gracek03  Dołączył: 30 Sie 2009
[K-5] K5 urwana ośka
Witam serdecznie , pacjent K5 mam go 10 lat , zero problemów , nacykane ok 15.000 zdjęć. Dużo ostatnio się nim pobawiłem gdyż zakupiłem parę obiektywów manualnych. I pewnego dnia funkcyjne kułeczko przednie zaniemówiło. Oczywiście pierwsze co reset ustawień , wgranie ponowne softa. Nic nie pomogło. A że aparat leciwy , zdecydowałem się na rozkręcenie puszki. I ku mojemu zdziwieniu okazało się że ośka od tegoż kułeczka poprostu się ukręciła.
Moje pytanie brzmi , czy Ricoh Polska sprzedaje części zapasowe ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Myślę, że powinieneś zapytać u Ricoha.
 

gracek03  Dołączył: 30 Sie 2009
Na razie poradziłem sobie , sklejając ośkę do kułeczka kropelką , zobaczymy na ile starczy


 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Re: K5 urwana ośka
gracek03 napisał/a:
Moje pytanie brzmi , czy Ricoh Polska sprzedaje części zapasowe ?


Nie sprzedaje. Rozmawiałem w autoryzowanym serwisie. Można kupić tyllko te części które da się samemu wymienić bez rozbierania aparatu. Taka polityka utrzymania jakości. Podobną informację dostałem także z zagranicznego serwisu, który przestał sprzedawać części do P.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Zapytaj o wycenę naprawy w serwisie https://opto-technika.pl/. Zajmują się serwisem autoryzowanym, więc powinni mieć dostęp do części.
Alternatywnie szukaj tanich zwłok na portalach, w celu pozyskania części. Co ci się bardziej opłaca.
 

gracek03  Dołączył: 30 Sie 2009
RPM - z jednej strony rozumiem producenta , tutaj Ricoh , że nie sprzedaje części , gdyż w ten sposób , poniekąd chroni nasze sprzęty przed poważniejszymi awariami. Ale z drugiej strony , ta wymiana samego kółeczka z rozkręceniem częściowym korpusu , naprawdę nie nastręcza aż takiej wielkiej trudności. Jest to operacja plug and play :lol:
Nie mam mowy o żadnym lutowaniu czy ponownej kalibracji sprzęta.
Z tym problemem udałem się też na amerykańskie forum Pentaxa , podchodzą tam wydaje mi się bardziej luźniej do tematu samoczynnego serwisu , co drugi post w dziale problemy techniczne , objawia się zdjęciami rozebranych puszek czy obiektywów. :mrgreen:
Wiadomo każdy jest dorosły , i mierzy swoje siły na zamiary . I przy okazji można namierzyć takie o to sklepy z częściami https://uscamera.com/

Dzięki radek_m za namiary na serwis i rady , faktycznie takiego gruza na części można przytulić , ale niestety mało takich rarytasów u nas jeszcze.

Sprzęt na razie hula , a ja rozglądam się za gruzem lub samym sprawnym kułeczkiem. ;-)
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Może kółko od innego modelu też pasuje ?
W końcu solenoidy przeszczepia się z "zabytkowych" pentaksów, bo trwalsze i lepsze niż dzisiejsze nowe części zamienne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach