Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
skrzek napisał/a:

We wrześniu kupiłem Shiru Shogun 10 - świetne parametry do ceny wtedy w jakieś promocji kosztował ledwo 700zł (10', 2GB ramu, 16gb flash, 3G) "upalił" mi się procesor po 2 dniach,
Skąd wiesz że to procesor? Czy jest to wynikiem intensywnego grania, czy podczas zwykłego przeglądania www się spalił?

ps. swoją drogą katowałem chyba z godzinę Kiano Elegance 9,7 w Into The Dead i ... zniósł to ... choć rączki można było ogrzewać ;)

badworm napisał/a:
Czy w ogóle tablet 7" 1280x800 nadaje się do sensownego czytania PDFów stworzonych do wydruku w formacie A4?
Ja bawiłem się tabletami ~10" i powiem Ci że jest całkiem OK, ale ma się ochotę na nawet większy. ... tak że 7" to mi się wydaje że będzie mały. Rozdzielczość natomiast, jak na 7" przyzwoita (na 10,1" pikseloza jakoś mocno nie raziła w tych 1280x800, więc na 7" będzie tylko lepiej).

greentrek napisał/a:
Moja obecna fascynacja to Fujitsu Q584, uszczelnione 10' z fantastycznym ekranem
10,1" i 2560x1600, to faktycznie czcionki będą super ostre i gładkie. Inna sprawa, że na androidzie , 9,7" 2048x1536 to ustawiłem największe czcionki, by wszystko było fajnie duże - ciekawe jak to wygląda na mobilnej windzie.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Kuzyn Mygosi napisał/a:
Ja bawiłem się tabletami ~10" i powiem Ci że jest całkiem OK, ale ma się ochotę na nawet większy.


Wiem, ze sa wieksze tablety, ale podobno Apple pracuje nad tabletem 12.9". Moje wyobrazenie na ten temat (i zyczenie!) to... MacbookPro z odczepianym ekranem :mrgreen: Czyli tablet wpinany w klawiature/baterie na modle Asusa Transformera.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
ggdh napisał/a:
Moje wyobrazenie na ten temat (i zyczenie!) to... MacbookPro z odczepianym ekranem :mrgreen: Czyli tablet wpinany w klawiature/baterie na modle Asusa Transformera.


Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie systemu Mac OSX jako systemu dla urządzeń dotykowych. No chyba, że chciałbyś mieć Macbooka Pro z systemem iOS :evilsmile:

Ja użytkuję obecnie (firma dała, to wziąłem) tablet Microsoft Surface (czyli z systemem Windows RT) wraz z podstawową klawiaturą. Minusem jest mała liczba dostępnych aplikacji. Z plusów wymienię: odpinana klawiatura, zintegrowana podstawka (bardzo solidna), złącze USB, czytnik kart microSD.

W ogóle na urządzeniach dotykowych Windows 8 ze swoimi kafelkami nabiera sensu. Bardzo dobrze mi się go obsługuje na tablecie.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
W8 jeszcze większego sensu nabiera po zainstalowaniu ClassicShella :evilsmile:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
greentrek napisał/a:
W8 jeszcze większego sensu nabiera po zainstalowaniu ClassicShella :evilsmile:
Ma się rozumieć na tablecie? :-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Też - tablet to nie tylko do netu :!:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Zobaczcie jak to Kiano elegance 8 chwalą:
http://pclab.pl/art55773.html
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
I ostatecznie padło na asusa memopad 10 fhd. Samsung ma zblizona wydajność, ale gorszy ekran i brak bardzo ważnego hdmi. Pierwsze wrażenia pierwsza klasa :mrgreen:
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Na niemieckim amazonie jest ciekawa promocja na Kindle wszelkiej maści - warunek to odbiór w jednym z punktów na terenie całych Niemiec. Kindle 5 tańszy jest o ponad 1/3 ceny spotykanej w Polsce (około 220 zł). Paperwhite też ciekawy. Kindle Fire już nie urywają, ale nadal tańsze niż w pierwotnym obrocie w Polsce.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Koledzy tak kupowali i odbierali na stacji benzynowej w Goerlitz.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Mam pytanie odnosnie aplikacji "Poczta", takiej z zolta ikonka (nie "Gmail" z czerwona ikona): jak ustawic podglad zalacznikow? Tzn mam wyslana wiadomosc z telefonu z dolaczonymi zdjeciami. Na kompie widze zalaczniki, na telefonie widze zalaczniki, na tablecie w apce Gmail tez widze. A w Poczta nie ma nawet ikonki przy wiadomosci, ze tam jakis zalacznik jest.

Powod, dla ktorego uzywam Poczty, a nie Gmaila jest taki, ze mam 3 konta gmailowe tam podpiete i latwo miedzy nimi sie poruszac. W apce Gmail nie wiem czy sie da dolozyc konta do glownego w tablecie. Da sie?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
ggdh napisał/a:
W apce Gmail nie wiem czy sie da dolozyc konta do glownego w tablecie. Da sie?
Oczywiście.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Dzieki.
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
Jaki tablet :?: 7- 8 cali. 3 G. Do przegladania poczty i obsługi for społecznościowych. Przegladania zdjęć. fotografowania możliwie dobry aparat . filmy niekoniecznie. W miare solidna obudowa
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Osobiście polecam Samsunga tab s 8.4 lte. Posiadam wersję 10.5 i jestem zachwycony.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ja mam pecha do tabletów :-( W piątek potłukła mi się szybka w mim uniwersalnym, przenośnym odtwarzaczu MP3. Odtwarzacz był fajowy, bo nie tylko miał przetwornik D/A od Wolfosona i łykał gęste flaki (wiem, wiem - w przenośnym sprzęcie audio to zbytek), ale miał GPSa, WiFi i Androida przy 4" wyświetlaczu. Taki telefon bez funkcji dzwonienia ;-) Tudzież mały, zgrabny tablecik ze świetnym audio, co mógł i za nawigację robić, i do sprawdzania poczty służyć, i audiobooków posłuchać itd.
No, ale szybek nie wymieniają, tylko całe ekrany. A koszt takiej interwencji przewyższał cenę, jaką za swój odtwarzacz dałem (a! przypomniałem sobie, że jeszcze za pilota do TV Samsunga mógł robić).
Nowych takich zabawek nie znalazłem. Kupowanie smartfona jakoś w ogóle mi się nie widzi :-P
Kupiłem dużego tableta :-( Dużego, bo podobno 8". Nazywa się Dell. DO kieszeni w spodniach się nie mieści, do takiego pokrowca na telefon, co się go na przedramię zakłada podczas biegania tym bardziej nie.
Mam nadzieję, że wcześniej się solidnie zestarzeje, zanim znowu będę musiał kupować kolejny tablet.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
matb, co to był za wynalazek? Brzmi zachęcająco, chociaż pewnie już takich nie robią.

[ Dodano: 2014-10-13, 09:43 ]
drawa napisał/a:
Jaki tablet 7- 8 cali. 3 G. Do przegladania poczty i obsługi for społecznościowych. Przegladania zdjęć. fotografowania możliwie dobry aparat . filmy niekoniecznie. W miare solidna obudowa
A jaki tablet 8-12 cali, głównie do poczty, przeglądania netu i oglądania seriali? Aparat dobrze żeby był sensowny, ale niekoniecznie, pancerna obudowa również niekonieczna.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Gwiazdor napisał/a:
, co to był za wynalazek

Samsung Galaxy S Player 4.2. Znany także jako YP-GI1.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zaraz, zaraz, przecież flaki to podstawa. Nie kupiłbym odtwarzacza, który nie jada flaków.

A co do tabletów, to od roku używam Google Nexus 7 (2013) i jestem bardzo zadowolony. Ma swoje ograniczenia (jak się zdaje programowe), ale nauczyłem się z nimi żyć. Klient poczty AquaMail w wersji pro pozwala na poważną pracę. Wyświetlacz jest porządny, więc przeglądanie zdjęć, prezentacji, czytanie e-booków i plików pdf jest komfortowe.
No i mieści się w peda/pede/sasze... :evilsmile: , a raczej małej współczesnej męskiej torbie (format A5), więc mogę z nim łazić.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
szpajchel, ale nie każdy odtwarzacz łyka flaki 24/192.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach