-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
FraZa napisał/a:
ja kupiłem dl-a dokładnie 2 miesiące temu i czuję się lekko disapointed. Nie to żebym był niezadowolony z aparatu, ale chętnie bym widział te dodatki w dl-u. Ale cuż, to przecież normalne że nie informuje się o nowym model, żeby sprzedać starsze. Ja po prostu myślałem ze wejdzie dopiero we wrześniu ta 10 mln-ka i średni format


Ja wytrzymałem, a już prawie miałem w łapach KM D7D, ale zakupy w USA przez internet się nie powiodły (kumplowi karte zablokowali i pare lewych zakupów zrobili) wiec wszystko wskazuje na to że jest mi K100D pisany :-) . Nikon i Canon nie wchodzą (nie lubie :-? ) w gre i wątpie żeby Sony dało taką kompatybilność w wstecz. Chociaż jestem ciekaw ceny tej 10mpx, ale cóż dzieci za szybko rosną.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
FraZa napisał/a:
ja kupiłem dl-a dokładnie 2 miesiące temu i czuję się lekko disapointed. Nie to żebym był niezadowolony z aparatu, ale chętnie bym widział te dodatki w dl-u. Ale cuż, to przecież normalne że nie informuje się o nowym model, żeby sprzedać starsze. Ja po prostu myślałem ze wejdzie dopiero we wrześniu ta 10 mln-ka i średni format

C'est la vie :-) Nic sie na to nie poradzi, cena postepu. Mysle, ze gorzej sie czuli uzytkownicy Armaty, ktorzy swego czasu kupil topowy korpus FD ze szklami L za tysiace $$$$ tylko po to, zeby wkrotce sie dowiedziec, ze tych pieknych obiektywow nie podepna pod nowe lustrzanki AF z mocowaniem EF...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Re: co wy na to
-szu- napisał/a:
Unfortunately this implies that it's prime compatibility first and foremost as could be expected. When using an older zoom like the A35-105/3.5 (a favourite of mine) we would have to go into the menu every time we change the focal length. Any indication how deep it is in the menu (perhaps under a customizable Fn button).

Jest to jedna z opinii na forum dpreview i zastanawia mnie czy nowa funkcjonalność nie niesie za sobą powyższej trudności. Czy nie bedzie trzeba przy każdej zmianie zooma na inną wartość latać po menu.


Buahahaha... :lol:

No naprawde wyjde z siebie i stane obok zaraz :evil: :!:

Ktos z Was naprawde odczuwa potrzebe zakladania starych, manualnych zoomow do K100D :?: :mrgreen: Rozumiem, ze sa niektore fajne jak wlasnie A35-105/3,5 czy chocby A70-210/4 no ale bez kurka przesady moze :?:

Najlepiej jakby jeszcze umozliwial AF ze szklami z czystym bagnetem K i prace na otwartej przyslonie z M42, co :?: :-P :lol: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: co wy na to
Spinner napisał/a:
Ktos z Was naprawde odczuwa potrzebe zakladania starych, manualnych zoomow do K100D :?: :mrgreen: Rozumiem, ze sa niektore fajne jak wlasnie A35-105/3,5 czy chocby A70-210/4 no ale bez kurka przesady moze :?:

I nagroda nobla dla tego, kto zrobi automatyczne przestawianie ogniskowej w menu SR z manualnymi zoomami :-P

Cytat
Najlepiej jakby jeszcze umozliwial AF ze szklami z czystym bagnetem K i prace na otwartej przyslonie z M42, co :?: :-P :lol: :mrgreen:

Jak szalec, to szalec - proponuje AF ze wszystkimi manualnymi szklami podlaczanuymi do K100D + adaptowalny bagnet pozwalajacy na podlaczenie szkiel z dowolnym mocowaniem :lol: :mrgreen:
 
-szu-  Dołączył: 23 Maj 2006
Re: co wy na to
sylwiusz napisał/a:

Jak szalec, to szalec - proponuje AF ze wszystkimi manualnymi szklami podlaczanuymi do K100D + adaptowalny bagnet pozwalajacy na podlaczenie szkiel z dowolnym mocowaniem :lol: :mrgreen:


Pan Kaziu da rade :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
sylwiusz napisał/a:
I nagroda nobla dla tego, kto zrobi automatyczne przestawianie ogniskowej w menu SR z manualnymi zoomami


Moze Ruscy zrobia "upgrade" softu :?: :!: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Jak szalec, to szalec - proponuje AF ze wszystkimi manualnymi szklami podlaczanuymi do K100D + adaptowalny bagnet pozwalajacy na podlaczenie szkiel z dowolnym mocowaniem

i jeszcze żeby zimnego browca podawał :mrgreen:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
rzeczywiscie, ludzie, czy nie przesadzacie? Jeszcze troche, to bedziecie chcieli, zeby aparat sam robil zdjecia, sterujac tylko wlasnymi myslami? Chyba troszke sie zapomnieliscie, ze 10 lat temu nikt nie nie myslal az o takich aparatach? Coraz bardziej "wyjalawiacie' sie od fotografii klasycznej.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Jeszcze troche, to bedziecie chcieli, zeby aparat sam robil zdjecia, sterujac tylko wlasnymi myslami?

Obawiam się, że to idzie w tym kierunku. Aktualnie jesteśmy na etapie obejrzenia zdjęcia PRZED jego zrobieniem :-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie dajmy sie zwariowac. Co mi po tych"bajerach" typu antishake, mnie rece nie trzesa sie, spoko robie przy 30. A jak potrzebuje uzyc krotszego czasu, uzywam monopoda. Kiedy pokaze wam zdjatka.

[ Dodano: 2006-05-24, 18:08 ]
przepraszam dluzszego czasu, chcialem napisac.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
Co mi po tych"bajerach" typu antishake

każdy kto go nie ma tak mówi, ale jak by antiszejk pozwolił Ci zrobić fotkę z czasem dłuższym o dwie działki (podobno tak jest) z ręki bez monopoda albo statywu to chyba byś tym nie pogardził?
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Michu napisał:[quote="Michu"]

Tak się zastanawiam nad nazwami...
K100D to zapewne ukłon w stronę K1000.
Sądzicie więc, że K110D nawiązuje do serialu "Telefon110" Jest K100D, będzie K10D i tylko patrzec jak zmajstrują dla paparazzich i innych zawodowców K1D Przy okazji to na jap. stronach Pentaxa obok ichnich gryzmołów są obrazki i widoczki m. innymi tego co bedzie wyswietlane w wizjerze i jest tam ISO pozdr
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Piotr G. napisał/a:
....są obrazki i widoczki m. innymi tego co bedzie wyswietlane w wizjerze i jest tam ISO

możesz podlinkować, bo coś nie widzę :oops:
 

Grzesiek_vhdl  Dołączył: 08 Maj 2006
sylwiusz napisał/a:

Sugerowana cena przez Pentax Europe to 699$ za K100D z kitem 18-55, w renomowanym niemieckm tekade.de jest juz za 679 Euro do kupienia. Trzymajmy wiec kciuki, zeby i u nas byla cena w okolicy 2800 zl.


Tyle że termin dostawy to 40 dni roboczych - faktycznie pojawi się w sklepach w połowie lipca :(
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
FraZa napisał/a:
Nabywcy dl i ds w ciągu ostatnich miesięcy jak się czujecie? Zwiedzeni czy spokojni że te nowe nie będą robiły lepszych zdjęć tylko funkcjonalność się poprawi?


Zawiedziony? Czym? DL spełnia moje potrzeby i nie widzę sensu/potrzeby wymiany tego korpusu. Trochę kusi ewentualny pewniejszy AF. I to wszystko. Osobiście nie potrzebuję ani większej matrycy ani SRa (chociaż to ostatnie może się zmienić po osobistym doświadczeniu owej funkcji).
Premiery owe jakoś - ze względu na posiadanie DSLRa - na mnie emocjonalnego wrażenia nie robią, ale cieszę się cholernie z tego całego zamieszania wokół Pentaksa w związku z nimi i mam nadzieję, że ów obecny szum medialny przyciągnie rzesze nowych użytkowników.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
każdy kto go nie ma tak mówi, ale jak by antiszejk pozwolił Ci zrobić fotkę z czasem dłuższym o dwie działki (podobno tak jest) z ręki bez monopoda albo statywu to chyba byś tym nie pogardził?[/quote]


Powiem Ci szczerze, stac mnie na wymiane korpusu w kazdej chwili, nawet za 5 tys., Kupilem ds-a, ze wzgledow sentymentalnych. Pentaxa me super kupilem w 82 roku i tak pozostalo do dzis moja milosc do Pentax-a. A tak naprawde, to anishake tak do konca nie rozwiazuje "trzesacych" raczek, bo jak bedziesz mial ten bajerek, to zapomnisz o tym , ze trzeba zawsze korpusik trzymac pewnie. No chyba ze biegles za jakas laska, serce wali Ci jak mlot, to faktycznie wtedy przydlaby sie anishake, ale nie tylko aparatu, ale rowniez wlsnego ciala.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
SR nie bez powodu mozna wylaczyc - w koncu nie zawsze jest wskazany.
Zakupu deela absolutnie nie zaluje! To jest naprawde swietny sprzet! jedyne co, to chcialbym jednak wiekszy wizjer, czyli DS albo DS2, ale finansowo mi sie nie oplacalo. A nowe K100 wizjer maja jak moj deel, wiec czego tu zalowac?
No dobra, pewnie ze SR jest kul, ale bez deela nie byloby tych zdjec juz zrobionych :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
No dobra, pewnie ze SR jest kul, ale bez deela nie byloby tych zdjec juz zrobionych :)


Brawo l_uka :mrgreen: Trafione w samą 10 :mrgreen:
 

S_p_i_d_e_r  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mnie martwi inna rzecz:

The K100D features a lightweight penta-mirror viewfinder, which combines a PENTAX-original finder optics with a Natural-Bright-Matte II focusing screen to deliver a bright, clear subject image with a 0.85-times magnification and a 96-percent field of view.

Dlaczego uczyniono krok wstecz w stosunku do *ista DS? :-(
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oszczędnosci? Ale biorąc pod uwagę cenę pryzmatu - ile by on podrożył K100D - $20? Mogli byli go dać w 100, a w 110 penta mirror.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach