Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No jakbyście obejrzeli jakiś z jego programów, to zauważylibyście, że owszem uzywał Canona, ale analoga (bodajże eosa 50), a cyfrowo to na Samsungu GX-10 robił. Zreszta było o tym na forum kilka razy.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
opiszon napisał/a:
gratuluję nieumiejętności czytania ze zrozumieniem :-P

w tym akapicie jest mowa o 2 różnych aparatach Samsunga


opiszon czepiasz się. "a Samsung camera" może faktycznie oznacza inny aparat, a może to po prostu błąd redaktora tekstu (mogło być "the Samsung camera").
Zwłaszcza, że chodzi o "some of the film shoots". Więc obydwa aparaty to nie DSLRy i przede wszystkim nie Pentaxy.

Więc niczego to nie zmienia w kontekście wcześniejszej dyskusji, gdzie tiger dowodził, że jegomość fotografuje w dżungli Pentaxami.

Jakoś tigerowi nie zarzucasz nieumiejętności czytania ze zrozumieniem.

[ Dodano: 2011-06-07, 08:42 ]
Dada napisał/a:
cyfrowo to na Samsungu GX-10 robił. Zreszta było o tym na forum kilka razy.


Więc jednak cyfrówka. Dziwnie ten artykuł napisany, albo ja nie rozumieć taki język.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
sycamor napisał/a:
Hej, który to Canon taki uszczelniony jest :?: Ja 7D sam w płytkim błocie utopiłem, całe szczęście nie na śmierć, ale odjechał od razu
Innym
się udawało
sycamor napisał/a:
a kolega ma reporterską puchę 1DIIIs i od mglistego powietrza (nawet nie mżawki) dostał drgawek :-D
Generalnie może to się zdarzyć każdej puszcze. Na PF pojawił się post użytkownika uszczelnionego Pentaxa, który powiedział że z początku wszystko było OK, a pod koniec imprezy puszka zaczęła wariować. Uszczelki to nie jest żadna gwarancja przeżycia przez aparat ulewy, tylko taki zwiększacz prawdopodobieństwa. Producent informuje tylko ze dał do aparatu ileśtam uszczelek, ale bez żadnej gwarancji na ich działanie.
sycamor napisał/a:
Wolę Pentaxa, mój K-5 już dwukrotnie robił w deszczu (koledzy z 7D i 50D uciekli pod dach) i nic ...
Robienie zdjęć w deszczu to generalnie zawsze jest jakieś ryzyko.
sycamor napisał/a:
A co do robienia zdjęć przez managerów w terenie lustrzankami to wcale nie jest takie głupie, mój kolega pracujacy jako technik w PlusGSM posiada na stałe na stanie Canona 50D od dwóch bodajże lat i dość często z niego korzysta np. przy odbiorach instalacji od podwykonawców.
A u nas w firmie zdjęcia facjat pracowników (docelowy rozmiar 160x120px) też robili lustrzanką. Pewnie kompakt był za słaby ;)
sycamor napisał/a:
Podejrzewam, że zdjęcia z komórki nie spełniają wymogów jakościowych w tym temacie, dlatego posiada lusterzankę. Ale to tylko moje domysły ...
Zakupy sprzętu w firmach rządzą się często dziwnymi prawami ;)

[ Dodano: 2011-06-07, 08:45 ]
triger napisał/a:
To zobacz ostatnie 2 linijki cytowanego przez Ciebie akapitu ;)
Jakby nie patrzeć używanie w niektórych filmach body Samsunga czasami nawet ze szkłami Pentaxa brzmi lepiej niż nazwanie się fanem Canona ;)
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
Wracając do tematu za tatsuo_ki napisze że to gadżet, owszem bywa przydatny (choć faktycznie niektóre propozycje użycia są naciągane) i ja jako fan GPS pewnie bym się zastanawiał nad zakupem :) jednak mam inne rozwiązania, może mniej wygodne, aczkolwiek działające i cena też gra swoją role.

Czy to że ten gadżet jest w moim odczuciu drogi uprawnia mnie do wylewania żali że mnie nie stać, że polityka pentaksa jest do d..y , że coś tam: NIE
i tego nie robię, rozważyłem (na szybko) czy za tą cenę jestem wstanie kupić sobie kolejną zabawkę wyszło ze nie, koniec. Po prostu głosuje swoim portfelem.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
dyskusja z wami jest psu na budę...
LDevil, wyrywasz z kontekstu i myślisz, że zbijasz w ten sposób argument...
LDevil napisał/a:
Przy bardziej skomplikowanych oznaczeniach dzielenie zdjęć na takie foldery generalnie się nie sprawdza

powiedziałem... fotoamatora... musiałbym chyba robić prezentację a la streetview i dzielić foldery na ulice Kairu, żeby z 10cio dniowych wakacji w Egipcie mieć burdel w zdjęciach...
jak masz często te "bardziej skomplikowane oznaczenia", to sobie właśnie przeliczysz czas, jaki zaoszczędzisz, dzięki zakupowi O-GPS1 i Ci wyjdzie, czy się opłaca wydawać 250$ czy nie :-/ ...

i nie kapuję dygresji o Canonie... że skoro Canonem się da, to Pentaksem z definicji nie ma sensu?
LDevil napisał/a:
A w przypadku lustrzanki Pentaxa w celu łatwego wysłania zdjęcia na mejla trzeba korzystać z rozwiązań firm trzecich

to z Canona da się wysłać maila? a to nie wiedziałem, to przepraszam...

LDevil napisał/a:
Oczywiście żeby to wszystko działało trzeba jeszcze mieć na chodzie laptopa z modemem UTMS

odnoszę czasami wrażenie, że laptop z modemem takim, czy innym jest już podstawowym wyposażeniem każdego, więc nie wiem w czym problem?

Adam Sławomir napisał/a:
Może jeszcze z zestawem stałek.
Adam Sławomir napisał/a:
Do tego nie potrzeba kloca za 10kPLN z zestawem obiektywów i akcesoriów

ale o czym Ty w ogóle mówisz? :shock:
idąc tym tropem, mogę stwierdzić, że nie opłaca się w ogóle nikogo wysyłać na inspekcje, bo będzie potrzebował co najmniej trzech samochodów, mobilnej stacji badawczej gęstości izolacji kabla i w ogóle będzie to kosztowało 10 tys $ za godzinę pracy...
:roll:

Adam Sławomir napisał/a:
Jak spotkasz kogoś w lasach tropikalnych z Pentaxem to zrób mu zdjęcie.

jak spotkam kogokolwiek w lasie tropikalnym, to zrobię mu zdjęcie. nie martw się.

Adam Sławomir napisał/a:
Żeby jeszcze za ceną szła jakość. Ale i tu Pentax ostatnio zaczyna dawać ciała.

jakiś przykład? bo już mnie chyba pamięć zawodzi...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tatsuo_ki napisał/a:
odnoszę czasami wrażenie, że laptop z modemem takim, czy innym jest już podstawowym wyposażeniem każdego, więc nie wiem w czym problem?

Ile osób (reprezentantów rodzin) miało na PPD laptopy ;-) :?:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
plwk, a ile osób pracowało w trakcie PPD? ;-)
bo z moich obserwacji wynika, że każdy kto w trakcie PPD pracował, miał laptopa ;-) a nawet z modemem ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tatsuo_ki napisał/a:
a ile osób pracowało w trakcie PPD?

Czy to warunek konieczny aby go przywieźć ;-) :?:
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Przebrnąłem ten topic,bolało mnie to trochę -nie ukrywam :-/ ,
wiec odpowiem;
1/do zdjęc aparat nie kamera ani telefon
2/do filmów kamera nie aparat ,nie telefon
3/gadget w ramach ciekawostki
kompletnie nieużyteczny ,
do GPS tylko GPS a nie nędzna przystawka do aparatu o bliżej nieustalonej jakości(ustalanie pozycji)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
LDevil,

Im się nie udało, tylko zrobili mu lekki prysznic trwajacy 10-15 sekund ... To co innego, niż robienie zdjęć przez kilka godzin na deszczu ... A tu mam pod dostatkiem takich sytuacji, a focić się chce :evilsmile:

Po moich i kolegi przeżyciach przestałem wierzyć w uszczelnione puszki Canon'a - WSZYSTKIE :!: Przecież 1DIIIs jest aparatem reporterskim, reklamowanym przez Canona do pracy w terenie w każdych warunkach ... A Ty piszesz, że uszczelki mogą puścić ... Fakt, w promie Columbia też uszczelka puściła, ale to była praca w super extreamalnych warunkach, a tu tylko deko wilgoci, nawet bez ciśnienia czy podciśnienia ...

Na zakończenie obrazek mojego ex C7D oblepionego błotem (wylądował wyświetlaczem w dół na ok. 1,5 cm w gęste błoto torfowe ... Po kilkunastu sekundach kolega się nim zajął (mnie zostawiając w kałuży :-D ), wyjął mu główną baterię, a mimo to nie miał chęci do działania przez dwa dni ...

Przepraszam za jakość (raczej jej brak), zdjęcie jest z komórki :


Pozdrawiam,

J.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Adam Sławomir napisał/a:

Zwłaszcza, że chodzi o "some of the film shoots". Więc obydwa aparaty to nie DSLRy i przede wszystkim nie Pentaxy.

Więc niczego to nie zmienia w kontekście wcześniejszej dyskusji, gdzie tiger dowodził, że jegomość fotografuje w dżungli Pentaxami.

Jakoś tigerowi nie zarzucasz nieumiejętności czytania ze zrozumieniem.


Aleś się spiął...

Koleś ma swój program w tv, gdzie śmiga za zwierzakami w różnych terenach (w tym w dżungli) z samsungiem GX10 (którego to można uznać de facto za pentaksa) z 300* i jakimiś innymi szkłami od pentaksa, w programie telewizyjnym (nazwanym tutaj "film shoots").

Jeśli chodzi o notkę na stronie to kolo mówi o kompakcie sama, a następnie skrótem myślowym dochodzi do dslr samsunga (oczywiste dla widzów, dla czytających tylko notkę niekoniecznie ;) )
:-B
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
plwk, na pewno warunkiem koniecznym, żeby pracować w trakcie PPD jest przywiezienie laptopa ;-) , ale to chyba nie to samo...
grunt, że wniosek jest jeden... trzeba być pomylonym, żeby pracować podczas PPD...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
tatsuo_ki napisał/a:
na pewno warunkiem koniecznym, żeby pracować w trakcie PPD jest przywiezienie laptopa

ii tam - ja moderowałem forum przez telefon (i to bez jakiegokolwiek bajeranckiego systemu operacyjnego)

da się, da :-P

fakt, że to praca na dodatkowy etat i nie płatna, ale praca :mrgreen:

[ Dodano: 2011-06-07, 22:48 ]
tatsuo_ki napisał/a:
wniosek jest jeden... trzeba być pomylonym, żeby pracować podczas PPD...

dlatego wszelkie pomysły wyposażenia mnie w firmowy laptop i służbową komórkę staram się omijać jak węgorz

3 lata się udaje póki co
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dzisiejsza podrośnięta młodzież nie widzi, że jest również świat bez laptopów i wypasionych komórek. U mnie w pracy w biurze produkcji, na 7 osób tylko dwie mają laptopy i jakoś sobie radzimy.
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
zamach napisał/a:
do GPS tylko GPS a nie nędzna przystawka do aparatu o bliżej nieustalonej jakości(ustalanie pozycji)
hmm a co byś chciał, pełnego sytemu nawigacji, z mapami aktualizowanymi co tydzień? Odbiornik GPS to de fakto ta nędzna przystawka - jeszcze nie tak dawno za to tylko, dawało się więcej kasy niż za nowego K-x.

Co do laptopów, to to taki sam gadżet, jak ten O-GPS1, tylko bardziej użyteczny.

Żeby unaocznić problem to o-gps1 ma kosztować trochę drożej niż oficjalna cena KIT-a. Czy to aż tak strasznie drogo?
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Artiip napisał/a:
zamach napisał/a:
do GPS tylko GPS a nie nędzna przystawka do aparatu o bliżej nieustalonej jakości(ustalanie pozycji)
hmm a co byś chciał, pełnego sytemu nawigacji, z mapami aktualizowanymi co tydzień? .......

No tak ,niby człowiek gada a nie umie powiedzieć co ma na myśli :),
a miałem na myśli,że to jest gadget DO DUPY a nie do użytku z aparatem fotograficznym i normalnemu userowi aparatu (który fotografuje)do niczego się nie przyda .howgh :!:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
zamach napisał/a:
to jest gadget DO DUPY

ja tam bym go raczej na stopkę założył.

zamach napisał/a:
normalnemu userowi aparatu (który fotografuje)do niczego się nie przyda

tia. Zapomniałeś powiedzieć, że karty pamięci powyżej 2GB to fanaberia.
 
liggy  Dołączył: 29 Kwi 2009
zamach napisał/a:
to jest gadget DO DUPY a nie do użytku z aparatem fotograficznym i normalnemu userowi aparatu (który fotografuje)do niczego się nie przyda

Widocznie nie wszyscy są normalni, bo mnie gps bardzo się przydaje (mam wbudowany w aparat).
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
sycamor napisał/a:
1DIIIs i od mglistego powietrza (nawet nie mżawki) dostał drgawek
Bardzo Cię przepraszam, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.


l_uka napisał/a:
zamach napisał/a:
to jest gadget DO DUPY
ja tam bym go raczej na stopkę założył.
:mrgreen: (Zdecydowanie brakuje tarzającej się ze śmiechu emotki)


LDevil napisał/a:
triger napisał/a:
To się zaczaj na program p. Austina Stevens'a na Animal Planet
Tego fana Canonów?
astevens napisał/a:
When it comes to my personal choice of cameras and lenses etc, I am a Canon fan
http://www.ephotozine.com/article/ephotozine-talks-to-austin-stevens-13714
Ja nie wiem jak Ty to czytałeś, on wyraźnie pisze (w wypadku Canona) o my 16mm movie camera - kamerze video.
Aparat cyfrowy, tak jak Dada wcześniej napisał, to GX-10, a analogowy to EOS 50e/55/Elan IIe
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie stać mnie ale zastosowanie dla tego "gadżetu" bym znalazł przynajmniej raz do roku podczas urlopowego wyjazdu. Podczas urlopu zawsze chodzę po górach, najczęściej Beskidach. Po powrocie mam duży problem z identyfikacją, nieraz bardzo podobnych, pagórków. Ten "gadżet", wstawiając mi do exifa położenie geograficzne oraz kierunek w którym było robione zdjęcie, umożliwiłby mi identyfikację co mam na zdjęciu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach