bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
PiotrR, nie ma czytnika obslugujacego chyba jednocześnie mobi i epub. Najtaniej wychodzi Kindle. Reflow w pdf jest w alternatywnym sofcie do Kindle. Nie slyszalem żeby jakiś czytnik to umial out of the box. Poza tym pdfy formatowane na a4 to co najmniej na Kindle DX.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Z rok temu chyba na targach książki macałem kilka czytników i jeden był, co sobie przyzwoicie radził z pdfami: boox 60 - miał reflow, skalowanie skanowanych, itd. Właściwie nie wyłożył się na żadnym pdf'ie, którego mu dałem (a przyszedłem przygotowany). Dało się korzystać nawet z jednego osiemnastowiecznego słownika, który mam w skanowanym pdf'ie - ponad 1000 stron drobnym druczkiem, ponad 100-megabajtowy plik. (Akurat ten słownik to nie jest mój priorytet, ale inne dokumenty, jak najbardziej)*.
W innych czytnikach, które wtedy oglądałem było tak, że jak jedna rzecz w materii pdf'ów działała dobrze, to inna już nie. No ale może alternatywne softy załatwiają sprawę.

*Chociaż sprawdzę, jak je konwertuje Calibre, bo może nie ma się o co martwić (aha, w większości są skanowane, więc konwertowanie odpada, chyba że by się bawić ABBY)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
PiotrR, Wszystko sprowadza się do definicji określenia "radzić sobie z pdf" ;)

Zobacz na TEN obrazek (to mój Kindle).

Od lewej: Strona w pdf (jak widać można ją zobaczyć ale trzeba powiększać fragmenty żeby czytać - coś jak przeglądanie Sieci na trzecim od lewej). Na środkowym widać co można zrobić z dokumentem w natywnym dla czytnika formacie, czyli zmienić wielkość i typ czcionki oraz interlinię (czego oglądając pdf-a nie zrobisz bo pdf jest taki jaki jest).
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
No widzisz, w pdf'ach, które sprawdzałem (skanowanych), po obróceniu booxa do poziomu powiększałem obraz tak, że tekst był czytelny i (po wycentrowaniu dokumentu) cały na ekranie (od marginesu do marginesu - bo i marginesy były dość szerokie). A oglądałem też czytniki, gdzie mimo tych szerokich marginesów nie mogłem zobaczyć na raz całej linijki tekstu, bo nie było opcji wycentrowania strony, a tylko wyrównanie do prawej bądź lewej krawędzi "kartki". Czyli czytając, musiałbym przerzucać tekst co pół linijki, a więc byłaby to mordęga nie czytanie. Takie drobne szczegóły w sofcie sprawiają, że pdf'a da się normalnie czytać, lub nie da. Zakładam, że przez ten rok coś się mogło zmienić i jest więcej czytników, które by mi pod tym względem podeszły. Tylko jak tu coś kupić przez internet, póki się tego nie sprawdzi?
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
PiotrR, Wystaw mi gdzieś konretnego pdf to wrzucę go na mojego Kindle i zrobię zrzuty ekranu, zebyś miał pogląd jak to wygląda na czytniku z Amazona :)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Taki na przykład na chybił-trafił wybrany, ale o to mniej więcej mi chodzi:
http://estudiosmedievales...le/view/134/136

Albo cokolwiek z poniższego archiwum z roku 2005 i wcześniejszych (od 2006 dają już tekstowe pdfy a nie skanowane).
http://estudiosmedievales...s/issue/archive
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
LINK do paczki. Niestety potwierdzam to co wcześniej napisałeś - powiększonego dokumentu nie można wycentrować, jest albo wyrównywany do prawej albo do lewej...
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Dzięki. Ale wygląda, że nawet przy powiększeniu od krawędzi do krawędzi te literki są całkiem spore (jeśli rozmiar obrazka 100% na moim ekranie oznacza, że właśnie takie są na kindlu).
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Trzeci dzień mam już Kindle - nie przesadzę, jak powiem, że dla mnie jest dużo wygodniejszy niż prawdziwa książka. W słońcu - miód. Dostarczanie treści przez mail @Kindle.com genialne w połączeniu z Calibre i jego pobieraniem artykułów ze stron.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Mam pytanie do kupujących Kindle'a bezpośrednio w Amazon. Czy mogę zapłacić z konta Mooneybookers?
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
DeKa, możesz zapłacić kartą, nie wiem co to za konto ale jak masz do niego kartę z kodem CVC i odpowiednim limitem na transakcje w internecie, to tak.
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
Jeśli Mooneybookers robi tylko przelewy to raczej nie.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
No to szkoda bo na konto mooneybookers shutterstock wypłaca mi w $. Ominęło by mnie wtedy przewalutowanie. Mam jedynie zwykłą kartę debetową w PKO. No nic, spróbuję jeszcze zapytać u źródła.
bbartlomiej, mooneybookers to tak jak PayPal, nie wiem czy coś Ci to wyjaśniło ;-) . Nie mam do tego konta żadnej karty.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
DeKa napisał/a:
Mam jedynie zwykłą kartę debetową w PKO
i ona ci nie działa :?:
jeżeli ma kod CVV z tyłu karty, to powinna banglać
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
opiszon, pewnie działa ale ja się nie znam, nie wiem czy są różnice między kartą debetową, kredytową, nie wiem co to cvv itd. ale się dowiem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
cvv to 3 cyfry na odwrocie karty obok miejsca na podpis (kod autoryzujący)

kartę możesz spróbować dodać w amazonie, jak będzie nieobsługiwana, to po prostu ją system odrzuci - możliwe że z powodu np braku limitu do zakupów przez Net - można to czasami ustawić w banku - warto zadzwonić na infolinię swojego banku i się po prostu dopytać, czy konkretna posiadana karta umożliwia wykonywanie płatności w Internecie, a jeżeli nie, to co można z tym zrobić, żeby mogła ;-)
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
Albo wyrobić sobie coś takiego, jak tu: Karta Internetowa

Działa w pięć minut i tyle trwa doładowanie. Jest to prepaid, więc nikt nie wyczyści konta, jeśli kolejny sprzedawca okaże się gamoniem, któremu ktoś ukradnie dane klientów. Nie ma zbędnego w sieci plastiku. Działa wszędzie, gdzie działa Visa. Kosztuje złotówkę pobraną z pierwszego doładowania. Czysto, szybko, sprawnie i bez wyłażenia z domu.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
teo napisał/a:
Był samsung galaxy tab. Ale czekam teraz na asus eee pad transformer. 10"


Jak wrażenia z użytkowania tego Asus'a? Lepiej się na nim działa niż na Ipad'zie?

Pozdrawiam
Mirek
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
Jeszcze go nie kupiłem. Z iPadem to nie ma porównania żaden, bo to inny system jest jednak. I zupełnie niekompatybilny.
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
witam , a mam pytanko do użytkowników Kindla, jak to jest z gwarancją po ściągnięciu sprzętu ze stanów ? Pytam , ponieważ płacąc 100 więcej niż w dolarach mamy przesyłkę opłaconą do domku i 12 miesięczny support w polsce i na amazonie ( chodzi o kupno przez pośredników) . Czy kupując Kindla na amazonie musze ponieśc jeszcze koszty przesyłki i jakiegoś cła itp ? pozdrawiam i dzeiki za odpowiedz

Aha i jeszcze jedno którą wersję polecacie wybrać tą z wi-fi czy tą z internetem na całym świecie czyli 3g bodajże ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach