Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
(Warszawa) gdzie porównam K10D i D80?
Witam,
przymierzam się do zakupu aparatu (Nikon D80 / Pentax K10D).

Czy nie wiecie, gdzie w Warszawie jest jakiś sklep, w którym będę mógł oba z nich wziąć do ręki, uruchomić, posłuchać, jak są głośne, sprawdzić szybkość AF... etc.? Bez takiego testu ergonomii nie wyobrażam sobie zakupu...

W Saturnie w Arkadii jest tylko K10D, w Fotojokerach nie ma Pentaxów, w MediaMarkt na Ostrobramskiej D80 nie ma obiektywu ani naładowanch baterii...

Będę bardzo wdzięczny, jeśli zaoszczędzicie mi troszkę wojaży....
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
w MediaMarkt na Ostrobramskiej D80 nie ma obiektywu ani naładowanch baterii

Wprawdzie nie pomogę co do adresu, bo nie jestem z Warszawy, ale mogę napisać cośw temacie naładowanych baterii - zawsze bierz ze sobą własne i po problemie. Ja tak zrobiłem. Odniosłem wrażenie, że brak baterii to wygodna wymówka dla sprzedawców.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Re: (Warszawa) gdzie porównam K10D i D80?
Samp napisał/a:

Czy nie wiecie, gdzie w Warszawie jest jakiś sklep, w którym będę mógł oba z nich wziąć do ręki, uruchomić, posłuchać, jak są głośne, sprawdzić szybkość AF... etc.?

W Saturnie w Zlotych Tarasach wystawione sa wszystkie DSLR-y poczawszy od GX-1L a skonczywszy na D200. Nie sa w zadnej galblotce. Kazdy moze podejsc i sobie pomacac. Nie wiem, czy mozna je uruchomic.
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Saturn w Złotych Tarasach niestety tam też upierają się że nie mają naładowanych akumulatorów ale po dłuższych negocjacjach powinno się udać "wybłagać" uruchomienie obu aparatów.
Dodatkowo polecam (pod Warszawą)
http://www.fotorimex.pl/
Tam możesz testować do woli (najlepiej wcześniej zadzwonić i się umówić)
No i na koniec giełda w Stodole
Daj znać o swoim wyborze :-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Saturn w Złotych Tarasach niestety tam też upierają się że nie mają naładowanych akumulatorów ale po dłuższych negocjacjach powinno się udać "wybłagać" uruchomienie obu aparatów.

Nie ma co błagać - przychodzisz ze swoimi i koniec :-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
bEEf napisał/a:
przychodzisz ze swoimi

Proponujesz kupić wcześniej do D80 i K10D? :evilsmile:
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Właśnie stoję przed podobnym wyborem - co do D80, to mam kumpla,
który niedawno go kupił, więc spokojnie sobie pooglądam, zdjęcia porobię itp.
Gorzej z "kadyszką", którą równie poważnie biorę pod uwagę - tylko kurde
kaj to pooglądać :-/ Także jak będziesz miał to za sobą, to podziel się wrażeniami,
(szczególnie kiedy wybór padnie na K10d). Naczytałem się co prawda o tym modelu
tutaj i na innych forach, ale każda opinia jest na wagę złota :-) Z góry dziękuję!
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
kafciok, Pierunie z miasta Bytom, jo sie Ciebie pytom: nie wiesz kaj jest Silesia Center? To tam pomacasz. ;-)
A jak już tam bedziesz, to spytoj kielo bedom mieć kadyszków na promocji od 30.03.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
emigrant orzesz aleś gwarom pojechoł. Kurcze u mnie z gawar tylko wej że, choć że, zrób że... :mrgreen: a i zapomniał bym o wychodzeniu na pole.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
kafciok napisał/a:
Właśnie stoję przed podobnym wyborem - co do D80, to mam kumpla,
który niedawno go kupił, więc spokojnie sobie pooglądam, zdjęcia porobię itp.
Gorzej z "kadyszką", którą równie poważnie biorę pod uwagę - tylko kurde
kaj to pooglądać :-/ Także jak będziesz miał to za sobą, to podziel się wrażeniami,
(szczególnie kiedy wybór padnie na K10d). Naczytałem się co prawda o tym modelu
tutaj i na innych forach, ale każda opinia jest na wagę złota :-) Z góry dziękuję!


No na razie miałem K10D w ręce, 2 dni temu w Saturnie w Arkadii. Ogólne wrażenia raczej negatywne - dla mnie jest za duży, za ciężki, kanciaty. Źle mi leżał w ręce, nie trafiałem paluchem w przednie pokrętło. Wizjer świetny. AF głośny.
Kiedyś też macałem D80 (z zoomem 18-55), moim zdaniem był cichszy i lepiej dopasowany do mojej dłoni - ale, jak mówię, póki nie będę miał obu modeli obok siebie, niełatwo będzie mi je ze sobą zestawiać...
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
emigrant napisał/a:
kafciok, Pierunie z miasta Bytom, jo się Ciebie pytom: nie wiesz kaj jest Silesia Center? To tam pomacasz. ;-)
A jak już tam bedziesz, to spytoj kielo bedom mieć kadyszków na promocji od 30.03.


Na to trzeba mieć czas... kurde ;-) Spróbuję się dogadać z kolesiami z www.fotozakupy.pl,
bo prawdopodobnie tam będę kupował, a jak nie będą chętni, to pies im mordę lizał i pojadę
do jakiegoś molocha :-) A propos promocji, to niedawno była taka fajna w MM... opychali
kadychy bez waty.... ino że ja nie miałem kasy :-/ W sobotę jadę do kumpla na macanie
D80... potem kajś tam K10 i sru :mrgreen:

[ Dodano: 2007-03-28, 12:47 ]
Samp napisał/a:
No na razie miałem K10D w ręce, 2 dni temu w Saturnie w Arkadii. Ogólne wrażenia raczej negatywne - dla mnie jest za duży, za ciężki, kanciaty. Źle mi leżał w ręce, nie trafiałem paluchem w przednie pokrętło. Wizjer świetny. AF głośny.


To że duży to nawet fajnie - ważne żeby wszystko było pod palcem (ale to się okaże),
głośny AF też mi nie wadzi (chyba że fest głośny). Wszystko wyjdzie jak pomacam :slinotok: :mrgreen:
Już mi się wszystko miesza... chyba poproszę o bana na forum i banana na internet ;-)
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
kafciok napisał/a:
A propos promocji, to niedawno była taka fajna w MM... opychali
kadychy bez waty....


jesteś pewien
dzwoniłem tam dzień przed i były dostępne bez problemu bodaj za 4300
a w dniu promocji 15 minut po otwarciu juz nie było w żadnym z trzech okolicznych marketów :evil: a ludzi nie było zbyt wielu
zreszta podobnie jak innych droższych lustrzanek (w jednym byłem, pozostałe obdzwoniłem)
tak działają promocje
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
awakqwq nabazgroł:
Cytat
wej że, choć że, zrób że... a i zapomniał bym o wychodzeniu na pole.

A to są tylko regionalizmy. Gwara podkrakowska istnieje, ale trochę w zaniku (głównie ją poznać po melodii). Świetnie ją było słychać w monologu Macieja Stuhra o rozmowach przez komórki.
A tak BTW pochodzę ze Skawiny.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
mi się wszystko miesza... chyba poproszę o bana na forum i banana na internet

kafciok, skąd ja to znam :mrgreen:
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
robi napisał/a:
jesteś pewien (...)

Chyba z miesiąc temu, ktoś z tego forum się chwalił że takowa promocja była...
może niepotrzebnie powtarzam jak głupia Dorotka, bez sprawdzenia. Mniejsza o to -
czy była, czy nie, już i tak za późno ;-) Ogólnie w MM widziałem K10D z kitem właśnie
za 4300 PLN (nie pamiętam czy w komplecie była jakaś karta, ale wątpię),
a w fotozakupy.pl to samo kosztuje 3800 (bez karty), więc chyba nie ma sie nad czym
zastanawiać.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
emigrant toz to juz przedmiescia Krakowa. Ano takie specyficzne zaciąganie jeszcze czasem słychać ale jako tak to raczej w Kraku regionalna mowa zanika (choć znajomi ze studiów twierdzili że ją u mnie słyszą).
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
bEEf napisał/a:
kafciok, skąd ja to znam :mrgreen:


bEEf, wiedziałem, że nie jestem sam :-D :-B
 

TomekS  Dołączył: 05 Mar 2007
Cześć.
Owszem w MM (przynajmniej w tym na 3 stawach w Katowicach) była akcja "bez vatu", jak mi powiedział sprzedawca- gazetki Pan nie dostał??? Akcja była z tego co zrozumiałem przez 2 dni- w każdym z nich obniżenie ceny o VAT dotyczyło pewnej grupy produktów. Sprzedawca obliczył mi ile to bym zyskał gdybym czytał ich gazetki, powiedział też że kolejna taka akcja za około 3-4 miesiące a w najbliższym czasie "raty 0%".

Co do strony FOTOCENY i ch sklepu w Chorzowie przy ulicy Wolności- sympatyczni ludzie, można w spokoju porozmawiać, to tam po raz pierwszy usłyszałem ..."a może Pentax...?", pozatym, co ważne, szef to naprawdę fajny gość że tak powiem, nie obiecuję że dostanie ktoś przez to rabat ale spokojnie można z nim ponegocjować, kilka razy rozmawiałem z nim dłużej, raz skończyło się to 300 zł upustem na lampę Minolta 3500xi...

kafciok- gdybyśmy akurat kupowali w tym samym czasie to możemy się umówić jak już pisałem, 2 aparaty naraz to nasz duży atut przy negocjacji ceny.

Pozdro ludzie!
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Szanowni,
już po akcji.

Wbrew pozorom, gdy miałem oba aparaty obok siebie, to Pentax wygrał w ergonomii z Nikonem. Ten drugi jest zbyt kanciaty, mały palec ucieka pod spód i natrafia na krawędź, pokrętła nie są pod palcami. W porównaniu z Pentaxem - wydmuszkowaty.
AF Nikona owszem cichszy - bo to AF-S, ale w związku z tym - moim zdaniem - wolniejszy! Pentax bardziej szarpał, ale był i szybszy i bardziej zdecydowany.

Koniec końcow, nie myśląc dłużej już stałem się posiadaczem... Pentaxa!!!! Szkoda tylko, że Nikonowski zoom 18-70 we wszelkich testach wypada rewelacyjnie, trochę żal pewnie mniej ostrych niż u Nikona jpgów... zobaczymy, jak będzie... :D

dzięki, pozdrawiam
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Samp napisał/a:
Szkoda tylko, że Nikonowski zoom 18-70 we wszelkich testach wypada rewelacyjnie

Już tak nie rozpaczaj, piękną ma winietę na 18mm :-P
BTW Gratulacje za udane zakupy :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach