Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
tomecki napisał/a:
Trzymałem za to Nikosia depiędziesiątkę i bardzo mi do ręki pasił i dlatego obawiam się że K100D może być poprostu dla mnie za mały coś jak Canon 350D


DS i DL IMHO lepiej leza w reku i sa lepiej zbudowane niz D50 :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Re: iso
-szu- napisał/a:
Witam.
Liczyłem na iso100 ale widzę że musi z tym być jakiś większy problem. (...)


A po co Ci czułosć 100 ISO jeżeli 200 jest bardzo wysokiej jakości? Masz 1 EV w zapasie :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
DS i DL IMHO lepiej leza w reku i sa lepiej zbudowane niz D50

szczerze powiedziawszy patrząc na zdjęcia nie wydaje mi się to prawdą, ale przy najbliższej okazji polecę do jakiegoś sklepu dla idiotów i obmacam Ds-a albo innego Dl-a, mam nadzieję jednak że jest jak mówisz ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: iso
zorzyk napisał/a:
-szu- napisał/a:
Witam.
Liczyłem na iso100 ale widzę że musi z tym być jakiś większy problem. (...)


A po co Ci czułosć 100 ISO jeżeli 200 jest bardzo wysokiej jakości? Masz 1 EV w zapasie :mrgreen:

Oj przydalaby sie czasem, chocby po to, zeby rozmyc ruch, albo zrobic fotke przy otwartej przeslonie stalka f1.4 za dnia ;-) Jesli K10D bedzie mial taka matryce jak D200, to bedzie iso100. Poki co w K100D jest stara, ale sprawdzona matryca Sony 6MPix, ktora standardowo ma od dolu iso200. KM udalo sie co prawda z niej wyciagnac iso100 programowo, ale okupione to zostalo wiekszymi szumami niz przy iso200 ;-)
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Re: iso
sylwiusz napisał/a:

KM udalo się co prawda z niej wyciagnac iso100 programowo, ale okupione to zostalo wiekszymi szumami niz przy iso200 ;-)


Rozwiało to moje wątpliwości co do KM D7D chociaż ergonomia wypas i gabaryty bardziej mi odpowiadają
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
A wizjer K100D to będzie bliższy DS-owi czy DL-owi?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
A wizjer K100D to będzie bliższy DS-owi czy DL-owi?

Z parametrow wynika, ze Dl-owi, lepszy rezerwuja dla K10D. Ale to i tak w tej klasie bedzie nalezal do najwiekszych ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:

A wizjer K100D to będzie bliższy DS-owi czy DL-owi?

sylwiusz napisał/a:

Z parametrow wynika, ze Dl-owi, lepszy rezerwuja dla K10D. Ale to i tak w tej klasie bedzie nalezal do najwiekszych


tylko, żeby umieli te wszystkie bajery później sprzedać, odpowiednio rozreklamować, a zawsze to u pentaxa kulało. Wszystkie bajery, którymi pentax górował i góruje nad konkurencją (jak choćby wspomniany najlepszy wizjer) nie są wystarczająco wyeksponowane albo w ogóle nie są wspominane. Można się o nich dowiedzieć dopiero na forach internetowych, od użytkowników a np. sprzedawcy w sklepach są niedoinformowanie ii opowiadając klientowi o pentaxie pomiją przez to cechy, którymi pentax się wyróżnia nad konkurencją :/
 
miki maus  Dołączył: 22 Maj 2006
l_uka napisał/a:
tak troche przy okazji, czy mozna ustawic zewnetrzna lampe w taki sposob, zeby dzialalo wspomaganie af, ale lampa nie wyzwalala blysku? ewentualnie czy mozna zastosowac jakis oswietlacz w podczerwieni, ktory bedzie wspomagal af niewidzialnie dla naszych oczu i zdjec? widzialem taki oswietlacz canona ;]



360FGZ można, to chyba nie jest w podczerwieni, tylko po prostu błysk czerwonym światłem, praktycznie niewidoczny, ale dla AF wystarczy.
M.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kostki Metza mają tą właściwość, że można ustawić aby lampa rzucała wyłącznie czerwony wzorek. Oczywiście lampa Metza :-)
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
A wizjer K100D to będzie bliższy DS-owi czy DL-owi?

Raczej DL-owi sądząc po specyfikacji.
tomecki napisał/a:
i jeszcze jedno czy górny wyświetlacz jest podświetlany? jeśli tak to jak to podświetlanie się aktywuje?

Poczekaj aż aparat ten wejdzie do sklepów, bo jak na razie to nie wiadomo jeszcze wielu rzeczy.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
kivirovi napisał/a:
zdaje się, ze jak bedziemy mieli ochote ponarzekac to od jesieni trzeba się bedzie przeniesc na forum canona

No, będziemy szerzyć defetyzm na terenie wroga ;-) A nuż się paru przeniesie do nas.
A tak w ogóle, szkoda, że nie zdecydowali się na korpus ze sterowaniem ala Dynax 7/7D albo MZ-S
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ciekawe czy poprawili klapke od baterii :roll: 8-) ;-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
djack napisał/a:
A tak w ogóle, szkoda, że nie zdecydowali się na korpus ze sterowaniem ala Dynax 7/7D

na to to się sony może zdecyduje :mrgreen:

Slava napisał/a:
Poczekaj aż aparat ten wejdzie do sklepów, bo jak na razie to nie wiadomo jeszcze wielu rzeczy.
poczekaj łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić, no ale czekam z niecierpliwością ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
ciekawe czy poprawili klapke od baterii :roll: 8-) ;-)

Dajcie juz spokoj z ta klapka. W 645n klapka baterii tez jest troche luzna i co? Ze niby 645n to nie jest sprzet dla zawodowcow? Ze niby Andy Rouse nie przetestowal go z kazdej strony w -45°C kiedy silniki USM jego Armatach zamarzaly? :lol:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz: "to było takie żartobliwe, ironiczne" :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
sylwiusz: "to było takie żartobliwe, ironiczne" :mrgreen:

:roll: :evil: 8-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A czy może wiadomo coś na temat tego, jakie parametry podane są w wizjerze? Może dołożono wartość ISO?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
A czy może wiadomo coś na temat tego, jakie parametry podane są w wizjerze? Może dołożono wartość ISO?



wizjer praktycznie taki jak w deelu.
dla mnie dziwne jest ostrzeganie o wysokim ISO, ktore sam sobie ustawilem. Moze mi to ktos wyjasni? Na poczatku uznalem to za fajny ficzer - ustawiam auto iso i widze ostrzezenie, gdy aparat wybierze wyzsze niz jakies tam wybrane. Zawiodlem sie, gdy okazalo sie, ze ostrzezenie jest przed wlasnymi ustawieniami. Moze zmienia to w nowszych softach :-|
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Nie wiem może już było? Czy widzieliście jak rozwiązali sprawę wklepywania ogniskowej manualnych szkiełek, ano tak:
http://forums.dpreview.co...thread=18545176

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach