Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Sprawdzony lab
Witam
Muszę zrobić przez internet sporo dobrych jakościowo odbitek z plików i szukam labu który udostępnia przez net profil icc oraz oferuje odbitki w proporcjach 1:1 (kwadrat) i 4:3. Dobrze by było, żeby program wysyłający nie konwertował plików podczas wysyłania. Na razie nic nie znalazłem może pomożecie :)
Pozdrawiam serdecznie
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
icc - jest
1:1 - jest
nie konwertowanie plików - jest
4:4 - nie wiem
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
www.ankaralab.com

mozesz wysylac ftp'em - ale co sie dzieje potem, ja nie wiem ;-) W kazdym razie pliki nie zmieniaja wielkosci, gdy juz sa dostepne w panelu klienta.

robia w kwadracie - ale jest duza roznica w cenie - taniej wyjdzie recznie przyciac na gilotynie. 15x15 jest drozsze niz 15x21 bez korekcji, ktorej jak sie domyslam nie potrzebujesz.

Nie wiem, czy jakis lab w ogole robi odbitki w proporcji 4:3 - chyba nawet nie ma takich papierow. Jak wyzej - latwiej przygotowac plik w klasycznych proporcjach i przyciac na gilotynie.

Udostepniaja ICC. W tej chwili na stronie wyskakuje 404, ale jak napiszesz, to Ci na pewno podesla.

Ja jestem bardzo zadowolony. Maja stabilny proces - zrobilem te sama odbitke w odstepie dwoch tygodni i obie sa identyczne.

dz.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Dzięki za odzew, Stachu gdzie to wszystko jest ??
Pozdrawiam
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Zapomniałem podać linka do Anakry :oops: .
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
Nie wiem, czy jakis lab w ogole robi odbitki w proporcji 4:3 - chyba nawet nie ma takich papierow.

A to nie jest tak, ze papier jest w roli, i docina sie go do krawedzi zdjec?

Co do obitek w proporcji 4:3, to jest bardzo wiele Labow, ktore takie robia.
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Na stronie Profilabu jest gdzies plik z wymiarami papieru w mm i ile ma miec plik w pikselach dla Frontiery. Profile icc dla poszczegolnych frontier tez mozna znalezc w necie. Zawsze to jakies rozwiazanie.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Niestety na stronie ankaralab link do profilu labu jest nieaktywny....
Pozdrawiam
Piotr
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Napisalem do nich. W miedzyczasie znalazlem to:

http://www.fujifilm.co.uk/colour/generic_profiles/

dz.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Pioter napisał/a:
Niestety na stronie ankaralab link do profilu labu jest nieaktywny....

Podaj maila, to Ci wyślę.
 
p_ttl
[Usunięty]
odbitki - gdzie?
Witam!
Gdzie zamawiacie odbitki? Ostatnio skorzystałem z empikfoto.pl i powiem jakość jak dla mnie średnia :/
Macie jakieś lepsze typy? Nie mus być tanio bo zwykle nie zamawiam jakiejś oszałamiającej ilości.
Pozdr
p_ttl
 

JuiCe  Dołączył: 07 Sie 2007
Odkopuję żeby nie zakładac nowego.

Ostatnio drukowałem znowu w ankarze i znowu ten sam problem. W którym momencie dodawać profil do zdjęcia? Monitor mam w końcu dobry (jeszcze nie skalibrowan, w uzyciu fabryczny profil), obróbka w LR3 i.... no właśnie - profil dołożyłem na końcu w module drukowania i zdjęcie wyszło przejaskrawione. Testowo puściłem do ankary zdjęcie bez profilu, z ich profilem i oraz z ich "ręczną" korekcją. Najgorzej wyszło zdjęcie z ich profilem... tak jak na ekranie zbyt żywe kolory. Czy powinienem profil dołączać jakoś przy eksporcie? Czy eksportować jpg z ich profilem i potem reimportowac i poprawiać w LR (w co wątpię...)?

Jakieś sugestie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach