Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Mógł by mi ktoś łaskawie wytłumaczyć jak tego ustrojstwa używać by program umiejscowił zdjęcie na mapie.

W instrukcji na stronie Ricoh napisali:
"...Za pomocą programu takiego jak np. Google Earth, użytkownik z łatwością może umieścić swoje zdjęcia na mapie oraz w dowolnym momencie prześledzić przebytą trasę..."

Upuściłem zdjęcie na GE i pokazało się zdjęcie nad globusem... coś, gdzieś jeszcze muszę włączyć by zobaczyć umiejscowienie zdjęcia na mapie?
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
A do czego Ci ten Unkel Gugel? :roll: Programem jedynie słusznym do zabawy fotkami z referencją jest freeware'owy GeoSetter :-B
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
greentrek napisał/a:
A do czego Ci ten Unkel Gugel? :roll: Programem jedynie słusznym do zabawy fotkami z referencją jest freeware'owy GeoSetter :-B


Dzięki :-B
GeoSetter - to jest to, bo byłem mocno zawiedziony tym co pokazuje GE, już miałem odsyłać z powrotem do Rosji :-/

Pierwsze co zrobiłem to zapytałem google i jedyne co znalazłem to przepisane chyba z instrukcji:
"...Za pomocą programu takiego jak np. Google Earth, użytkownik z łatwością może umieścić swoje zdjęcia na mapie oraz w dowolnym momencie prześledzić przebytą trasę..."

O-GPS1 kupiłem używkę zawiniętą w folię, nie wiem czy oryginalnie była jakaś podpowiedz na pudełku czy...

Poradziłem sobie bez pomocy google, chociaż nie tego się spodziewałem.
Podczas wyświetlania zdjęcia w FSV klikamy w exif i tam na dole jest ikonka Google Eart po kliknięciu na którą zostaniemy tam przeniesieni w pozycję z której zrobione było zdjęcie. Jak to zrobić inaczej nie wiem.

Przy okazji znalazłem wadę FSV, gdy plik.DNS z geolakacją zgramy do plik.jpg (programem FSV) dane GPS znikaj, nie wiem jak z tym sobie radzą programu DxO czy LR?

GeoSetter załatwia sprawę, podpiąłem go do FSV (jako edytor :mrgreen: ) i mam wszystko w jednym miejscu.
Dzięki :-B
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Przy okazji...
Czy luzy metalowej części gorącej stopki to normalna rzecz przy tym ustrojstwie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach