Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
2.5K to jednak niewiele za taki korpus. I nie sądzę, by cena drastycznie spadła. O ewentualnej wymianie i tak myślałbym po sprzedaży DLa + któreś ze szkieł. Wówczas dopłata nie byłaby już tak drastyczna. Ale to i tak w perspektywie najbliższego roku.
Gebi, kupno aparatu za dwa i pół kafla, to na prawdę niezła okazja. Zauważ - oszczędzasz na filmach, wywoływaniu. W przeciągu dwóch lat pucha Ci się zwraca, zakładając, że rocznie strzelasz 100 filmów po 10PLN.
Alfa rzeczywiście jest niezłą puszką. Rodzi się tylko pytanie, czy ewentualny późniejszy rozwój - zakup nowych szkieł - wygląda równie różowo. Osobiście traktuję puszkę jedynie jako uzupełnienie posiadanych szkieł. Zaś 10MPxl to żaden argument, zważywszy na fakt, że rzadko wykorzystuję 6Mpxl i osobiście wolę mniej szumiące 6M w wysokich ISO.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ps. Aha, żeby nikt nie myślał, że chcę sobie kupić to Sony. Po prostu chciałbym, żeby Pentax miał naprawdę konkurencyjne ceny na swoje produkty w Polsce i żebym wreszcie mógł się przekonać, czy stać mnie na zakup K100D.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
gebi napisał/a:
Michu, z całym szacunkiem, ale Ty chyba śpisz na pieniądzach :lol: 2500 za sam korpus to dla Ciebie mało?
W e-cyfrowe:
http://www.e-cyfrowe.pl/l...0mm-p-4233.html
jest Sony z obiektywem za 3099zł z bezpłatną dostawą do domu. Oczywiście aparatu jeszcze nie ma (tak samo jak K100D oficjalnie nigdzie w Polsce) ale jeśli zamówię aparat na ich stronie, to chyba są zobowiązani mi go sprzedać w tej cenie!

Tak, cene dali niezla na A100, choc trzeba poczekac na oficjalna cene obiektywow. Moze sie okazac, ze kupisz body z kitem i tak Ci juz zostanie, bo na nic lepszego nie bedzie Cie stac ;-) Poki co najbardziej pozadany wysokiej klasy zoom do cyfry - czyli Zeiss 16-80/3.4-4.5 wyglada na to, ze bedzie ksztowal sporo ponad 2x tyle co DA 16-45/4 a i ceny innych szkiel (nawet jesli to ceny sugerowane i w sklepie beda nizsze) - tez nie napawaja optymizmem:
http://www.rajalacamera.f...php?af=&card=94
Tak wiec poczekajmy az wszystko bedzie w sklepach faktycznie dostepne o dopiero wowczas bedziemy decydowac co sie bardziej oplaca ;-)

Cytat
Więc jeśli ludkowie będą mieli do wyboru Sony z odkurzaczam, anti-shakiem, 10Mpix i obiektywem 18-70 (większym zoom-em) za 3100 i K100D za 2900zł z "marnym" obiektywem 18-55mm i bez odkurzacza i z "przestarzałym" 6Mpix to po prostu będzie tragedia.

Co do obiektywu sie nie zgodze, ze zakres bedzie mial jakikolwiek wplyw na decyzje. Zwlaszcza jak sie oba szkla wezmie do reki - 18-70 to niestety straszny plastik z cienkim, plastikowym pierscieniem ostrzenia i chusteczkowa, okragla oslona przeciwsloneczna krecaca sie razem z przednia soczewka przy ostrzeniu - daleko mu do standardu 18-55. Co do reszty - zgoda.

Cytat
Póki co w stacjonarnych sklepach w Łodzi i Piotrkowie, jak pytam o lustrzanki Pentax-a czy Samsunga, to mówią, że jeszcze nie będą sprowadzać, albo wogóle nie będą się nimi zajmować, a w jedynym sklepie w Łodzi który ma GX-1L trzymają go w cenie 2500zł, czyli już jest tragedia, a nie będzie wcale lepiej. Chyba trzeba kupić GX-1S póki jeszcze są, bo to będzie chyba ostatni poważny korpus Pentax-a przy takiej polityce, może K10D nigdy nie zostanie ukończony tak jak K1D, a Pentax sprzeda dział lustrzanek Samsungowi jak KM.

A byl w ogole kiedykowliek K1D??? :lol: :lol: :lol: Nie widze koniecznosci kupowania w normalnych sklepach, jesli K100D bedzie bez problemu do kupienia w internecie ;-) A my nic nie poradzimy na slaba pozycje Pentaxa na naszym rynku.

Cytat
A może powiniennem się cieszyć, że nowe korpusy będą drogie (i niech będą jak najdroższe) bo jak będą tanie, to nigdy nie będzie mnie stać na skompletowanie fajnych obiektywów SMC? Chyba przyjmę taką strategię...

Zdecydowanie wole drogie korpusy a przystepna cenowa optyke niz na odwrot :-) I kazdy kto mysli o zakupie jakis innych szkiel niz tylko kitowe powinien tak wolec :-P
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Cytat
2.5K to jednak niewiele za taki korpus.

Michu, ja uważam że 2500zł to była dobra cena w momencie gdy K100D został zaprezentowany, a w tej chwili ceny spadły i żeby konkurować z innymi firmami cena powinna być jednak niższa. Ja jestem w stanie zapłacić 2600 (max 2700) za K100D z obiektywem (więc pewnie obejdę się smakiem, bo miałem zbyt duże oczekiwania).

Cytat
Gebi, kupno aparatu za dwa i pół kafla, to na prawdę niezła okazja. Zauważ - oszczędzasz na filmach, wywoływaniu. W przeciągu dwóch lat pucha Ci się zwraca, zakładając, że rocznie strzelasz 100 filmów po 10PLN.

To jest jak zawsze sprawa dyskusyjna. Można mówić, zaoszczędzisz 2500 bo nie kupujesz filmów, a można też: tracisz 2500, bo odzyskasz je dopiero za 2 lata!!! Oczywiście, przynajmniej część zdjęć trzeba zrobić na papierze, więc cyfrówka spłaca Ci się 3lata (pomyśl że za 3 lata kupisz sobie K10D za 2500zł nawet w Polsce ;-) )Poza tym stresujesz się jakimiś przepałami, wolnym autofocusem, tym, że nie stać Cię na szeroki kąt czy tele (jak chcesz więcej niż 28mm kita, który winietuje przy najszerszym kącie z tego co słyszałem), tym, że nosisz drogi sprzęt, ktory mogą Ci ukraść.
Ja w tej chwili mam właściwie wszystko co mi potrzeba. Dobre obiektywy od 28-300mm (+konwerter 2x), pierścienie do makro, filtry.
Jestem świadomy ograniczeń cyfry i mimo to chcę się na nią przesiąść.

Cytat
Alfa rzeczywiście jest niezłą puszką.

To się okaże. Ale skoro to praktycznie Minolta 5D więc może nie być tak źle

Cytat
Rodzi się tylko pytanie, czy ewentualny późniejszy rozwój - zakup nowych szkieł - wygląda równie różowo.

Ceny na szkła pewnie też się uregulują i mniej więcej wyrównają z innymi systemami

Cytat
Osobiście traktuję puszkę jedynie jako uzupełnienie posiadanych szkieł.

No i dobrze

Cytat
Zaś 10MPxl to żaden argument, zważywszy na fakt, że rzadko wykorzystuję 6Mpxl i osobiście wolę mniej szumiące 6M w wysokich ISO.

Ja nie mówię, że 10Mpix jest lepsze (choć w wielu zastosowaniach jest pewnie lepsze pomimo tego że szumi, że objętościowo jest większe, choć pewnie nie większe niż nieskompresowane RAW-y Pentax-a), ale że jest lepsze marketingowo i jak ktoś ma kupić lustrzankę to przy dobrym oświetleniu będzie miał niezaszumione 10Mpix, zamiast "marnych" 6, a że przy gorszym świetle trochę więcej szumów - pewnie da się z tym żyć, tak jak żyją posiadacze Nikona D200, pomimo tego że podobno szumi bardziej niż *ist DS.

[ Dodano: 2006-07-17, 11:32 ]
Cytat
Co do obiektywu się nie zgodze, ze zakres bedzie mial jakikolwiek wplyw na decyzje. Zwlaszcza jak się oba szkla wezmie do reki - 18-70 to niestety straszny plastik z cienkim, plastikowym pierscieniem ostrzenia i chusteczkowa, okragla oslona przeciwsloneczna krecaca się razem z przednia soczewka przy ostrzeniu - daleko mu do standardu 18-55.

Sylwiusz, cieszę się że Pentax-owy obiektyw jest lepszy, a o 18-70mm Sony(Minolta) mówiłem tylko że ma bardziej "imponujący" i marketingowo dobry zoom.
Zastanawiam się tylko cały czas, czy jak kupię sobie Samsunga, to jego obiektyw jest równie dobry tzn. czy ma powłoki SMC, czy też obiektyw powinien mieć jeszcze wpływ na to czy dorwę gdzieś *ist-a DL, czy raczej GX-1S.
A w sklepie gdzie macałem w piątek GX-1L (taki tylko mają) sprzedawca wcześniej mówił, żebym kupił Samsunga zamiast Pentax-a bo Samsung ma lepszy obiektyw (Schneider) :mrgreen:

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
gebi napisał/a:
ja uważam że 2500zł to była dobra cena w momencie gdy K100D został zaprezentowany, a w tej chwili ceny spadły i żeby konkurować z innymi firmami cena powinna być jednak niższa.


Poczekaj troszke, przecież jeszcze nie można oficjalnie go kupić w Polsce, a ty już mówisz, ze ceny nie spadły :-) .
gebi napisał/a:
sprzedawca wcześniej mówił, żebym kupił Samsunga zamiast Pentax-a bo Samsung ma lepszy obiektyw (Schneider)

Dobre :mrgreen: :mrgreen:
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Panowie! Jeśli chcemy aby produkty jedynie słusznej firmy trzymały klasę (a ja chcę) to niestety, ale to musi kosztować. Pewnie że zoom z większą krotnością i tańszy sprzedaje się lepiej w reklamie, ale pytanie czy chcemy aby Pentax też tak miał? Ja wole obiektywy o mniej "medialnych" parametrach, ale za to chcę mieć pewność że jeśli kupię Pentaksa to na pewno to szkło nie zejdzie poniżej pewnych (wysokich) norm. To samo z aparatami. Nie lubię przepłacać, ale wole aparat dopracowany, bez fajerwerków ale w pełni funkcjonalny, od takich co to na papierze wyglądają super a w praktyce 30% z nich wędruje do serwisu. :evil: Nie macałem jeszcze alfy, ale niestety pachnie mi to plastikiem w najgorszym tego słowa znaczeniu. Może się mylę, pożyjemy -zobaczymy! :-P Pozdrawiam!
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Slava napisał/a:
Jeśli chcemy aby produkty jedynie słusznej firmy trzymały klasę (a ja chcę) to niestety, ale to musi kosztować.

z tą klasą to różnie bywa nawet u najlepszych niestety, ale pożyjemy zobaczymy.
No właśnie jest na alledrogo sama puszka za 2,5K i IMHO jak na sprzęt widmo którego jeszcze nie ma to cena bardzo dobra, jak już oficjalnie wejdzie na rynek i tak ze dwa trzy miechy pobędzie to może się okazać że puszka będzie np. za 2K a to już grzechu warte ;-)
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
jak dla mnie startowa cena 2500 to spoko. Czekam aż w oficjalnych sklepach netowych się pojawi. I startuję. Mam dosyć zastanawiania się kiedy będzie taniej (zawsze - każdego następnego dnia będzie taniej) - chcę robić zdjęcia i mieć SRa. Koniec kropka.
Jestem desperat. Wiem. Ale mam to gdzieś. Dla mnie liczy się obraz a nie cała sprzętowo-cenowa otoczka. 2500 to cena na którą mnie stać... Do tego szkło 17-35(niestety nie pentaksa bo takiego nie ma w ofercie) i jest git.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale jest Pentax SMCP-FA J 18-35 f/4-5.6. Co prawda szkło dziadowskie, ale jest.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja poważnie się zastanawiam nad tym Tamronem 17-35. Wiecie może jak on wypada z kitowym szkiełkiem ? najchetniej to bym wziął 17-50 tamrona, patrzyłem na testy, ale.....niestety :-(
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
A ja poważnie się zastanawiam nad tym Tamronem 17-35. Wiecie może jak on wypada z kitowym szkiełkiem ? najchetniej to bym wziął 17-50 tamrona, patrzyłem na testy, ale.....niestety :-(

W sumie jak dla mnie w testach Tamron 17-50 wypada podobnie jak Sigma 18-50 - czyli nizele, ale bez zachwytui i spore aberracje chromatyczne. Wysoko ostatnio oceniana, w dodatku tansza od dwu pozostalych jest Sigma DC 17-70/2.8-4.5 - zakres ogniskowych niezly i przyzwoite swiatlo. Testy wszystkich tych szkiel sa na www.optyczne.pl
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu - nie raz już pisałem - chcę mieć też na slajd. Czyli Tamron. A do tego ma 2.8 (na krótkim ale zawsze to coś).

[ Dodano: 2006-07-18, 07:02 ]
argawen - jakbyś się decydował to znalazłem sklep gdzie go mają taniej niż w pstryku (1540pln, mało takich sklepów które go w ogóle mają) - czas oczekiwania tylko 18 dni, w pstryk.pl 10 dni (cena 1640)... Może jakby 2 zamówić to by się co urwnęło jeszcze...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dabrow napisał/a:
argawen - jakbyś się decydował to znalazłem sklep gdzie go mają taniej niż w pstryku


na razie jeszcze mojego DS-a nie mam. Cos wysyłka się opóźnia :-( .
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
na razie jeszcze mojego DS-a nie mam. Cos wysyłka się opóźnia :-( .

Widze, ze juz Ci teskno za cyfra :-) A jesli tak, to na Twoim miejscu wybralbym raczej nowa Sigme DC 17-70/2.8-4.5 - ma bardzo dobre notowania i to szklo dedykowane do APS-C, wiec ostrosc bedzie niezla juz od pelnego otworu. Mialem Tamrona 17-35 z KM i mimo, ze to niezle szklo po domknieciu, to jednak na pelnej dziurze nieco "mydlane", trzeba je domknac do przynajmniej f4, wiec korzysci z tego teoretycznego f2.8 sa niewielkie. No i Sigma tansza na starcie o okolo 100 zl. Godny rozwazenia jest tez DA 16-45/4, ktory daje kat widzenia 24 mm na cyfrze - dla mnie swiat i ludzie. Co innego Dabrow, ktory chce miec tez ultra szeroki do analoga - tutaj nie ma wyboru, choc osobiscie wolalbym opcje z uzywanym, pelnoklatkowym Pentaxem FA 20-35/4 (rewelacyjna jakosc juz od plnej dziury, do tego maly i poreczny - filtry tylko 58 mm) a potem rewelacyjnym DA 14/2.8 do cyfry. W ten sposob mielibysmy zarowno na cyfrze jak i na analogu kat widzenia okolo 20 mm :mrgreen: Drozsze rozwiazanie, ale najlepsze i tylko SMC :-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Widze, ze juz Ci teskno za cyfra A jesli tak, to na Twoim miejscu wybralbym raczej nowa Sigme DC 17-70/2.8-4.5


Poczytam o niej, może się wybiorę do Sigmy w Blue City, obejrzę , zobaczymy. Dzieki za wskazówkę.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Poczytam o niej, może się wybiorę do Sigmy w Blue City, obejrzę , zobaczymy. Dzieki za wskazówkę.

Poczytaj, potestuj w BC a jak przyjedziesz po kubki wreszcie, to moge wziac DA 16-45/4 to tez sobie zobaczysz. DA warto miec min. ze wzgledu na QSF - bardzo wygodna sprawa!
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
jak przyjedziesz po kubki wreszcie


A właśnie, zapomniałem, zarobiony jestem to i pamięć szwankuje :-(
 

kalasek  Dołączył: 21 Kwi 2006
jak to jest z tym K100D - będzie miał chyba mniejszy, gorszy wizjer od Ds'a i Gx-1S ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
kalasek napisał/a:
gorszy wizjer od Ds'a i Gx-1S ?


Nie widziałem :-) , ale podobno ma taki sam jak DL.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach