dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Pamietaj jak rozrabiasz stocka.
W weekend wolalem Triksa w Xtolu 1:3, 13 min. Niby wszytko OK, jednak negatyw wydawal mi sie lekko przewolany. Po skanowaniu okazalo sie, ze jest troche bardziej przewolany. Dopiero dzisiaj sobie uswiadomilem dlaczego. To nie bylo 1:3, tylko 1:1 - zapomnialem, ze mam koncentrat Xtola. Czyli negatyw naswietlany na 400, wywolalem na 1600. Ale najciekawsze w tej calej historii jest to, ze efekty nie sa az tak tragiczne ;-) np:

Tak zupelnie z innej beczki, to zdjecie jest zrobione mju II - jestem szczerze zszokowany ;-)

pozdrawiam

dz.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
bardzo ladnie przewolane...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Tak zupelnie z innej beczki, to zdjecie jest zrobione mju II - jestem szczerze zszokowany


Ja tez. Mam mjuII...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czytam już czwarty raz o tej pomyłce i nijak nie mogę dojść, jak do niej doszło.
Dzerry, myślałeś że masz już gotowy 1:3, a miałeś 1:1? Nie rozcieńczasz tuż przed wołaniem?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
mi się zdarzyło trixa robionego na 6400 wywołać w 1:3 na 400. i wyszedł bdb.
:)

[ Dodano: 2007-03-27, 16:07 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
Czytam już czwarty raz o tej pomyłce i nijak nie mogę dojść, jak do niej doszło.
Dzerry, myślałeś że masz już gotowy 1:3, a miałeś 1:1? Nie rozcieńczasz tuż przed wołaniem?


niektórzy robią tak że zamiast w 5 litrach robią na 2.5 stock. i stąd ta pomyłka
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
niektórzy robią tak że zamiast w 5 litrach robią na 2.5 stock. i stąd ta pomyłka
No, ja tak mam. Na film zużywam 320ml (żeby łatwo się dzieliło). Przy 1:3 leję 40ml koncentratu i dopełniam wodą. Gdybym zapomniał, że mam koncentrat, to bym wlał 80ml - i dopełnił, ale to nijak nie wychodzi 1:1.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dziś będzie eksperyment, w stocku xtol będę wołał ilford pan 100. I co w tym ciekawego? Ano to tyle, że stock ten [700ml] wywołał już 12 rolek. Zastanawiam się, czy jednak nie rozrobić nowego :-/ Co radzicie?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Zalezy czy wazny material... Jesli nie to mozesz zaryzykowac, ale z drugiej strony oplacalnosc zadna...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
Ano to tyle, że stock ten [700ml] wywołał już 12 rolek. Zastanawiam się, czy jednak nie rozrobić nowego Co radzicie?

... a innym wytyka, że nie czytają forum :-P :-P :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys, ja wiem, sam pisałem, że wołam po kilkanaście klisz w jednym rozlewie i tylko czas przedłużam, ale tak mnie naszło, żeby zapytać o Wasze odczucia w tym względzie. [w innych wątkach sam pisałem, że tak można :-/ ]
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
tref napisał/a:
dziś będzie eksperyment, w stocku xtol będę wołał ilford pan 100. I co w tym ciekawego? Ano to tyle, że stock ten [700ml] wywołał już 12 rolek. Zastanawiam się, czy jednak nie rozrobić nowego :-/ Co radzicie?


przedłuż czas wg kodakowego sheeta, ile tam było po 10 rolkach ? +20% czy coś

ja robiłem kiedyś 100tke w zużytym d76 1:1 , tzn rozcieńczenie świeże ale sam stock już odparował. i wyszło super pod skan, a odbitki pod powiększalnikiem kicha:)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
aha, materiał... jedna rolka z 645 [ale wolałbym ją mieć :mrgreen: i jest to HP5], i jedna rolka 35mm Ilford Pan100 - BARDZO WAŻNA - rewelacyjny materiał na niej mam.

[i zaraz napiszą, że sam sobie odpowiedziałem i mam rozrobić nową porcyjkę] :mrgreen:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
tref napisał/a:
aha, materiał... jedna rolka z 645 [ale wolałbym ją mieć :mrgreen: i jest to HP5], i jedna rolka 35mm Ilford Pan100 - BARDZO WAŻNA - rewelacyjny materiał na niej mam.

[i zaraz napiszą, że sam sobie odpowiedziałem i mam rozrobić nową porcyjkę] :mrgreen:


o! sam sobie odpowiedziałeś!
:)
a co za rewelacyjny materiał jeśli można spytać?
piękna naga kobieta... ?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Gdybym zapomniał, że mam koncentrat, to bym wlał 80ml - i dopełnił, ale to nijak nie wychodzi 1:1.
Nie wiem, jakos tak mi wyszlo ;-) . Potrzebuje 700 ml roztworu, 1:3 to jest 175 ml stocka - tyle wlalem. Poniewaz to byl koncentrat, tak naprawde wlalem 350 ml stocka, co jest polowa 700 ml, czyli 1:1.
Myle sie? Mialem bardzo odmozdzajacy dzien w pracy, wiec moje procesy myslowe moga dziwnymi torami biec. :-)

alkos napisał/a:
Ja tez. Mam mjuII...


Widze, ze nie dopisujesz swoich rozdzialow do sieciowej legendy mju II ;-) Ja zawsze chcialem takie male gowienko do kieszeni, no i w koncu kupilem nowke, w pudelku za 25 ojro. Jeden negatyw zrobilem i generalnie jestem zadowolony. Czyzbym mial za niskie wymagania? ;-)

dz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
guerilla napisał/a:
a co za rewelacyjny materiał jeśli można spytać?
piękna naga kobieta... ?
nie, zrobiłem dokument... temat - jak rosną drzewa... [chodzi o sam proces wzrostu]
:mrgreen:


poważnie, zdjęcia dokumentują wzrost drzew! Szczegóły po wywołaniu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Czyzbym mial za niskie wymagania?


Mnie tam wk***ia flesz. Bo sie zam załącza po otworzeniu. Do tego ten LAG. I jeszcze to, ze raz trafia z ostroscia, raz nie.

Wole G1. Ustawia obiektyw PRZED zrobieniem zdjecia, a jak juz ustawi AF, to w punkt. W punkt punktu. No, dokladniej niz MZ5n.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Mnie tam wk***ia flesz. Bo się zam załącza po otworzeniu.

Fakt, to tez mnie wkurza. Gdybym to wiedzial wczesniej, pewnie bym sie dwa razy zastanowil. Nie wiem jaki on tam ma algorytm, ale nawet przy dobrym swietle blyska ;-)

alkos napisał/a:
Wole G1.

ta, a ja wole Konike Hexar ;-)

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
ta, a ja wole Konike Hexar


Eee tam, 1/250... :-P

No ale w nocy z Trixem@1600 to po prostu killer ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Panowie !! Przecież w miu II można auto-flesz wyłączyć ! Przycisk - mode .
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dada napisał/a:
Panowie !! Przecież w miu II można auto-flesz wyłączyć ! Przycisk - mode .


Tak. Zamykasz klapke, otwierasz i znowu jest ON.

Co wiecej - ponosisz otwarty przez pare minut, sam sie wylacza, chcesz zrobic zdjecie - flesz wali po gałach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach