sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Szczerze? Zaintrygowal mnie model Panasonic Lumix L1. Jest..........boski...............hhhhmmmmmm

Bosski to bedzie K10D a nie jakis Panascanic z wizjerem o polowe mniejszym nz nawet w K100D :-P
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
O niestety nie, wizjer ma 95%, a powiekszenie 0,93. Ale jakie ma parameterki.obrazek 16:9, 3:2 no i 4:3. asa 100 czasy 1/4000 do 60 sekund itd, itp :-P :lol: :mrgreen:

[ Dodano: 2006-07-14, 21:54 ]
A swoja droga napewno boski bedzie K10D. :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
O niestety nie, wizjer ma 95%, a powiekszenie 0,93.

Hehe, nie uwzgledniajac wielkosci matrycy wyglada to ladnie. Jednak matrycka w 4/3 jest troche mniejsza niz APS-C jak w Ds/Dl/K100D. W praktyce najelpszy wizjer w 4/3 - czyli ten w E-1 jest nawet troszke mniejszy od tego w Dl, zas LC-1 ma jeszcze mniejszy i ciemniejszy wizjer od E-1... Polecam realne porownanie wizjerow w/g tabeli, ktora ktos kiedys tu juz pokazal - zalaczam ponizej. Wizjer w LC-1 jest taki jak w E-330 - czyli powierzchnie ma niemal 2x mniejsza niz ten w Ds-ie :mrgreen:

Cytat
Ale jakie ma parameterki.obrazek 16:9, 3:2 no i 4:3. asa 100 czasy 1/4000 do 60 sekund itd, itp :-P :lol: :mrgreen:

Ech Piotrze, stary wyjadacz z Ciebie a dales sie nabrac na sztuczki marketingowe. To jest tylko przyciecie obrazu z matrycy. W ten sposob z kazdej cyfranki Pentaxa moge miec 16:9, 4:3, a nawet 26:2 :-P

Cytat
[ Dodano: 2006-07-14, 21:54 ]
A swoja droga napewno boski bedzie K10D. :mrgreen:

No zapowiada sie niezle :mrgreen:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Cytat
Polecam realne porownanie wizjerow w/g tabeli, ktora ktos kiedys tu juz pokazal..

Jam to nie chwaląc się uczynił :mrgreen:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na razie jestem zauroczony zewnetrzna obudowa, jest piekny. Ale niedlugo pomacami sprawdze dokladnie. Wtedy wypowiem sie na ten temat, ok? :mrgreen: Jest jeszcze jeden, ale na razie nie powiem, zeby nie zapeszyc.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ty lepiej donies jakie ceny beda na te dwa zoomy z f2.8
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A z jakiej firmy mowisz szkielkach? :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
A z jakiej firmy mowisz szkielkach? :mrgreen:

żartowniś :evil:
mnie też by interesowało to 17-50/2,8 jak możesz to zapodaj jakieś info ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pentax ma pokazac dwa zoomy odpowiedniki 28-70 i 80-200 ze swiatlem 2.8 - daj znac jak cos o cenach bedzie wiadomo
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Właśnie tak sobie czytam to i owo o K100D i natknołem się na takie stwierdzenie:
"Z pozostałych cech Pentaksów K100D i K110D warto zwrócić uwagę na aż 19 programowanych przez użytkownika funkcji indywidualnych..."
mógłby mi ktoś wyjaśnić o jakie tu programowalne funkcje chodzi?czy to jakiś programowalny przycisk albo co innego?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tiaaa...
Będzie można dokupić do niego gripa z 19 przyciskami aktywującymi te funkcje. Bez gripa działać będzie tylko jedna funkcja wyzwalana przez przycisk zwalniający blokadę obiektywu. O tym, jaka to będzie funkcja decydować będzie gruba baba z wajchą (ta z kontroli jakości - awans dostała).
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
O tym, jaka to będzie funkcja decydować będzie gruba baba z wajchą (ta z kontroli jakości - awans dostała).

A skąd masz takie dokładne informacje że ona gruba i jeszcze awans dostała, miałeś jakiś w tym udział? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie dawno na Fotopolis o niej pisali.
Były też zdjęcia gripa. Wyglądał prawie jak harmonia Czereśniaka z "4 pancernych".

.
.
.

Znów dla odmiany rozsiewane są plotki, jakoby owe tajemnicze:
"Z pozostałych cech Pentaksów K100D i K110D warto zwrócić uwagę na aż 19 programowanych przez użytkownika funkcji indywidualnych..."
to nic innego, jak zwykłe funkcje użytkownika, których w DLu też jest 19 i wybierane są poprzez menu.
Ale to perfidne kłamstwa konkurencji...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Thx Michu,
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ot, preferencje uzytkownika, typu zakres AUTO ISO.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
K100D na Allegro
No i proszę. K100D pojawił się już w Polsce na Allegro za jedyne 4200zł :-/ co prawda z obiektywem 16-45 ale jednak to chyba troszkę za drogo jak dla mnie :roll: :-o
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z takim szkłem - cena jest rewelacyjna. Fakt, że gdybym sam zamierzał się przesiadać, wolałbym samo body, ale to przecież zwiastun nadchodzącej oferty.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Z takim szkłem - cena jest rewelacyjna. Fakt, że gdybym sam zamierzał się przesiadać, wolałbym samo body, ale to przecież zwiastun nadchodzącej oferty.

Nie nazwalbym tej ceny "rewelacyjna" tylko "normalna" ;-) W Niemczech korpus K100D kosztuje okolo 2500 zl, jak dodac do tego polska cene DA 16-45/4 to wyjdzie te 4200 - oczywiscie wszystko nowki z gwarancja ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
W Niemczech korpus K100D kosztuje okolo 2500 zl

Więc jednak tylko 2.5K na starcie? No, to jestem pod wrażeniem. To cholernie kusząca oferta, jeśli wejdzie taka do Polski i wieści o szybkości AF się potwierdzą, to poważnie zacznę się zastanawiać nad upgradem.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Michu, z całym szacunkiem, ale Ty chyba śpisz na pieniądzach :lol: 2500 za sam korpus to dla Ciebie mało?
W e-cyfrowe:
http://www.e-cyfrowe.pl/l...0mm-p-4233.html
jest Sony z obiektywem za 3099zł z bezpłatną dostawą do domu. Oczywiście aparatu jeszcze nie ma (tak samo jak K100D oficjalnie nigdzie w Polsce) ale jeśli zamówię aparat na ich stronie, to chyba są zobowiązani mi go sprzedać w tej cenie!
Więc jeśli ludkowie będą mieli do wyboru Sony z odkurzaczam, anti-shakiem, 10Mpix i obiektywem 18-70 (większym zoom-em) za 3100 i K100D za 2900zł z "marnym" obiektywem 18-55mm i bez odkurzacza i z "przestarzałym" 6Mpix to po prostu będzie tragedia.
Póki co w stacjonarnych sklepach w Łodzi i Piotrkowie, jak pytam o lustrzanki Pentax-a czy Samsunga, to mówią, że jeszcze nie będą sprowadzać, albo wogóle nie będą się nimi zajmować, a w jedynym sklepie w Łodzi który ma GX-1L trzymają go w cenie 2500zł, czyli już jest tragedia, a nie będzie wcale lepiej. Chyba trzeba kupić GX-1S póki jeszcze są, bo to będzie chyba ostatni poważny korpus Pentax-a przy takiej polityce, może K10D nigdy nie zostanie ukończony tak jak K1D, a Pentax sprzeda dział lustrzanek Samsungowi jak KM.

A może powiniennem się cieszyć, że nowe korpusy będą drogie (i niech będą jak najdroższe) bo jak będą tanie, to nigdy nie będzie mnie stać na skompletowanie fajnych obiektywów SMC? Chyba przyjmę taką strategię...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach