Forplay  Dołączył: 27 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
widac za maly rynek na gripy, a szkoda :-/


poczekaj..... samsungi zapanują nad światem to urodzi sie jakiś grip do tego - mam nadzieję :)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
po co wspomaganie af? do tej pory tego nie bylo i raczej nie bedzie.

a po to że jak są kiepskie warunki oświetleniowe to wtedy wogóle AF da radę wyostrzyć.
Czy to znaczy (bo wogóle nie jestem zorientowany) że DS, DL nie mają takowej lampki? jeśli tak to jak sobie radzą w ciemnościach MF ??
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Forplay napisał/a:
samsungi zapanują nad światem


Wczoraj przeglądałem u kumpla "Digital Black&White" - po kilku stronach wyskoczyla na mnie dwustronicowa reklama samsunga, oparta na chwaleniu... iso3200 ;-) Tak czy inaczej - dobrze się dzieje ;-)

(pentaxa ani sladu ;-/ )
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
No to w takim razie gdzie jest lampka wspomagająca AF??


W danych technicznych na dpreview piszą:
AF assist lamp: Yes (by built-in flash)
czyli nie ma osobnej lampki wspomagającej AF tylko będzie się to odbywało przez błyski wbudowanej lampy błyskowej.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Tomecki - a miałeś DSa lub DLa w ręku?

:oops: nie, prawdę mówiąc (tylko mnie nie zlinczujcie) to ja żadnego Pentaxa w ręku nie trzymałem :shock: Trzymałem za to Nikosia depiędziesiątkę i bardzo mi do ręki pasił i dlatego obawiam się że K100D może być poprostu dla mnie za mały :cry: coś jak Canon 350D

Sory może już było ale w tych fotkach na www.dpreview.com raz jest K100D a raz K110D to ten drugi to z tą 10MPix matrycą ma być?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Canon rzeczywiście ma trochę inną budowę. Z DS/DL jest inaczej. Jeżeli mieszkasz w jakimś pięknym mieście oferującym możliwość organoleptycznego doświadczenia wyż.wym, korpusów (chociażby MM), to przekonaj się osobiście.
Przed zakupem DLa miałem identyczne dylematy. Odważyłem się jednak odwiedzić MM (gdzie jak wiadomo idiotów nie obsługują) i przekonałem się ;-)

 
Forplay  Dołączył: 27 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
coś jak Canon 350D


zdecydowanie pentax (DL) siedzi lepiej w łapie - inna sprawa że przydałby mi się grip do pionu czasami - ale nie jest źle
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
no powiem szczerze, ze choc nie mysle nawet o zakupie K100 to to, ze bedzie stabilizowal obraz ze starymi manualami mnie niezle zaskoczylo...

Czyzby nadchodzil niespodziewanie czas, ze na tym forum nie bedzie na co zrzedzic 8-)
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
kivirovi napisał/a:
Czyzby nadchodzil niespodziewanie czas, ze na tym forum nie bedzie na co zrzedzic

Kolegę wyrażnie ponosi! ;-)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
K100D ma stabilizację a K110D nie. Oba 6MPix.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
stabilizacja oznacza rowniez, ze ceny starych manuali pojda w gore :(
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Tuning!
Wygląda na to, że nowy Pentax będzie rewelacyjnie tani. K100D ma kosztować (cena oficjalna - sugerowana) 700$ w Stanach, a K110D 600$. Dopiero na zdjęciach na fotopolis:
http://fotopolis.pl/index.php?n=4349
zauważyłem, że K110D ma miejsce na przycisk do włączania SR, czyli wystarczy zainwestować w dwa kabelki i przełącznik i mamy K110D z SR za 600$ :lol:

Ps. Żeby trochę ponarzekać (bo dzień bez narzekania to dzień stracony): szkoda, że nie są to ceny w Polsce. ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
gebi napisał/a:
K100D ma kosztować (cena oficjalna - sugerowana) 700$ w Stanach,

a to za samą puszkę czy z kitem?
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Cena K100D
700$ to sugerowana cena za zestaw kitowy z obiektywem, nie pamiętam adresu strony na której to widziałem.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
...700$
hmmm.
zdaje sie, ze jak bedziemy mieli ochote ponarzekac to od jesieni trzeba sie bedzie przeniesc na forum canona :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
No to pewnie w Polsce 700 euro na dzień dobry :evil:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
No to pewnie w Polsce 700 euro na dzień dobry :evil:

Dokladnie, 699 Euro to cena sugerowana przez Pentax Europe, czyli u nas nie powinno byc drozej niz 2800 zl za zestaw z DA 18-55. Uwazam, ze jak na nowosc to calkiem niezle. Podobnej klasy KM 5D byla na wejsciu duzo drozsza.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
A może wie ktoś kiedy K100D pojawi się w sklepach?
i jeszcze jedno czy górny wyświetlacz jest podświetlany? jeśli tak to jak to podświetlanie się aktywuje?
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
  iso
Witam.

Liczyłem na iso100 ale widzę że musi z tym być jakiś większy problem. Czekam jeszcze na manewr ze strony sony z ich nowym-starym alfa-systemem (proponuje nazwę alfons). Kompatybilność wstecz ze starymi obiektywami skłania mnie jednak w stronę Pentaxa. Czekam na wejście tych nowych modeli i biorę się za zakupy. Szkoda tylko że ta 10mpx dopiero jesienią.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
-szu- napisał/a:
Szkoda tylko że ta 10mpx dopiero jesienią.

Pewnie jak cenę zobaczysz to już Ci nie będzie tak szkoda ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach