jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Pasek przyszedł. Idealnie nie jest. Jak wisi, jest OK. Ale gdy zaczepy zmienią położenie, to czasem wyskakują z łebków. Czyli trzeba uważać za każdym razem. Albo coś pokombinować, by blokada dobrze trzymała.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W oryginalnym w zaczepach są blokujące przesuwki dociskane sprężynkami.
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
Ja bym to zrobił ze stalowego drutu od spinacza biurowego, którym nakręciłbym pętlę na tych łebkach, a potem pociągnął cyną z lutownicy...
Robiąc pętlę z drugiej strony na standardowy pasek do aparatu.
Koszt zerowy, a i skuteczność większa z tego co widzę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zaczepy muszą być łatwo demontowalne ponieważ każdorazowo do wymiany filmu trzeba zdjąć pokrowiec a nie da się tego zrobić bez odpięcia paska.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Cytat
Koszt zerowy, a i skuteczność większa z tego co widzę.
Estetyka także zerowa. :-P
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
Dada napisał/a:

Estetyka także zerowa. :-P
Chyba żartujesz...

plwk, a nie można zamocować paska po prostu do pokrowca, a nie aparatu ?
Nawet na stałe.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czasem fantazja wygoni bez pokrowca a pasek potrzebny ;-) .
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
plwk, komplikujesz życie :D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
W moim przypadku pasek w istocie jest podłączony do futerału. Ale ja chcę mieć także aparat, który mogę nosić bez futerału. Nie mam tak jak plwk, gdzie futerał jest przystosowany do zaczepu do aparatu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja mam oryginalne futerał oraz pasek.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Podepnę się pod temat z recenzją.

Z uwagi na szeroką ofertę i dostępność pasków do średnioformatowców w popularnych w naszym kraju sklepach fotograficznych (internetowych, zwykłych oraz alledrogo), zdecydowałem się na zakup nowiuteńkiego paska Pelican z ebay (USA) w cenie używanego paska od M645 z allegro. Po 2 tygodniach oczekiwania dostałem go do rąk. Rewelacja. Jest wykonany z grubego neoprenu, część szyjna, który delikatnie sprężynuje, tudzież się rozciąga, jak jest obciążony korpusem aparatu ze szkłem. To na pewno najwygodniejszy pasek jaki miałem na szyi, nawet z klockiem M645 z jakby nie patrzeć ciężkim szkłem Sekor C 150mm N f/3.5. Dodatkowo 'troczki' które podpina się do aparatu są odłączane od części szyjnej, dzięki czemu można mieć jeden pasek do kilku aparatów, albo odpiąć go jeśli w danej chwili przeszkadza. Widziałem, że można dokupić końcówki do różnych typów mocowań.

Jak będę miał chwilkę to dorzucę zdjęcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach