jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
[ K10D] Pomocy
Witam, dzisiaj dostalem Pentaxa k10D i po zrobieniu kilkunastu zdjec zauważyłem dość dużą czarna kropne na nich.. Mam wielką prośbę, czy mogli byśce powiedziec czy jest to wada aparatu czy tez jest to kurz np. na matrycy ktory da się przedmuchac.. Oczywiście proszę o odpowiedz o ile możliwe jest na podstawie zdjec ocenienie tego problemu.. Z góry dziękuję..

A oto link do 3 zdjęć z ową felerna kropą:
http://picasaweb.google.pl/jakubchojnowski/POMOCY
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Moim zdaniem jest to paproch na matrycy lub na tylnej soczewce obiektywu. Jeżeli są to całe fotki, to to zabruszenie musi być dość znacznych romiarów, więc bez problemu to zauważysz.

Pozdrówka
Marucha
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wedlug mnie syf na matrycy -syf gigant
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
raczej matryca... i przy włączonym Noise reduction taki efekt daje :)

Proponuję sprawdzić matrycę i ewentualnie usunąć to coś przy pomocy wacika... ;)
 
waskiwidze  Dołączył: 22 Mar 2007
Alfx tak btw to jak spisuje Ci sie 18-55 w k100d ? mam zamiar kupic taki wlasnie kit i jestem ciekawe. pozdrawiam
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
waskiwidze, bardzo BTW to pytanie.
Lekka reprymenda na początek [oczywiście przyjacielska, więc się nie stresuj]. Albo zakładaj nowy wątek przy takich pytaniach [wtedy dostaniesz "tylko" za powtarzanie się, znaczy nie przeszukanie forum pod kątem owego pytania], albo pisz na PW [jeśli pytanie jest adresowane tylko do jednej osoby]. Nie martw się, ciągle kogoś [i siebie też] przywołuję do porządku, taka rola "wodzireja". ;-) :-B

Kit 18-55 - świetny! Niektórzy widzą na szerokim końcu winietkę, ale jest naprawdę pomijalna. Jakość szkła jest ok, a jak dodamy do tego niską cenę-wychodzi BDB produkt. Zresztą poczytaj jeszcze forum, było o tym szkle sporo, wiele osób pisało i opinia ogólna jest b. pozytywna.

 
waskiwidze  Dołączył: 22 Mar 2007
oczywiscie, dostosuje sie. dzieki za krotkie lecz rzeczowe info
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
dzieki dzieki .. .. zobacze co się da z tym zrobić...

[ Dodano: 2007-03-26, 18:18 ]
Mialem szczescie :D dmuch dmuch i poszlo :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach