
Wcześniej w innym temacie pisałem, że posiadam uszkodzonego optio e35 ale jego naprawa może być zbyt droga lepiej się po prostu opłaca kupić jakiś inny.
Na allegro znalazłem kilka ciekawych modeli pentaxa możecie się wypowiedzieć na ich temat?? Bądź zaproponować inne aparaty w tym samym przedziale cenowym( nie muszą być firmy pentax )

Pentax optio e35 - 120 zł - brak akcesoriów ( zaleta aparat sprzedawany w moim mieście więc na przesyłce zaoszczędzić mógłbym)

Pentax optio e60 - licytacja - folia na wyświetlaczu, Okablowanie USB, AV,PŁYTY CD ZE sterownikami pudełko, instrukcje ANG

Pentax Optio E85 - 160 zł - powystawowy gwarancja, brak więcej info ( ładowarka i akumulator powinny być w zestawie )

PENTAX OPTIO E90 - 170 zł pudełko, kabel usb

Ważne dla mnie : funkcja video 30 fps, Najlepiej na 2 x AA, Mile widziana obsługa SDHC, rozdzielczość myślę, że minimum 7 MP.
Z góry dziękuję :roll:
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
Może takie:
Fuji FinePix AV100
Nikon Coolpix L21
Canon PowerShot A495
Samsung ES28
Wszystkie poniżej 200zł.
Pozdr.
 
resus24  Dołączył: 10 Kwi 2011
Dzięki :!: Dużo mi pod powiedziałeś tymi modelami, porozglądałem się za specyfikacjami i zdecydowałem wybrać coś z firmy Fuji FinePix nie koniecznie av100 ( jestem gotów poczekać trochę i uzbierać więcej pieniędzy i kupić troszkę lepszy model)
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
W majowym PC World jest test tanich kompaktów
http://www.pcworld.pl/tes...ltry_784/1.html
 
resus24  Dołączył: 10 Kwi 2011
Dzięki :)

Zainteresował mnie model FUJI FinePix AX230 (znalazłem za 260 zł w swoim mieście nówkę) tylko jest jeden problem bo na niektórych stronach pisze zoom optyczny x 5 a na innych x 3 wie ktoś może jak jest w rzeczywistości ?
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Tu masz stronę producenta ale tam nie ma Ax230
http://fujifilm.pl/aparaty_cyfrowe,0,0.html
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
Według kilku sklepów FUJI FinePix AX230 ma ogniskową 28-140mm, czyli 5x zoom.
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
Jakiś czas temu tato poprosił mnie o pomoc w wybraniu dobrego i taniego aparatu. Poprzeglądaliśmy trochę internet i padło na Samsunga S1050 . Robi świetne fotki. Matryca nie przepakowana pikselami a i nienajmniejsza bo 1/1,8 .Do tego nienajciemniejszy obiektyw 2,8-4,4 czyli chyba jak się nie mylę 38-190mm czyli zoom 5x(do tego bardzo ostry). Wszytko to zaowocowało świetnymi fotkami (tato bardzo zadowolony). Nie raz go mu podbieram i dochodzę chyba to jedynie słusznego wniosku by i sobie taki sprawić. Zwłaszcza że kosztował on jakiś miesiąc temu 150zł w idealnym stanie (oczywiście używany ale z tym wszystkim z czym był sprzedawany jako nowy).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pykacz napisał/a:
38-190mm

Tu jest największa bolączka czyli wąski dół.
 
resus24  Dołączył: 10 Kwi 2011
Dzięki wszystkim.
Aparat S1050 nie wydaje się taki zły jednak wolę kupić w sklepie niż przez internet a tego aparatu w swoim mieście nie znalazłem.

Prawdopodobnie zdecyduje się na któryś z tych:

FUJI FinePix AV200 -232 zł
FUJI FinePix AX230 - 260 zł ewentualnie AX200 - 259 zł
BENQ DCC1450 - 195 zł
OLYMPUS FE-47 X-44 - 247 zł

Może ktoś już miał któryś z tych aparatów i mógłby się wypowiedzieć ? Doradzić bądź odradzić któryś model.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
zdecydowanie av200. będzie lepszy od pozostałych.
 
resus24  Dołączył: 10 Kwi 2011
FUJI FinePix AV200 jest lepszy również od tego FUJI FinePix AX230 lub AX200 ??
Mógłbyś rozwinąć w czym jest lepszy??

-->(specyfikacja AX200)<--

-->(specyfikacja AV200)<--
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
em.... nie wiedziałem, że są AV i AX i teraz nie wiem, ktorego oglądałem w sklepie... :cry:
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
plwk napisał/a:
Pykacz napisał/a:
38-190mm

Tu jest największa bolączka czyli wąski dół.

Jak dla kogo. Ja na tem przykład prawie nigdy nie schodzę w kompaktach na mniej niż 35mm a jak tak się dobrze zastanowię to chyba w zasadzie nigdy.Ale masz rację dla kogoś innego może to być problem znaczący i warto było o tym wspomnieć.
Ale ja trochę inny jestem bo i lampy nigdy nie używam (nawet w lustrzance). Po prostu nie lubię tych kątów i sztucznego światła.
 
resus24  Dołączył: 10 Kwi 2011
Mógłby ktoś porównać te dwa aparaty i się wypowiedzieć który jest lepszy i dlaczego??

-->(specyfikacja AX200)<--

-->(specyfikacja AV200)<--
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
jak dal mnie ax - nieco mniej mpix na matrycy (co za dużo to niezdrowo, zresztą tu też jest za dużo, max 10 mpix by wystarczyło, ale niech już będzie), no i zdecydowanie lepszy zakres ogniskowych (główną zaletą jest szeroki kąt), reszta jest nieistotna.
 
resus24  Dołączył: 10 Kwi 2011
Auto Focus wydaje się lepszy w AV ale skoro mówisz, że AX lepszy jest ogółem to chyba nie będę miał wyjścia i się ciebie posłucham. :)( Jestem laikiem i nie znam się na aparatach więc mogę się mylić z tym AF)
Ale na razie i tak mam czas bo brakuje mi trochę do 260 zł ( w końcu miałem wydać do 200zł).
Więc czekam na dalsze opinie na temat AV200 i AX200.

Ilości mpix w tych dwóch aparatach nawet nie biorę pod uwagę.
Chodzi mi o jakość zdjęć jednak jestem też bardziej przekonany do AX ponieważ ma 5 x optycznego zooma ale i tak nie wiem jak to będzie w praktyce.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
nikt za ciebie nie wybierze - najlepiej byłoby ocenić te aparaty w działaniu, choćby zrobić nimi zdjęcia w sklepie i obejrzeć sobie na spokojnie w kompie, czy czymś się zasadniczo różnią. Dla mnie ogniskowa, a szczególnie szerszy kąt, czyli możliwość np. ujęcia grupy osób w pomieszczeniu czy sfotografowania całego budynku, bez potrzeby niewygodnego oddalania się od niego, jest atutem ax.

av w teście ma dobrą ocenę:
http://www.techtree.com/I...4976-572-8.html

pełny test ax ciężko znaleźć (jest coś na PC world, ale bardzo pobieżne i bez zdjęć przykłądowych), opinie użytkowników są jednak okej:
http://alatest.com/user-r...3-96653096,147/

tak czy owak są to bardzo tanie aparaty, po których cudów spodziewać się nie ma co. Zaskakuje mnie jednak możliowść rejestracji filmów HD :shock:
 
resus24  Dołączył: 10 Kwi 2011
Dzieki :!:
Jak będę miał odpowiednią kwotę to pojadę do sklepu i poproszę sprzedawce o pokazanie jednego i drugiego.
Jestem jednak przekonany bardziej na AX.
Jedyne co w AV przyciąga moją uwagę jest opcja "śledzący AF"

Doczytalem, ze wieksza ilosc mpix powodowac moze wieksze szumy. + dla AX( AX 12mpix a AV 14 mpix)
 

oswald  Dołączył: 02 Gru 2008
Ostatnio zrobiłem mini test kilku najtańszych kompaktów, aby zobaczyć co można dostać za około 200zł. Zdecydowanie wygrał Canon a495. Jeżeli jeszcze ukaże się do niego chdk to nie mam więcej pytań. Także jeżeli będziesz miał taką możliwość sprawdź go bo myślę że warto.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach