espresso  Dołączył: 30.04.2007
zamach napisał/a:
nie do użytku z aparatem fotograficznym i normalnemu userowi aparatu (który fotografuje)do niczego się nie przyda
mnie tam sie przyda. w avtarku masz fotkę okrętu na morzu... ciekawe czy to bałtyk, czy też morze chinskie :evilsmile:

liggy  Dołączył: 29.04.2009
zamach napisał/a:
to jest gadget DO DUPY a nie do użytku z aparatem fotograficznym i normalnemu userowi aparatu (który fotografuje)do niczego się nie przyda

Widocznie nie wszyscy są normalni, bo mnie gps bardzo się przydaje (mam wbudowany w aparat).

Pentagram  Dołączył: 21.09.2006
sycamor napisał/a:
1DIIIs i od mglistego powietrza (nawet nie mżawki) dostał drgawek
Bardzo Cię przepraszam, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

l_uka napisał/a:
zamach napisał/a:
to jest gadget DO DUPY
ja tam bym go raczej na stopkę założył.
:mrgreen: (Zdecydowanie brakuje tarzającej się ze śmiechu emotki)

LDevil napisał/a:
triger napisał/a:
To się zaczaj na program p. Austina Stevens'a na Animal Planet
Tego fana Canonów?
astevens napisał/a:
When it comes to my personal choice of cameras and lenses etc, I am a Canon fan
http://www.ephotozine.com/article/ephotozine-talks-to-austin-stevens-13714
Ja nie wiem jak Ty to czytałeś, on wyraźnie pisze (w wypadku Canona) o my 16mm movie camera - kamerze video.
Aparat cyfrowy, tak jak Dada wcześniej napisał, to GX-10, a analogowy to EOS 50e/55/Elan IIe

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Nie stać mnie ale zastosowanie dla tego "gadżetu" bym znalazł przynajmniej raz do roku podczas urlopowego wyjazdu. Podczas urlopu zawsze chodzę po górach, najczęściej Beskidach. Po powrocie mam duży problem z identyfikacją, nieraz bardzo podobnych, pagórków. Ten "gadżet", wstawiając mi do exifa położenie geograficzne oraz kierunek w którym było robione zdjęcie, umożliwiłby mi identyfikację co mam na zdjęciu.

Piotruś, przecież masz w K-7 mikrofon, możesz robić notatki głosowe. A najlepiej radzi sobie z zapamiętywaniem trasy i zdjęć na niej, katrka i długopis. ;-)

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Do czego ty mnie namawiasz :mrgreen:

Tak, w przypadku notatek głosowych, też miałbym opór. Wysłuchiwać potem swojego głosu. :-x

Dada  Dołączył: 01.03.2007
Pentagram napisał/a:
A najlepiej radzi sobie z zapamiętywaniem trasy i zdjęć na niej, katrka i długopis.
Właściwie mając parę kartek i coś do rysowania, można wogóle zdjęć nie robić, tylko sobie narysować jakis krajobrazik. I dużo taniej wyjdzie i problemów z balansem bieli i ostrością nie będzie. A i szumy znacznie mniejsze będą.

No tak, tylko do rysowania, to jeszcze szczypta talentu przydałaby się. ;-)

Dada  Dołączył: 01.03.2007
Oj tam, oj tam.

Andre53  Dołączył: 31.07.2009
Pentagram napisał/a:
No tak, tylko do rysowania, to jeszcze szczypta talentu przydałaby się

Do robienia zdjęć jest niepotrzebny :mrgreen: to i do rysowania bedzie zbędny :evilsmile:

sycamor  Dołączył: 10.02.2011
Pentagram,

Nie masz za co mnie przepraszać, taka tu pogoda ... Użyłem jak widzę skrótu myślowego, który polegał na określeniu mglista pogoda trwająca kilka miesięcy, aparat wystawiony na jej działanie w trybie po kilka godzin dziennie, raz dwa razy na tydzień... Po sesji zdjęciowej wraca do domu, schnie, a potem znowu na zewnątrz w tą berbeluchę ...

Jak widać pomalutku nawet 1DIIIs się poddał ... :evilsmile:

Pozdrawiam,

J.

ps. jak ktoś ma ochotę na testy nieekstremalne swojego sprzętu, to zapraszam do IE, okazja do robienia fotek raz na tydzień na wyścigach w warunkach różnych (dziś mam za oknem +12 i właśnie lało kilka minut temu, teraz tylko chmury ...)

:-B

wojtkow  Dołączył: 21.09.2009
Adam Sławomir napisał/a:
opiszon napisał/a:
a tak nie jest :?:

Czy gdyby ten Holux mógł się komunikować z aparatem, żeby dodawać geotagi na żywo dałbyś za niego 800-1000zł?

Nie wiem czy dałbym tyle za Holuxa, Pentaxa planuję kupić we wakacje w kraju o niższych podatkach (a więc i cenach).

Widzę, że aby wspomniany gadżecik działał, w K-r, K-5 i 645D trzeba zaktualizować soft do wersji 1.10
http://www.pentax.jp/engl...ital/k-r_s.html
http://www.pentax.jp/engl...ital/k-5_s.html
http://www.pentax.jp/engl...tal/645d_s.html

Już zaktualizowałem, teraz już tylko czekam za dostępnością gadżecika :mrgreen:

ZbyszekO  Dołączył: 20.10.2010
Odświeżę trochę wątek. Czy ktoś już miał okazję testować ten gadżet? Interesuje mnie szczególnie przydatność w astrofotografii. W Euro... już trochę potaniał. Teraz tylko 895zł :mrgreen:

W astro nie ćwiczyłem. Poza tym fajny. Główna jego wada, to się nie usypia wraz z aparatem i zżera baterię. Do tego niefortunnie przemyślany włącznik.

squonk  Dołączył: 01.09.2008
espresso napisał/a:
W astro nie ćwiczyłem. Poza tym fajny. Główna jego wada, to się nie usypia wraz z aparatem i zżera baterię. Do tego niefortunnie przemyślany włącznik.

zgadzam się. trzeba ręcznie wyłączać...ale w sumie fajny gadżet.

Kilka razy przelatywałem samolotem nad niezwykle urokiwym miejscem leżącym prawdopodobnie na terenie Rumuni. Tym razem prawdopodobnie udało mi się je zlokalizować (jeszcze nie zrzuciłem fotek z powodu modernizacji kompa). Odbiornik przytrzymany blisko okna w samolocie szybko złapał satelity. Pstryknełem kilka fotek i jak mniemam łatwo odnajdę interesujące miejsce do wyprawy lądowej.

gezeb  Dołączył: 26.05.2007
espresso napisał/a:
W astro nie ćwiczyłem.

Czy cos sie zmieniło , miales okazje wyprobować ? Zbieram sie do zakupu , tylko ze nigdzie nie potrafię znaleźć informacji , ile potrafi się przesunac matryca w k-5 w przełozeniu na czas naswietlania , moze ktos wie ?

Skocz do: