Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Co wiecej - ponosisz otwarty przez pare minut, sam się wylacza, chcesz zrobic zdjecie - flesz wali po gałach.
Wyciągnij kadyszkę z szafy, tam lampa sama się nie otwiera.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos, powiedz lepiej, mam ilford Pan 100 i stocka w temp 23*. Czas wołania w xtolu to 7 minut dla 20*. O ile skrócić dla tych 23*? Ja myślę, że 6,15 wystarczy.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
uzyj google -> tabelki ilforda
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
nie ma nic poza 20*, myślisz, że nie patrzyłem. Dobra 3 majcie kciuki, stara chemia, czas na oko i materiał ważny. Zobaczymy co z tego będzie. Wchodzę do ciemnych zakamarków.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
tref napisał/a:
nie ma nic poza 20*, myślisz, że nie patrzyłem. Dobra 3 majcie kciuki, stara chemia, czas na oko i materiał ważny. Zobaczymy co z tego będzie. Wchodzę do ciemnych zakamarków.


nie ma? przecież jest tam


dla 23 to na oko połowa międzt 5.45 a 6.30 :)http://www.ilfordphoto.co...10208211880.pdf
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
wszystko co można było spie... i czego zepsuć nie można to na tej kliszy zepsute zostało. Łącznie z wylaniem mirasolu na siebie zamiast ko koreksu. Złośliwość rzeczy martwych-zależało mi na niej.

Suszy się :mrgreen: chyba nie będzie tragedii mimo wszystko. :mrgreen: :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mialem MJUII i jakos mi nie podpasowal, zbyt "kompaktowaty" jednak... Nie mowie o jakosci szkla... Mowie o uzywaniu... Wkurzalo mnie jego "bzyczenie", powolnosc i wlasnie lampa - chcesz cos szybko, dyskretnie pstryknac a tu ssssrrrruuuu wali lampa po oczach;-P

Sprzedalem ale przez chwile myslalem o dwoch opcjach:

1. Zakleic lampe czarna folia samoprzylepna (na zasadzie "a niech sobie p... blyska":-P) ale nie bylem pewny jak na to zareaguje jego swiatlomierz...

2. Celowo go zepsuc - otworzyc, odciac lampke, skrecic do kupy... ;-P

O ile drugi sposob jest dosc inwazyjny i radykalny to pierwszy mozna wyprobowac... Szkoda tylko, ze dalej CR2 beda w tylek dostawac...;-(

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
1. Zakleic lampe czarna folia samoprzylepna (na zasadzie "a niech sobie p... blyska":-P) ale nie bylem pewny jak na to zareaguje jego swiatlomierz...


Zakleilem. Niedoswietla....
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mnie w MJU II wkurzało to, że nie można było na stałe wybrać środkowego p-tu AF - nigdy nie było wiadomo co aparat sobie wymyślił i co będzie ostre na zdjęciu :-(
A nie zawsze był czas i możliwości, żeby użyć dwóch rąk do przestawienia.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Pamietaj jak rozrabiasz stocka.
dzerry napisał/a:
sobie uswiadomilem dlaczego. To nie bylo 1:3, tylko 1:1 - zapomnialem, ze mam koncentrat

Ja tak żongluję z utrwalaczem. Walają mi się butelki z 1+4 do klisz i 1+9 do papieru. POmimo, że opisuję, to w końcu coś się "potenteguje". Przy ostatnim wołaniu wylałem przerywacz do zlewu, ale zwalam to na karb pory w jakiej się tego typu czynności wykonuje. Dlatego nie dziwię się :-D
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
mygosia napisał/a:
że nie można było na stałe wybrać środkowego p-tu AF

O ile pamiętam, to w miuII nie ma takiej możliwości, a punktowy to mozna wybrac, ale pomiar światła . Ponadto jakiekolwiek dziwne blokowanie błysku powoduje nieprawidłowy dobór czasu naświetlania - po wyłączeniu lampy metodą wg instrukcji aparacik przechodzi do pracy na zakresie długich czasów , nawet do 15 s- przynajmniej tyle udało mi się kiedyś zmierzyć. Z włączoną lampą to chyba tylko do 1/2s. A w ogóle to obiektyw w MIU I był jeszcze lepszy niż w MIU II, mimo , że trochę ciemniejszy bo 3,5/35.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Dada napisał/a:

O ile pamiętam, to w miuII nie ma takiej możliwości, a punktowy to mozna wybrac, ale pomiar światła .


Nie mam wprawdzie instrukcji pod ręką, ale po pogooglowaniu wychodzi na to, że oboje mamy racje - spot ustawia zarówno punktowy pomiar światła , jak i AF :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dada napisał/a:
A w ogóle to obiektyw w MIU I był jeszcze lepszy niż w MIU II, mimo , że trochę ciemniejszy bo 3,5/35.


A tu sie nie zgodze - w mju I afair zwykly tryplet byl...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ale przynajmniej w przypadku moim efekty były lepsze - ma na mysli ostrość, zwłaszcza w rogach. Być może dlatego, że był trochę właśnie ciemniejszy .
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dada napisał/a:
Być może dlatego, że był trochę właśnie ciemniejszy .


Byc moze. Algorytm dwojki stara sie robic na f:2,8, poki sie da... :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach