zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hm tego nie rozumiem....
Jakie szukanie punktowego pomiaru? Jest w menu bezpośrednio po wciśnięciu przycisku "Menu". A w ogóle to Ty zmieniasz tryb pomiaru raz taki a raz inny? Ja miewam okresy: okres CW albo okres SPOT. Matrycę omijam, ale tez się trafia ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zapewne przełączenie guzikiem/suwakiem/pokrętłem/itp./itd. byłoby szybsze ale czy to rzeczywiście jest aż tak upierdliwe albo czy zabiera to aż tak dużo czasu? 2, 3 sekundy?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
to jest bardzo upierdliwe! wymusza korzystanie z okreslonego sposobu pomiaru - w trakcie robienia zdjec nie ma mowy o wygodnym korzystaniu ze zmiany sposobu pomiaru przez menu, chocby dlatego, ze trzeba oko od wizjera oderwac. Coz, taka cecha tej klasy i nie ma co narzekac!
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
  co wy na to
Unfortunately this implies that it's prime compatibility first and foremost as could be expected. When using an older zoom like the A35-105/3.5 (a favourite of mine) we would have to go into the menu every time we change the focal length. Any indication how deep it is in the menu (perhaps under a customizable Fn button).

Jest to jedna z opinii na forum dpreview i zastanawia mnie czy nowa funkcjonalność nie niesie za sobą powyższej trudności. Czy nie bedzie trzeba przy każdej zmianie zooma na inną wartość latać po menu.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak się zastanawiam nad nazwami...
K100D to zapewne ukłon w stronę K1000.
Sądzicie więc, że K110D nawiązuje do serialu "Telefon 110"?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Jest to jedna z opinii na forum dpreview i zastanawia mnie czy nowa funkcjonalność nie niesie za sobą powyższej trudności.


pewnie tak, ale co z tego? wpisujesz nizsza wartosc i pewnie przy dluzszej ogniskowej SR dziala slabiej, no ale dziala. Poza tym, to jest typowe narzekactwo pentaksiarza :-/
 

daro  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
ale czy to rzeczywiście jest aż tak upierdliwe


l_uka napisał/a:
to jest bardzo upierdliwe! wymusza korzystanie z okreslonego sposobu pomiaru

Calkowicie się z tym zgadzam . Czasem aż się prosi żeby szybko zmienić tryb pomiaru światła i co wtedy - oderwać się od wizjera, wejść w menu - przewinąć - nie jest na pierwszej, tylko na drugiej stronie, kliknąć kilka razy i wreszcie jest. A w tym czasie obiekt zniknął, albo zapomniało się co się chciało zrobić. W analogach było to znacznie lepiej pomyślane - komu przeszkadzały suwaki....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Migawka elektroniczna - prosty sposób na obniżenie kosztów produkcji a równocześnie odpada problem przebiegu i kosztów wymiany.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Migawka elektroniczna - prosty sposób na obniżenie kosztów produkcji a równocześnie odpada problem przebiegu i kosztów wymiany.

:?: a o so chozi?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
daro napisał/a:
albo zapomniało się co się chciało zrobić

[sic!] :shock: :roll: :mrgreen:
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Nabywcy dl i ds w ciągu ostatnich miesięcy jak się czujecie? Zwiedzeni czy spokojni że te nowe nie będą robiły lepszych zdjęć tylko funkcjonalność się poprawi?
 

Ramon  Dołączył: 11 Maj 2006
Przepraszam, to to ma kosztować 700 dolarów? Z obiektywem? ale chyba nie u nas bo to byłoby zbyt piękne. To byłoby 2170zł przy obecnym kursie, gdy za DLa chcą na Allegro 2300 lub więcej.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ramon napisał/a:
Przepraszam, to to ma kosztować 700 dolarów? Z obiektywem? ale chyba nie u nas bo to byłoby zbyt piękne. To byłoby 2170zł przy obecnym kursie, gdy za DLa chcą na Allegro 2300 lub więcej.

Sugerowana cena przez Pentax Europe to 699$ za K100D z kitem 18-55, w renomowanym niemieckm tekade.de jest juz za 679 Euro do kupienia. Trzymajmy wiec kciuki, zeby i u nas byla cena w okolicy 2800 zl.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
FraZa napisał/a:
Zwiedzeni czy spokojni że te nowe nie będą robiły lepszych zdjęć tylko funkcjonalność się poprawi?

a skąd ta pewność, że nie będą robiły lepszych zdjęć? a może poprawili nieco software, może jpgi nie będą aż tak stratne w porównaniu z rawem?
ja osobiście jestem spokojny
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

plwk napisał/a:
Migawka elektroniczna - prosty sposób na obniżenie kosztów produkcji a równocześnie odpada problem przebiegu i kosztów wymiany.

Wg mnie chodzi tu elektroniczne sterowanie, czyli będzie przebieg i ew. koszty wymiany :-(

FraZa napisał/a:
Nabywcy dl i ds w ciągu ostatnich miesięcy jak się czujecie? Zwiedzeni czy spokojni że te nowe nie będą robiły lepszych zdjęć tylko funkcjonalność się poprawi?

Czuję się świetnie :mrgreen: K100/110 nie ma nic, czego bym pragnął, a za to brakuje mu parę drobiazgów - np. większego buforu (mam DS-a).
Prawdę mówiąc, gdybym zwlekał z zakupem w oczekiwaniu na nowy model, chyba nigdy bym nie kupił. Tak już niestety jest - dziś kupujesz wypasiony komputer, a za pół roku nie jest wart 50% ceny zakupu. Podobnie z aparatami, ale i za 2 lata będę tym sprzętem robił fotki - być może będę też miał nowszy model. Może już jesienią - 10Mpix mnie skusi?

Pozdrawiam
Marucha
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam DS`a i to co czytam tu nie psuje mi nastroju :mrgreen:
Moze za kilka lat jak te 10MP zejdzie z ceny to moze sie zastanowie nad wymiana body ;-)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Sugerowana cena przez Pentax Europe to 699$ za K100D z kitem 18-55,

699$ to chyba cena sugerowana na Stany. W Europie 699 Euro? Ale i tak nienajgorzej.
sylwiusz napisał/a:
w renomowanym niemieckm tekade.de jest juz za 679 Euro do kupienia.

I to jest budujące.
sylwiusz napisał/a:
Trzymajmy wiec kciuki, zeby i u nas byla cena w okolicy 2800 zl.

Niby import to coraz mniejszy problem ale u nas te 2800 to jeszcze na jakieś raty dałoby się pewnie rozłożyć itp.
Wg mnie ogólnie jest optymistycznie :-)
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
MKw napisał/a:
Mam DS`a i to co czytam tu nie psuje mi nastroju

No nie gadaj - antyshake by się przydał.
Dwie rzeczy mnie ciągnęły do świętej pamięci minolty - antyshake w korpusie i bezprzedowodowe sterowanie zewnętrzną lampą przy pomocy lampy wbudowanej (szansa że kupię jedną zaawansowaną lampę zewnętrzną oceniam na 80%, szansa na dwie takie lampy 3%)
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Canin napisał/a:
MKw napisał/a:
Mam DS`a i to co czytam tu nie psuje mi nastroju

No nie gadaj - antyshake by się przydał.


Pewnie ze bym sie na niego nie obrazil, ale bardziej by mi sie przydal guzik do zmiany pomiaru swiatla bezposrednio na body, wartosc iso w wizjerze i ciszej klapiace lustro :lol:
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
ja kupiłem dl-a dokładnie 2 miesiące temu i czuję się lekko disapointed. Nie to żebym był niezadowolony z aparatu, ale chętnie bym widział te dodatki w dl-u. Ale cuż, to przecież normalne że nie informuje się o nowym model, żeby sprzedać starsze. Ja po prostu myślałem ze wejdzie dopiero we wrześniu ta 10 mln-ka i średni format

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach