emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Samp napisał/a:
Ten drugi jest zbyt kanciaty, mały palec ucieka pod spód i natrafia na krawędź, pokrętła nie są pod palcami

Dokładnie miałem te same odczucia. D80 wygodny jest dopiero z gripem. Natomiast kadyszka i z gripem i bez.

I Hate You, Samp :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Samp, robilem troche w jpg.....szkla 35 2.0 50 1.4 i 1.7 foty na 1.7 do 2.8 TYLKO lekkie wyostrzenie w szopie na poziomie 60%/0,7/1 dawalo dobre rezultaty....nie przejmowac sie zatem nalezy miekkoscia....
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
a szop będzie na pewno, bez względu na aparat... :D
Na w razie co mam jeszcze SMC-M 50mm/f2, który jest nieźle ostry...

Kiedy się ta bateria naładuje?????!!!!!!!!! :evil:
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Samp, Gratuluje wyboru, przedewszystkim szybkiego wyboru. Ja z takim problem borykam sie dosyc dlugo - ponad 3 miesiace. Kadyszke z Nikonem ogladam srednio raz w tygodniu. Bawie sie jak tylko moge, niedlugo sprzedawcy nie bede mnie wpuszczali do sklepu hahah. No i w sumie zdecydowalem sie na pentaxa (ostatnio Bronek wyslal mi adresy sklepow gdzie moge nabyc owy sprzet- dzieki Bronek ;) ) Co prawda chcialem poczekac i kupic sobie sprzet z tym nowym obiektywem ale jak sie dowiedzialem kiedy maja byc w sprzedazy to sobie podarowalem to czekanie. Dalej mnie interesuje AF w roznych warunkach, czy ten aparat nadaje sie do sportu, fotografia ptaszkow szczegolnie w locie tez mnie interesuje hmmm- opinie sa rozne. Balans bieli hmm- za duzo niewiadomych jak dlamnie. No nic zobaczymy, napewno napisze jak to sie wogule sprawuje i umieszcze pare fotek. i mam nadzieje ze nie bede zalowal wyboru. Pozdrawiam forumowiczow i udanych lowow.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tomasz, balans bieli....z czym jest problem?
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Samp a można wiedzieć gdzie w końcu kupiłeś?
(no i za ile ;-)
 
Tomasz  Dołączył: 20 Lis 2006
Fafniak, AWB - slyszalem ze nie zawsze dzial dobrze. A moze to plotki?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Pierwsze wrażenia:
W mieszkaniu AF głośny jak diabli. Kulturalnie to to nie brzmi. Spodziewałem się większego postępu od czasu MZ-6. Obiektyw, gdy dojedzie do końca, to łupie plastikiem i to zdrowo.
Migawka plastikowa w brzmieniu, ale raczej znośna (choć też głośna).
Ostrość nie powala, wręcz rozczarowuje. Zrobiłem RAWa, też kiepsko. No ale na razie wszystko w domu, z halogenem - zobaczymy, jak będzie jutro w słońcu...

Ergonomia wzorowa.
Obsługa intuicyjna, też perfekt.
Cena z obiektywem 3900 cośtam.

No ale może najważniejsze to to, że już jest. I już tak będzie. I jest, jak jest.

Byleby tylko nie słyszeć cynicznych uwag od wszechobecnych posiadaczy Canonów 350D.... :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Ostrość nie powala, wręcz rozczarowuje. Zrobiłem RAWa, też kiepsko.

Niech zgadnę - szperanie z lupką na powiększeniu 100%? :-P
A w ogóle to gratuluję zakupu. Jeśli będzie Cię cieszył co najmniej tak jak mnie kasetka, to będzie super ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
nie z lupką, ino w szopie, respekt! ;-)

No na razie jestem tak odurzony, że zapomniałem wyłączyć halogena i przykopciłem pilota od telewizora.... :roll:

Ale jest niechlujnie głośny.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
:mrgreen: fotografia cyfrowa - przepraszam z slowa:
"debilizm" powiekszeniowy.......choroba....nieuleczalna.... :-P
moze pokazac wam zdjecia bialej skuni z 85 2.0 z reki przy 640ASA ... :-P
dla onanistow ostrosciowo szumowych bedzie to piekne pole do popisu...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Samp, no AF głośny trochę, bziuka jak jakiś robocik na japońskich kreskówkach przy ruszaniu rączkami (takie mam skojarzenia ;-) ). Ale to wina śrubokręta - musi się jucha nieźle rozkręcić. Dokupisz sobie szkiełko z ultradźwiękiem i po problemie :-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Samp napisał/a:
Szkoda tylko, że Nikonowski zoom 18-70 we wszelkich testach wypada rewelacyjnie
Radek "radio Erewań" porównał kit Pentaxa z tym (najlepszym) kitem Nikona i wyszło mu że Pentax jest co najmniej równie ostry. Więc się nie przejmuj. A co do ostrości JPEGów ... i tak żadnej różnicy nie widać :-P a jak cchesz żeby Twój K10 byłostrzejszy, to masz po lewej stronie obiektywu przycisk RAW. Dzięki słabszemu filtrowi AA , RAW z Pentaxa będzie ostrzejszy do tego z D80. Że nie wspomnę o ostrych jak żyletka szkłach.

[ Dodano: 2007-03-28, 22:50 ]
Tomasz napisał/a:
No i w sumie zdecydowalem się na pentaxa (ostatnio Bronek wyslal mi adresy sklepow gdzie moge nabyc owy sprzet- dzieki Bronek ;) )
nie ma sprawy :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Że nie wspomnę o ostrych jak żyletka szkłach.
- now wlasnie...ja dzis musialem do dohtora bo siem zatlem szklem pentaxowym
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Tomasz napisał/a:
Fafniak, AWB - slyszalem ze nie zawsze dzial dobrze. A moze to plotki?
wszędzie działa tak samo jak wszędzie, tj. w wyspecyfikowanym zakresie. Który dla żadnej lustrzanki nie obejmuje światła żarowego (nie wiem dlaczedgo).

[ Dodano: 2007-03-28, 22:58 ]
Fafniak napisał/a:
Bronek napisał/a:
Że nie wspomnę o ostrych jak żyletka szkłach.
- now wlasnie...ja dzis musialem do dohtora bo siem zatlem szklem pentaxowym
coś zrobił temu obiektywowi! :evil: :shock:
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Cytat
Cześć.
Owszem w MM (przynajmniej w tym na 3 stawach w Katowicach)


Aaaa widzisz, to Ty byłeś przecież :-D

TomekS napisał/a:
kafciok- gdybyśmy akurat kupowali w tym samym czasie


Kurde, tylko ja na 100% będę brał na raty - ślub mam za 2 tyg. i jestem raczej biedny ;-)
Ślub jak ślub, to niewiele kosztuje. Wesele to jest koszmar. Nie lepiej kupić za to kilka szkieł? :mrgreen:
Słowem: sądzę, że przy zakupie na raty trudno będzie o rabaty, hyhyh.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek, ano ostrzylem sobie pieknie a tu normalnie szklo tak rysuje ze mi ta ostroscia po galkach ocznych pojechalo.... :-P
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
kafciok napisał/a:
ślub mam za 2 tyg. i jestem raczej biedny


Łączymy się z Tobą w bólu ;-)
Czy nikt Ci nie mówił? chłopie nie żeń się ;-) :lol:
No i jak Ty dasz radę foty na własnym ślubie robić ?
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
dialer napisał/a:
No i jak Ty dasz radę foty na własnym ślubie robić ?


aparat na statyw i z pilota wyzwoli migawkę :mrgreen:
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
No to wróciłem do domu, dzisiaj strzelałem foty na dworze.... :D
No i powiem, że jest bardzo przyzwoicie - po przymknięciu przysłony robi się naprawdę ładnie, ostro. AF jest szybki i na dworze niemal bezbłędny. Hałas nawet tak bardzo nie przeszkadza - o ile obiektyw od razu trafi z ostrością i nie dojedzie do końca zakresu.
Obok mnie stała dziewczyna z EOS 350D i K10D nie był głośniejszy, a dźwięk może wręcz miał przyjemniejszy.
Ergonomia wzór (może prócz menu).
RAWy rzeczywiście miód.
Trzeba uważać na balans bieli.
Może szkoda, że nie ma trybu fotografowania B&W.
No, chyba wyzbyłem się wszelkich wątpliwości, jestem baaaardzo zadowolony, a nawet mam 2 ładne foty po dniu dzisiejszym!! :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach