nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
Oczywiscie musialem wyprubowac twoje porady , zakupilem na probe kawalek granatowego weluru , na razie tylko na sobie , modelki maja przyjsc jutro . Wkleje bez diagramu , bo to tylko probka , ale fakt , zabawa przednia :-B Uzywam vivitara 285 + sb26 w parasolkach , na tyl mam samsunga 360 . Oczywiscie bezprzewodowo .



Tak ze na zdrowie i jeszcze raz dziekuje :-P
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
to teraz zrób podobnie ale lampę po lewo (tą słabiej świecącą) daj jeszcze trochę do tyłu i uzyj bez parasolki (za to z jakimś gridem albo snootem żeby nie świeciła za mocno...) :-) oczywiście będziesz musiał popróbować jaką moc ustawić...

[ Dodano: 2012-01-22, 16:37 ]
Ktoś podpowie jakieś nietrudne ustawienie lamp do portretu męskiego? może jakieś dodatkowe rady? jakie tło, jak ustawić modela... wiem że pomysł powinien wyjść ode mnie ale jestem świeży w tym temacie i najpierw chcę się nauczyć sprawdzonych postaw.
mam 2 lampy: ST-500 Super i Unomat 20B (stała moc LP ok.20 dla 28mm czyli nie tak mało).
do tego snoot, jakiś statyw (rozglądam się też za parasolką), jakieś inne modyfikatory/odbijacze/zasłonki spróbuję znaleźć :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach