wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Konkurs Oczko czyli 21 dni na fotografię - Edycja III
Zapraszam do udziału w III edycji konkursu Oczko, czyli 21 na fotografię.

Temat III edycji to Portret/Człowiek/Akt/Moda/Glamour.

Idea konkursu to kontynuacja porzuconego od początku roku konkursu na zdjęcie miesiąca w nieco zmienionej formie. Cel to wyłonienie najlepszych zdjęć wykonanych przez użytkowników forum Pentax@PL.

Harmonogram poszczególnych edycji konkursu wygląda nieco inaczej i zakłada 10 edycji, każda to tytułowe „Oczko”, czyli 21 dni – 10 na nadsyłanie, jeden na przygotowanie galerii i ankiety, 10 na głosowanie.

Kryteria zgłoszeń

Każdy uczestnik może zgłosić jedno zdjęcie w edycji. Technika, tonalność oraz orientacja zdjęć - dowolne. Zgłaszamy zdjęcia wykonane stosunkowo niedawno, nie dawniej niż 3 miesiące od daty ogłoszenia kolejnej edycji. Praca raz zgłoszona do Konkursu nie może brać udziału w kolejnych edycjach.

Sposób zgłoszenia

Zdjęcia nie powinny posiadać podpisu autora.

Zdjęcia w formacie JPG, o rozmiarze 700 pikseli na dłuższym boku, wysyłamy na adres oczko@pentax.org.pl

Pliki nazywamy wg szablonu:
konkurs_nrEdycji_nick.jpg
np:
konkurs_III_wyrzykus.jpg

W temacie emaila, proszę napisać:
konkurs nrEdycji nick
np
konkurs III wyrzykus

W treści maila, proszę podać datę kiedy zdjęcie zostało zarejestrowane. Prace, które zostały wykonane wcześniej niż 3 miesiące wstecz od ogłoszenia danej edycji, zostaną automatycznie odrzucone. Obowiązuje zasada wzajemnego zaufania. Jeśli ktoś chce oszukiwać z datą, trudno żeby ktoś prowadził dochodzenie w tej sprawie.

Zdjęcia przyjmowane są do końca 10 czerwca (piątek), następny dzień to przygotowanie galerii i ankiety. Głosowanie rozpocznie się 11 czerwca.

Szczegółowy regulamin znajdziecie w wątku:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=35905

Pozdrawiam
Piotr
 

slavkob  Dołączył: 21 Wrz 2010
hmm...
Witam. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego zdjęcia starsze niż 3 m-ce będę automatycznie kasowane.
Czym się różni zdjęcie, które ma 2 miesiące od tego, które ma 5 lub 6 m-cy, jeżeli są w tej samej tematyce, która podana jest w tej edycji?
Uważam, że nie jest to dobre kryterium.

Kto jest podobnego zdania?

Mam zdjęcie w tym temacie (tak mi się wydaje), które było wykonane w tamtym roku, było wykonane Pentaxem, no ale jak nie można .... szkoda :(
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Slavkob, a ja uważam, że to skrajne malkontenctwo, ale i olewactwo nie zajrzeć wcześniej do wątku o regulaminie - temat ten był poruszany i dyskutowany, decyzja też już zapadła.

Nie podoba się - czekam na Twój konkurs. Przestaję już grzecznie odpowiadać na takie posty, bo uważam za prostackie mieć w głębokim poważaniu wcześniejszą dyskusję. Poświęć trochę czasu jeśli ten temat cię interesuje, a tak wygląda jakbyś wszedł w butach z ulicy do cudzego salonu i rozsiadł się jak panisko w fotelu rzucając swoje żądania...

Wk... się :evil: :-P
 

slavkob  Dołączył: 21 Wrz 2010
Przepraszam, nie chciałem Cię urazić.
Nie gniewaj się. :-B
 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
Re: hmm...
slavkob napisał/a:
Czym się różni zdjęcie, które ma 2 miesiące od tego, które ma 5 lub 6 m-cy, jeżeli są w tej samej tematyce, która podana jest w tej edycji?

Ja to widzę tak, zmusza nas do działania i to jest dobre :-) Na kolejne Oczko mam swojego faworyta, ale mimo wszystko poszukuję nowego kadru, lepszego, jest jeszcze czas. Przecież nie można całe życie opierać się na kilku zdjęciach, trzeba iść do przodu, rozwijać się. Oczko to jakieś wyzwanie, ale przede wszystkim dobra zabawa.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
slavkob napisał/a:
Kto jest podobnego zdania?
Ja jestem zupełnie przeciwnego zdania.

wallace napisał/a:
Ja to widzę tak, zmusza nas do działania i to jest dobre


Właśnie.
 

slavkob  Dołączył: 21 Wrz 2010
eh..nie zrozumieliśmy się :-|
 

GeloPa  Dołączył: 26 Mar 2008
slavkob, bo to mają być "świeże" fotki i kryterium 3 m-cy jest dobre jak każde inne i zawsze ktoś się czepi dlaczego nie starsze niż rok, dwa lata, dziesięć itd
 

slavkob  Dołączył: 21 Wrz 2010
GeloPa napisał/a:
zawsze ktoś się czepi dlaczego nie starsze

..wychodzi na to, że chyba tylko ja wyszedłem na ćwoka ;-) , poszło w pięty :oops:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przed rozpoczęciem cyklu konkursowego była dyskusja na temat regulaminu. Podnoszono również kwestię z jakiego okresu mogą być zdjęcia. Przegłosowana została obecna formuła i tego się trzymajmy.
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
Lada moment mija termin zgłoszenia zdjęć. Ciekawe ile tym razem będzie prac, tym bardziej, że na forum mamy kilku specjalistów od tej tematyki ;-)
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Szczerze mówiąc prac zgłoszonych jest mało, nie wiem z czego to wynika, bo też myślałem, że portrecistów mnogo...

Jakąś akcję promocyjną zrobię w wątkach chyba :)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
wyrzykus, zaraz coś podeśle. Mam dwie pracę, nie mogę się zdecydować.
PS> Portrecista ze mnie żaden (biorąc poranny Eldredowysyp), ale zawsze coś... ;-)
 
winnetou  Dołączył: 09 Cze 2011
Takie pytanie techniczno-organizacyjne ;)
Prace należy nadsyłać do 10, czyli praca wysłana 10 o godzinie 23 też się kwalifikuje czy wysłanie o 00:01 już dyskwalifikuje fotkę (nie mogłem się doszukać w regulaminie)...
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
winnetou,
wyrzykus napisał/a:
Zdjęcia przyjmowane są do końca 10 czerwca (piątek)
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Prace nadsyłamy do końca 10 czerwca, błagam, nie wchodźmy w dywagacje natury fizycznej, słaby byłem z fizyki. Wg mnie 10 czerwca kończy się o 23.59 i ile sekund i setnych można wymyślić.

Pytanie - czy organizujesz sesję portretową jutrzejszego wieczoru, że możesz nie zdążyć przysłać zdjęcia?
 
winnetou  Dołączył: 09 Cze 2011
Nie fotki z kwietniowej sesji już mam ale w tej chwili siedzę w pracy :( a jutro może być problem ze znalezieniem czasu. A tak to wiem że jeszcze do północy mam choć trochę szans na wyskrobanie godzinki na przeglądnięcie fot i wybranie czegoś sensownego.
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Przysyłaj, na pewno nie potrzebujesz aż godziny, w końcu to tylko 3 ostatnie miesiące :-)
 
winnetou  Dołączył: 09 Cze 2011
biorąc pod uwagę że ostatnio w ciągu 3 dni klapnąłem lustrem coś koło 1k razy z czego koło 60% fot się do czegoś nadawało to jest trochę do przeglądnięcia :P
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
winnetou napisał/a:
w ciągu 3 dni klapnąłem lustrem coś koło 1k razy z czego koło 60% fot się do czegoś nadawało

master! :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach