MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
jak wygląda szum na odbitkach
20x30 z Pentaxa k200d na ISO 800-1000? Razi?
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Jednego razi drugiego nie. Najprościej zrobić kilka testowych- mogą być cropy na mniejszym formacie - koszt niewielki.
 
super_me
[Usunięty]
wywołałem kiedyś zdjęcie na iso 2000 na 21x15
można przeżyć - trochę "analogowe" ziarno widać
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
z k100d 50x70cm z iso 3200 bylo git :)

disclaimer: fakt, zdjecia dosc specyficzne, ale po usunieciu kolorowego szumu w acr ten szary byl ledwo widoczny. a tam gdzie byl widoczny, to byl ladny. ale powtarzam, zdjecia specyficzne: http://picasaweb.google.c...coStreetSoccer#
 

Gaclaw  Dołączył: 30 Lip 2008
grub - bardzo dobre zdęcia. Kilka z nich chętnie bym powiększył i powiesił na ścianie (gdyby nie niejasna wątpliwość, ze goście od progu podejdą i zaczną się rodzajowi szumu i jego rzmieszczeniu przyglądać, jak to zazwyczaj goście czynią :PPP).
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
20x30 pewnie będzie na ścianie, albo chociaż z z odległości wyciągniętej ręki. Także wbrew pozorom braki w ostrości i szum bywa mniej widoczny niż na pocztówce, która przechodzi z reki do ręki :-) Do tego możesz wybrać mat, który też trochę niedoskonałości potrafi zamaskować. Nie widzę innej drogi niż spróbować - bardzo indywidualna kwestia moim zdaniem :-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
MMM, Luzik, spokojnie można "takie cuda" robić. Mam wydruki 20x30 z DeeSa (6Mp) na iso800. Toż to dwa pokolenia wstecz :-P i rozdzielczość wystarczająca (nawet z lupą piksla nie znajdziesz) a szumik taki delikatny, bardzo analogowy. Tylko z najbliższej odległości można "coś" zauważyć.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
grub, świetny pomysł na zdjęcia :!:
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Drukowałem ostatnio zdjęcia z K20D, ISO 2500, dużo ciemnych powierzchni, bez jakiegoś specjalnie agresywnego odszumiania w postprocesie. Odbitki A4 wyszły gładkie jak przysłowiowa pupa niemowlaka. Nawet 30-45 wyszło całkiem ładnie. Zdecydowanie bardziej irytujące ziarno miałem z jaśniejszych zdjęć na Superii xtra 400.
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Iso 12800 z K10D (Push), na odbitce 21x18 bez problemu.
 
mpp08  Dołączył: 16 Lis 2008
Może odrobinkę nie do końca na temat, ale ze swojego GX-20 robiłem ostatnio odbitki A4 ze zdjęć zrobionych na ISO 1600 i dodatkowo podciągniętych w programie graficznym na ekspozycji o ok. +0,5 Ev i wyszły na prawdę bardzo fajnie, nie widziałem szumu swoim okiem. Pozdrawiam
 
pich  Dołączył: 11 Wrz 2008
[quote="grub"]z k100d 50x70cm z iso 3200 bylo git :)

hmmm, Iso chyba jednak 800....
ale zdjęcia ciekawe
 
BolzZ  Dołączył: 26 Paź 2009
pich, w niektórych jest 3200, sprawdź np. pierwsze zdjęcie z tamtej galerii ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach