Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
tak, widzialem na dpreview i faktycznie sweitne to jest, kazdy obiekt jest stabilizaowany po prostu rewelka. Szwagier ma 5D i faktycznie AS dziala fajnie, majac jakies 200mm cyz nawewet 135mm mozan robic zdjecia takie co sie dawniej nawet nie snilo, nie wszedzie sie da rade rozlozyc stayw a czasem wrecz nie wolno (np. w Kosciolach itd) a jest ciemno itd robi sie niepostrzezenie moim zdaniem miodzo i to ze nawet stare manaule sie da wpiac , genialne
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
tomecki napisał/a:
Nie wiem może już było? Czy widzieliście jak rozwiązali sprawę wklepywania ogniskowej manualnych szkiełek, ano tak:


widzialem. wydaje sie kiepskim pomyslem - sadze ze lepiej by bylo dac mozliwosc zdefiniowania kilku wlasnych szkiel ktore sie posiada (dowolna ogniskowa) a potem tylko wybor ktore obecnie podpiete.

a propos kosciolow itepe: do tego jeszcze musi cichy byc. ktos moze gdzies widzial w necie porownania korpusow pod tym wzgledem?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A czy może wiadomo coś na temat tego, jakie parametry podane są w wizjerze? Może dołożono wartość ISO?


wiadomo wiadomo, tylko język jakiś nie bardzo teges :mrgreen:
http://www.digital.pentax...k100d/view.html
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
wiadomo wiadomo, tylko język jakiś nie bardzo teges


Też już to widziałem i pociesza mnie jedynie nadzieja Sylwka, że przycisk OK będzie pokazywał wartość liczbową ISO.
A!
Jeszcze. Czy "nieoficjalnie" wiadomo coś na temat odgłosu lustra? Równie irytujący jak w DLu?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Czy "nieoficjalnie" wiadomo coś na temat odgłosu lustra? Równie irytujący jak w DLu?



z poczatku tez uznalem, ze ten odglos deela jakis dziwny jest - zwlaszcza w porownaniu do manuali. I wiecie co? Zupelnie mi przeszlo, jak znajomy kupil cwanona 20D - pstryknalem sobie kilka razy i sie przerazilem. Rownoczesnie, pokochalem odglos mojego deela - serio.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
grub napisał/a:
widzialem. wydaje się kiepskim pomyslem - sadze ze lepiej by bylo dac mozliwosc zdefiniowania kilku wlasnych szkiel ktore się posiada (dowolna ogniskowa) a potem tylko wybor ktore obecnie podpiete.

Iiii, mozna by tak, ale tak jak jest tez nie jest zle - w koncu nikt nie planuje szybkiej reporterki z manualnymi szklami :-D

Cytat
a propos kosciolow itepe: do tego jeszcze musi cichy byc. ktos moze gdzies widzial w necie porownania korpusow pod tym wzgledem?

Jesli jestes postronnym pstrykaczem, ktory chcialby niepostrzezenie sfotografowac ludzi modlacych sie - to masz racje - a najlepiej kupic wowczas dalmierz :-P Dla fotografa slubnego to bez znaczenia. Wiele korpusow pro wali lustrem jak z armaty i nie przeszkadza to za bardzo w ceremonii. Ba! Dla wielu ten dzwiek w czasie ceremonii jest porzadany, bo wskazuje, ze slono oplacony fotograf nie obija sie ;-)

[ Dodano: 2006-05-25, 22:30 ]
l_uka napisał/a:
z poczatku tez uznalem, ze ten odglos deela jakis dziwny jest - zwlaszcza w porownaniu do manuali. I wiecie co? Zupelnie mi przeszlo, jak znajomy kupil cwanona 20D - pstryknalem sobie kilka razy i się przerazilem. Rownoczesnie, pokochalem odglos mojego deela - serio.

Dokladnie, 20D ma lustro "bardzo, bardzo" ;-) Swego czasu fotografujac slub MZ-Sem byl tez fotograf z Armata 1D. Byla jakies 2x glosniejsza od MZ-Sa, mimo ze to cyfra, bez motoru przesuwu filmu ;-) K100D z tego co slyszalem ma lustro podobnie dzwieczace do Dl.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
no właśnie, kiedy ma się u nas w sprzedaży pojawić?
 

komar  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pokazały sie zdjatka pokazujace dzialanie SR w K100D

http://forums.dpreview.co...essage=18725380

Pozdrawiam
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
komar napisał/a:
http://forums.dpreview.co...essage=18725380


"AF and mirror clap is quiter if to compare to my DS."

No - czyli jednak cichszy :-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:

No - czyli jednak cichszy :-)



e, to raczej bardzo subiektywne 'chcialoby sie, zeby tak bylo' ;]
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
komar napisał/a:
Pokazały się zdjatka pokazujace dzialanie SR w K100D

http://forums.dpreview.co...essage=18725380

Nie wiem jak Wy, ale SR w K100D dziala moim zdaniem bardzo ladnie - lepiej niz w kompakcie A10 - moze to zasluga uzycia magnesow do ruszania matryca zamiast mikrosilniczkow?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dla mnie to są imponujace wyniki tego SR, chyba lepsze od Minolty. Szkoda, ze nie moge tego K100D mieć w łapkach, to bym porównał z Minoltą :-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Dla mnie to są imponujace wyniki tego SR, chyba lepsze od Minolty. Szkoda, ze nie moge tego K100D mieć w łapkach, to bym porównał z Minoltą :-)

Jak tylko K100D pojawi sie w sprzedazy nie unikniemy tego typu porownan ;-) Tak czy inaczej wszystko idzie poki co w dobrym dla nas kierunku. Nowe korpusy moga byc tylko lepsze. A majacy pokazac sie we wrzesniu K10D powinien zaspokoic zachcianki nawet dosc wybrednych osobnikow ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
czy tylko ja zauważyłem, że nieco ucichło w obozach canona i nikona w porównaniu do wieści z pentaksa, samsunga i ostatnio sony?? zapewne też coś szykują ciekawego, ale i przecieków jakby mniej ..

.. a wracając do tematu to efekty jakie daje SR "narazie" wyglądają OK .. martwii mnie natomiast jedna rzecz dotycząca pojawiających się gdzie niegdzie sampli, ale nie będę siał defetyzmu ;)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
czy tylko ja zauważyłem, że nieco ucichło w obozach canona i nikona w porównaniu do wieści z pentaksa, samsunga i ostatnio sony?? zapewne też coś szykują ciekawego, ale i przecieków jakby mniej ..

.. a wracając do tematu to efekty jakie daje SR "narazie" wyglądają OK .. martwii mnie natomiast jedna rzecz dotycząca pojawiających się gdzie niegdzie sampli, ale nie będę siał defetyzmu ;)

pytanie jak sie bedzie sprzedawal Pentax jak Sony kosztuje tylko 899$ w USA, malo jak za 10mln, stabilizacje, antykurz itd i czy Pentax pokaze cos w cenie wlasnie Sony 10mln, aparat za 1500$ np nawet wypasiony moze nie byc do konca konklurencyjny....chyba ze bedzie duzo lepszy. dziwia ceny Sony szkla, b wysokie moim zdaniem ale jak rano patrzylem na zdjecia z SR to naprawde niezle, jak jeszcze mozna manualnymi tak dzialac to tez super, wtedy roznica np 100$ jest pomijalna za molzwosci stabilizacji z kazdym szklem...nawet manualnym
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
z tego co sugerował sylwiusz (jeśli dobrze pamiętam) to K10D (czy jak tam to się będzie nazywało) ma być jednak z wyższej półki niż to co wyszło teraz od sony czyli zapewne będzie adresowane do klientów, którzy w ogóle wiedzą co to "inne półki" ;) imho przydałaby się pentaksowi agresywna kampania w stylu heyah z czasów jej wejścia na rynek choć wiem, że to zupełnie inna bajka, inny rynek itd. itp. etc.
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
...a jak tak właśnie z pytaniem. Warto czekać na K100D? Co przemawia na jego korzyść w zestawieniu z Dynaxem 7D, EOSEM 20D? Bo trzymając istaD w ręku miałem wrażenie tandety... Niech mnie ktoś przekona :)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
vector napisał/a:
...a jak tak właśnie z pytaniem. Warto czekać na K100D? Co przemawia na jego korzyść w zestawieniu z Dynaxem 7D, EOSEM 20D? Bo trzymając istaD w ręku miałem wrażenie tandety... Niech mnie ktoś przekona :)

warto ale na juz 10mln....:)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
vector napisał/a:
...a jak tak właśnie z pytaniem. Warto czekać na K100D? Co przemawia na jego korzyść w zestawieniu z Dynaxem 7D, EOSEM 20D? Bo trzymając istaD w ręku miałem wrażenie tandety... Niech mnie ktoś przekona :)

"Warto czekac na Punto? Co przemawia na jego korzysc w zestawieniu z Mercedesem, BMW? Bo jadac Fiatem Punto mialem wrazenie tandety..."
Vector. Po prostu porownales nie te klase korpusow. Zadaj pytanie o porownanie do Dynaxa 5D lub EOSa 350D i bedzie to brzmialo rozsadniej. A do 7D i 20D porownamy K10D jak juz bedzie mozna sie nim pobawic ;-)
Poza tym istD/Ds/Dl naleza do najsolidniej wykonanych korpusow z tworzywa - na dpreview gosc swego czasu pokazywal zdjecia *istD, ktory spadl mu z dachu samochodu pod kola jadacego TIRa. Aparat przezyl, byl mocno poobcierany (miejscami wystawal metal wewnetrznego szkieletu) i nadal dzialal :-)
 
vector  Dołączył: 02 Maj 2006
to mówisz, że K100D będzie można wbijać gwoździe? :) Nie znam się na cyfrze więc mnie oświeć :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach