Wybieramy trzy najlepsze zdjęcia w II Edycji
1
0% Complete
3 (0%)
2
11% Complete
41 (11%)
3
2% Complete
8 (2%)
4
3% Complete
12 (3%)
5
0% Complete
3 (0%)
6
3% Complete
11 (3%)
7
3% Complete
12 (3%)
8
2% Complete
8 (2%)
9
0% Complete
1 (0%)
10
3% Complete
14 (3%)
11
10% Complete
38 (10%)
12
0% Complete
3 (0%)
13
4% Complete
15 (4%)
14
4% Complete
17 (4%)
15
15% Complete
53 (15%)
16
19% Complete
69 (19%)
17
3% Complete
12 (3%)
18
9% Complete
33 (9%)
 
Salmo  Dołączył: 19 Lut 2011
Zagłosowałem.
Ciężko było wybrać.
 

vito157  Dołączył: 28 Maj 2008
Yupi! Nie muszę zjadać kabla od USB! Mój faworyt wygrał!
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Gratulacje, choć nie powiem, pierwsze miejsce mnie zdziwiło. Najbardziej urzekło mnie zdjęcie nr 7 ale tu się przeliczyłem, choć w dalszym ciągu uważam że ma coś w sobie. Dla wygranych duże :-B
 

slavkob  Dołączył: 21 Wrz 2010
Zwycięzcom gratulujemy! Jeden z moich faworytów w pierwszej trójce! Do następnego...
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Gratulacje dla zwycięzcy! Mój faworyt niestety drugi (ale nie obiecywałem niczego zjadać)... :mrgreen:

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
O, jak ładnie. Na podium wszystkie prace, na które głosowałem.

Gratulacje dla laureatów i uczestników :!: .
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
O, jak ładnie. Na podium wszystkie prace, na które głosowałem.
o to jednak była ustawka :evilsmile:

No może nie, bo ja "utrafiłem" 2 prace, które są na podium a mój trzeci typ zdobył 4 miejsce więc chyba coś w tym jednak jest.

Dobry poziom i gratuluje.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
W pierwszym poście dodałem podpisy do zdjęć.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Dzięki tref, łajdodajo!
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
Mnie wynik bardzo nie zaskoczył... również głosowałem na zwycięzcę :-)
Muszę chyba wyjść z tych mrocznych klimatów.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Cóż, trafiłem tylko pewniaka na 1 miejscu. Pozostałe poza pudłem ... Dziękuję za głosy na moje wypociny, a zwycięzcy gratulacje. Bajkowa ta fota.
 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
No to udał mi się debiut, dziękuję wszystkim biorącym udział!
10 dni oczekiwania na "wyrok", gdy licznik zlicza kolejne głosy dodaje pozytywnego smaczku Oczku ;-)
Moi faworyci czwarty, drugi i kawałek dalej.

wyrzykus napisał/a:
Gratulacje, choć nie powiem, pierwsze miejsce mnie zdziwiło.

Możesz rozszerzyć? Ciekawi mnie bardzo opinia.

btw. wzorem pierwszej edycji, opisujemy kiedy, czym, jak, gdzie, dlaczego?
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Wallace, przede wszystkim gratki raz jeszcze. Mnie zdziwiło, bo przeszkadza mi plama, gdyby nie ona byłoby miodzio, chociaż trochę zbyt efekciarskie zdjęcie jak na mój gust. Ale moja własna żona stwierdziła że murowany wygrany i się nie pomyliła, bardzo jej się podoba Twoja fota. Ergo - wiedziałem że łabądki będą wysoko, nie spodziewałem się że aż tak...

Kiedy i gdzie?
Wielkanoc, w rodzinnym ogrodzie, autko pożyczone od bratanka, zanim je rozbił o ścianę

Czym i jak?
Pentax K5 z podpiętym Unlimitedem 35mm. f 4.0, 1/400 sek.
W PS-ie zabawa levelami, filtr na maskach, podbita żółć samochodu bo się zlewał z trawą

Dlaczego?
To zwykła zabawa w szukaniu kreatywnego ujęcia, dość miałem ogrodowych kwiatków, a Fiacik idealnie nadawał się do zaparkowania wśród trawy :)
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
Pojechałem nad jedno z pobliskich rozlewisk wodnych w poszukiwaniu ciekawego motywu i zastałem piękne, urzekające widoki, pływające, spacerujące i fruwające kaczki, gęsi, perkozy, rybitwy, pływające kajaki, łódki, żaglówki. Myślę sobie dobrze jest. Pech chciał, że zaszedłem w zaciszny zakątek i tam zobaczyłem na brzegu sterty walających się śmieci, spienioną od brudu wodę, zbrązowiały, zardzewiały, przegnity i śmierdzący syfik, który to nie omieszkałem zdjąć aparatem lustrzanym marki Pentax.


A miałem wyjść z mrocznych klimatów...
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Kiedy i gdzie?
Z 3 tygodnie temu. Zachodnia część gór Oglickich. Czeska Republika. Pozbierany w lesie kawał butwiejącego konara z pięknym porostem na tarasie hotelowym przy zachodzącym słońcu.

Czym i jak?
Samsung GX20 z podpiętym Pancolaren 50/1.8 na f/16 + 40mm pierścieni + spryskiwacz do mchu i stokrotka aby do czegoś ostrzyć. PS dla podbicia żółtego środka stokrotki. Reszta to słońce malujące to cudo.

Dlaczego?
W wolnym czasie wieczornym ( kożystając z bycia bez rodziny ) testowałęm GO i flary w zestawieniu kombinacji pierścieni i różnych ogniskowych. Fotka efektem zamierzonym, z cyklu ambicjonalnych "widziałem taki efekt i chyba też tak potrafię".
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Kiedy i gdzie?
Spontaniczny wypad na spacer po Puszczy Bukowej na początku kwietnia. Zapowiadała się ładna pogoda i tak też było. Prowadził po Puszczy Eustachy.

Czym i jak?
Pentax K-7 wraz z Tamronem 70-200 [-0.3EV; 1/800s.; F2.8, 200mm]

Dlaczego?
Przechodzić koło starej rozbitej latarni, zauważyć siedzącego na niej Rudzika, mając akurat na korpusie zapięte tele i nie wykorzystać tego, że model nie chce czmychnąć, tylko pozuje?
 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
wyrzykus napisał/a:
Wallace, przede wszystkim gratki raz jeszcze. Mnie zdziwiło, bo przeszkadza mi plama, gdyby nie ona byłoby miodzio, chociaż trochę zbyt efekciarskie zdjęcie jak na mój gust. Ale moja własna żona stwierdziła że murowany wygrany i się nie pomyliła, bardzo jej się podoba Twoja fota. Ergo - wiedziałem że łabądki będą wysoko, nie spodziewałem się że aż tak...

Dzięki. Ja się akurat cieszę z tej plamy, dodaje uroku. Na kolejnych w serii nie ma jej lub inaczej jest ułożona... i jest całkiem inaczej, fajnie, ale to już nie to. Tak czy tak, to był żywioł, nie było wpływu na roślinki w pobliżu, na przygotowanie. I co by nie mówić, zdjęcie prześwietlone, kontrast poleciał na dno, do tego poruszone... nie ma co się dziwić dziwieniu ;-) Przy wybieraniu zdjęcia na oczko, był to mój absolutny faworyt, dzień przed zamknięciem przyjmowania zgłoszeń miałem duże wątpliwości, zbyt artystycznie. W szrankach stanęły biegające kaczki po wodzie, łabądek budujący gniazdo, łyska wysiadująca jaja itp. Wszystkie imho wydawały mi się bardziej odpowiadające tematyce, aczkolwiek nie fajniejsze. Przyznaję siostra mnie nawróciła na pierwszą myśl.

Podziękowania dla żony za dobre proroctwo :-) Z miejsca pozdrawiam!


Kiedy i gdzie?
Pierwsza sobota marca, zespół przyrodniczo-krajobrazowy Wielikąt.
Przechadzałem się groblą między dwoma znacznych rozmiarów stawami. Nad koronami drzew usłyszałem znajomy trzepot skrzydeł. Wstępne naostrzenie i celowanie na słuch przez liście. Gdy tylko łabędzie ukazały się w polu widzenia. Dostrzenie i seria. Całość może 4 sekundy trwała. Międzyczasie jedna myśl w głowie "nać, prosto w słońce" ;-)

Czym i jak?
Pentax K-x + SMC Takumar 300/4@4.5?, 1/320
PS: podciągnięty kontrast, przycienione cienie, wyostrzone (teraz widzę za dużo) po zmniejszeniu, odcień mocno zmieniony celem ukrycia CA.

Dlaczego?
Ostatnio odwiedzam różne zakątki pełne ptaków starając się uwiecznić je w naturalnym środowisku.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Przespałem głosowanie :-(
 

slavkob  Dołączył: 21 Wrz 2010
No to czekamy na "trzecie oko", tym razem nie prześpię :D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
slavkob, bądź czujny, bo nie znasz pory, w której oko (nie ważne, pierwsze, drugie czy trzecie) poczuje chęć zmrużenia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach