akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
jak zrobić dobre fotografie mieszkania ?
chcę sprzedać mieszkanie i pośrednik poprosił o zdjęcia. Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania ? Czego się wystrzegać a na co zwrócić uwagę ?
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
Na pewno szeroki kąt imho.
Dość niedawno szukałem mieszkania, więc patrzę na to z nieco drugiej strony.
Najważniejsze nie są jakieś ultra dokładne foty detali, chyba że to wartościowe wyjątkowo mieszkanie po remoncie, lecz ogólne zdjęcia przestrzeni i właśnie tą przestrzenią można sporo ugrać - marketingowo.
Do tego koniecznie rysunek techniczny z rozkładem mieszkania, nawet taki mniej więcej pokazujący, niekoniecznie z planów, choć taki lepszy.
Jeśli jest się też czym chwalić to widoki z okien i budynek z zewnątrz.
I jak najwięcej światła.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Skąd jesteś? Jeśli trójmiasto to ja Ci zrobię dobre zdjęcia mieszkania i po problemie :)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
niestety nie...
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
A, jak Częstochowa, to ja :-)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
lepiej napiszcie co i jak - mieszkanie jest częściowo opróżnione więc będę musiał kombinować, żeby to wyglądało jakoś na tych zdjęciach ...
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
akagi66, to se ne da.
Zrób serię zdjęć i wrzuć na picassę, a my pomożemy coś wybrać :-)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
albo obrobimy w fotoszopie :evilsmile:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
stuknięcie młotkiem - 1zł
wiedza gdzie stuknąć - 999zł

jeśli ktoś łapie ;)

tak mi się skojarzyło. Oczywiście nie zamierzam wymagać zapłaty za wiedzę przekazywaną na forum, ale na prawdę z doświadczeniem przychodzi mnóstwo spraw, o których nie da się tak po prostu napisać w kilku akapitach. Fotografowałem dla deweloperów, znam mniej więcej gusta, a posiadany sprzęt też jest nie bez znaczenia.

SZEROKO - przestrzeń
JAK NAJJAŚNIEJ - lubimy jasne miejsca
JAK NAJPROŚCIEJ - geometrycznie i stylistycznie
JAK NAJSTERYLNIEJ - brak bałaganu to pole do popisu wyobraźni właściciela

to prawie za te 999zł ;)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
BARDZO Ci dziękuję za podzielenie się wiedzą :-)
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
a) statyw
b) strzelaj w RAW
c) uzyj lampy jesli swiatlo dzienne nie oswietli rownomiernie tego co zamierzasz na danym zdjeciu pokazac
d) jak dagio mowi

Najlepiej popatrz na zdjecia sprzedajacych mieszkania i znajdz takie, ktore ci sie podobaja.
 

bizzz  Dołączył: 28 Wrz 2008
akagi66,

a jak już zrobisz te swoje fotki to wrzuć tutaj i podziel się efektami...

może jakiś forumowicz się skusi? :)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
dagio napisał/a:

SZEROKO - przestrzeń
JAK NAJJAŚNIEJ - lubimy jasne miejsca
JAK NAJPROŚCIEJ - geometrycznie i stylistycznie
JAK NAJSTERYLNIEJ - brak bałaganu to pole do popisu wyobraźni właściciela

Otóż to, jak szukałem mieszkania 1,5 roku temu to właśnie takie mi się najbardziej podobały z protego powodu - najwięcej na nich widać. Aha i niech ci nie przyjdzie do głowy błyskać lampą wbudowaną w którymś z trybów auto. To fatalnie wygląda, czasami mieszkanie wyjdzie jak jaskinia.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
To ja też z pozycji szukającego napiszę. Szkic/rysunek mieszkania jest dla mnie najważniejszy - z bełkotu pośredników czasami niewiele wynika a ze szkicu już mniej więcej wiem jak mieszkanie wygląda. Zdjęcia jasne i szerokie jak poprzednicy napisali - będzie też łatwiej wyobrazić sobie jak mieszkanie wygląda. Żadnych kretyńskich zdjęć na których widać np. tylko narożnik pomieszczenia. Bez zaplecza technicznego najlepiej zrobić zdjęcia w jasny dzień, może wyczekując aż słońce zajdzie za delikatną chmurkę aby nie było wielkich kontrastów we wnętrzu, do tego najczęściej lepiej wygląda wnętrze w którym zapali się światła. Lampa wbudowana to najczęściej bardzo kiepski pomysł. W miarę możliwości jak najwięcej posprzątaj - rozrzucone sterty zabawek czy nawet wydawało by się uporządkowane ale jednak upchnięte w dużej ilości sprzęty kuchenne najczęściej nie wyglądają za dobrze. Jeżeli nie chcesz sprzedać mieszkania z meblami to nie muszą być one przesadnie wyeksponowane - po co mi zdjęcie gdzie dominuje kanapa którą sprzedający zabiera. Mebli postaraj się użyć w celu stworzenia pozytywnego klimatu na zdjęciach - ja np. pozytywnie odebrałem jedno mieszkanie gdzie na ścianie w głębi foty była biblioteka pełna książek.
 

cadar  Dołączył: 20 Lut 2010
otwórz katalog np. sieci IKEA - tam zobaczysz na czym polega zrobienie dobrego zdjęcia wnętrza. można się zainspirować - to ta brakująca złotówka dająca razem z radami dagio sumę 999zł :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach