opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
SAMPLE Pentax DA 14mm 2.8 ED IF
by popular demand

na dobry początek 2 sample z tego szkiełka (przepraszam, że to bokeh a nie architektura, ale innego nie znalazłem)

po kliknięciu w zdjęcie objawi się obrazek w pełnym rozmiarze

 

astal  Dołączył: 22 Mar 2011
Mysle, ze moge uzupelnic troszke. Artyzmu ode mnie nie wymagajcie ;-)

Kiedy kupilem DA 14/2.8 to sie przestraszylem. Na poczatku nie potrafilem zrobic z tym jakiegokolwiek sensownego zdjecia, sama chala. Niepotrzebnie sie balem, to cudenko jest.

Wazna uwaga: Zapomnijcie o filtrach. Kupilem dobry CIR-POL 77mm i w efekcie winietuje na maksa. Zdjecia ponizej bez filtra. Kolejnosc fot przypadkowa. Nie chcialo mi sie renderowac duzych fot ponownie, wiec tylko je zmniejszylem, wybaczcie. Wszystkie foty z reki, nigdy blysku. DA 14/2.8 na K-5.

P.S. Dzieli dla talaski, ze mnie namowila )))
























Sorry ze bez statywu.


Tez niestety z reki, a poziomnicy mi sie juz nie chcialo wlaczac ))


Zyczylbym nam wszystkim takiego serwisu foto jak maja w Norwegii. Polecam FotoVideo na Moeller gata 4 w Oslo, przy okazji.






















I cos przy jednej zarowce na koncercie w Polsce.






[ Dodano: 2012-02-22, 21:44 ]
Serdeczne pozdrowienia z Oslo ;-)

 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Bardzo sympatyczne szkiełko, moim zdaniem używalne od „pełnej dziury”, chociaż przy takim ustawieniu charakteryzuje się bardzo dużą winietą oraz, w przypadku kontrastowych scen, lekką poświatą wokół jasnych miejsc (vide fot. 2 – kropki i serduszka na kurtce). Zaletą tego obiektywu jest bardzo dobra praca pod światło oraz minimalna odległość ostrzenia wynosząca 17 cm, dzięki której można uzyskiwać ciekawe efekty. Również bokeh, jak na tak szeroki kąt, jest nie najgorszy.

Po kliknięciu w zdjęcie otwiera się ono w pełnej rozdzielczości.

#1 @8

#2 @2.8

#3 @4

#4 @4

#5 @2.8

#6 @4

#7 @11


W przypadku zdjęć 1-4 występował lekki back focus, który zauważyłem i skorygowałem później.
 
Darro64  Dołączył: 09 Kwi 2015
witam mam pytanko ,czy dz pentaxa k-50 to będzie dobra szkiełko?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Pytasz czy będzie działać? Będzie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach