jarekw  Dołączył: 19 Kwi 2006
Test Samsunga GX-1L na Fotopolis
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
mizerny ten test :-/ chyba pierwszy raz tak krytycznie widze fotopolis - no zawiodlem sie. Facet pisze, jakby nie mial pojecia o niczym! Kilka bledow merytorycznych (chocby o nowej lampie blyskowej, ktorej rzekomo nie ma; o AF.C w DL i DS; matowka jest wymienna - wprawdzie to taki niemarketingowy ficzer ;) No powiedzmy, ze robiac test mozna by sie bardziej przylozyc - to wyglada troche tak, jakbym napisal test na podstawie danych z katalogu - w koncu to blizniaczy model do *istow.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
L-uka - czepiasz się.
Test w wymowie jest pełen zachwytów nad tą puszką. Osobiście byłem wręcz zdźiwiony tym, że aparat uzyskał takie uznanie. I w większości ważnych zarzutów całkowicie zgadzam się z testerem (w odniesieniu do DLa).
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
czepiam sie i owszem - dla mnie to rybka, bo dotre do bardziej wiarygodnych zrodel. Ale przeciez test Samsunga czytac beda ludzie, ktorzy zainteresowali sie marka po zakupie odkurzacza tej firmy, wiec po co wprowadzac ich w blad :-/

przyznaje, ze przy tekscie o drazniacym dzwieku migawki to wymieklem - to jest juz chyba jakis mit forumowo-testowy!
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja tez sie zdziwilem ze dobrze napisali!
Moze Samsung robi jak N i C, teraz oni majac kase moga chciec miec "dobre" recenzje....::)

Marketing dziala ale waze ze jest kolejny modek na bagnet K, szkla K "znakomite" pasuja wiec bynajmniej ich nei sprzedam a faktycznie wykonanie itd to jak L Canona. nie mam porowanania jako optyka ale budowa K to swietna jakosc. Podjrzewam ze traz jak jeszcze K100D bedzie miec stabilizacje to nie latwo nbedzie cos upolowac ciekawego....:(
DObrez ze dopadlem wiele lat temu K 135mm/2.5 SMC w fabrycznym stanie, 105 tez miod, 30mm tez przyjemna....Ale i nowe FA tez sa optycznie swietne , w budowie to kilka lig nizej....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
l_uka - NIE!
Jak wspomniałem - ogólny wydzwięk tego testu jest bardzo pozytywny. Ty - jak przystało na wybitnego konesera i znawcę - dostrzegasz pewne mankamenty, z którymi się nie zgadzasz. Ale szczęsliwy posiadacz odkurzacza, nie będący tak zaawansowanym fotoamatorem jak Ty, po przeczytaniu tego testu zechce kupić ów aparat.

A uwaga o odgłosie migawki jest jak najbardziej słuszna. Przy tym strzale odgłos Z-1p brzmi jak koncert Louisy John-Krol.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
no tak, wydzwiek pozytywny - zgoda. i tyle :P
zycze szczescia posiadaczom odkurzaczy ;] sam chetnie bym wzial GX-1S, ale nie dlatego, ze przeczytalem ten test :P

a dzwiek jest, hmm, dziwny, ale przynajmniej nie straszy.
jak nacisnalem spust 20D to sie zlaklem - widac delikatny jestem :P
na szybko znalazlem takie mp3
http://www.dpreview.com/r...20d_d70_10d.mp3

cyfrowe sprzety wydaja z siebie po prostu brzydsze dzwieki niz kulturalne analogi :]
i uwazam pisanie o brzydkim dzwiku Pentaxa za co najmniej zabawne - w kontekscie reszty.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A uwaga o odgłosie migawki jest jak najbardziej słuszna. Przy tym strzale odgłos Z-1p brzmi jak koncert Louisy John-Krol.

Bo ja wiem -mi jakoś nie przeszkadza. Uwazam że np Super A miało gorszy dzwięk.
A ogólnie to ten test jest bardzo pozytywny. Przy takich aparatach i takich wynikach testów to też wróżę Samsungowi dobrą przyszłość.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
http://www.dpreview.com/r...20d_d70_10d.mp3

ty sie nie czepiaj......maszyna do szycia starej daty jest glosniejsza...(choc podobna :mrgreen: )
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sorry, sorry - ale dla mnie dzwięk lustra jest irytujący. Co prawda nie tak jak maszyny do borowania czy też urządzenia które robi ping, ale owe "klap" ma po prostu za wysokie tony.
Oczywiście - spokojnie można się do tego przyzwyczaić. Co też i ja uczyniłem. Ale czasami jak sobie przypomnę...
Porównania do DSLRów innych producentów nie mam, bowiem nie jestem tak światowym człekiem, jak Wy, dlatego argument ów pozwolę sobie całkowicie zignorować.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu, porownanie nie jest trudne: ustaw sobie glosniej dzwieki w systemie i odtworz o to
http://www.dpreview.com/r...20d_d70_10d.mp3

i nie badz ignorantem :P
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zawsze sa stopery...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
nie chce niczego sugerować ani oskarżać nikogo, że testy na fotopolis są sponsorowane or something, ale jak otworzyłem ten test GX-1L to wyskoczyło mi okienko z reklamą tegoż - dodając do tego nadzwyczaj dobrą opinie, nasuwają się pewne wnioski aczkolwiek może to być zbieg okoliczności i mogą być błędne .. ;)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
e tam, sponsorowane - przeciez Samsung GX-1costam to kopia Pentaxa - to musi byc dobry sprzet :]
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wlasnie o tym napisalem, recenzja b pozytywna, az dziw Coz latwo jest napisac kazda recenzje chwalac i ganiac to i owo. Rownie latwo bylo napisac b przecietna recenzje.. Coz pytanie jest na ile recenzje sa jakos "wspierane" przez koncerny? O tyle dobrze ze Pentax dziala z Samsungiem ze ten drugi ma wielka kase na reklame, promocje, itd Teraz sadze ze coraz wiecej gazet itd bedzie sie liczylo z produktami tych firm, zwlascza jak bedzxie wsparcie wysokiej klasy sprzetem. Sadze ze jakosc z 10mln cyfry i szkiel Limited DA bedzie b wysoka. Mnie tylko martwi ze Pentax na dzis nie ma matryc skad brac poza Sony do APS, gdyby tak z Samsungiem zrobili wlasne i tanie i swietne to i inne firmy moze sie zlakomia
Alek
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ina sprawa, że zapewne ciężko jest napisać recenzje jeśli już ona praktycznie istnieje w postaci odpowiednika recenzji pentaxa - czasami ciężko znaleźć nowe słowa na napisanie tego samego ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sołtys - pewnie ;-)
Była już o tym niejednokrotnie mowa przy testach innych puszek.

l_uka - puściłem sobie ową serię. Ale właściwie w jakim celu? Przez przesłuchanie ich, dźwięk lustra DLa się nie zmienił. Mi nie chodzi o porównanie do innych body (zresztą autor recenzji chyba również nie odnosił tego do konkurencji). Chodzi o to, że jest irytujący. Nawet jeżeli jest najcichszym wśród DSLRów - to nie zmienia faktu, że jak dla mnie mógłaby być owa tonacja niższa.
Ale tak po prawdzie uważam, że rozpisywanie się na taki akurat temat świadczy po prostu o tym, że nam się nudzi...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Mi nie chodzi o porównanie do innych body (zresztą autor recenzji chyba również nie odnosił tego do konkurencji).



no wlasnie - nie odniosl do konkurencji. Wlasnie to mnie smieszy - dlaczego forumowo-bulwarowa opinia jest taka, ze *isty maja glosny i nieprzyjemny dzwiek lustra, skoro konkurencja (nawet z polki wyzej) wcale nie jest cichsza!? Po co ta opinia powtorzona zostala w tescie napisanym przez czlowieka, ktory przeciez powinien miec stycznosc z aparatami konkurencji i uzywajac swoich zmyslow, latwo moze ocenic, co jest nieprzyjemne, a co jest po prostu takie samo jak reszta, bo widocznie teraz tak sie produkuje.


Cytat

Chodzi o to, że jest irytujący. Nawet jeżeli jest najcichszym wśród DSLRów - to nie zmienia faktu, że jak dla mnie mógłaby być owa tonacja niższa.



zgoda, ale ja to odczytuje inaczej - piszac "dzwiek migawki jest glosny i nieprzyjemny", tester przekazuje rowniez domyslnie informacje, ze konkurencja jest odmienna - doszukuje sie tych lepszych cech w Samsungu i dlatego "marudzi" na dzwiek. Po wysluchaniu roznych odglosow, okazuje sie, ze *isty zupelnie nieodbiegaja od sredniej. Albo ja mam cos z uszami.


Cytat

Ale tak po prawdzie uważam, że rozpisywanie się na taki akurat temat świadczy po prostu o tym, że nam się nudzi...



ja chcialem tylko zwrocic uwage, ze pomimo pozytywnej opinii, test jest malo rzetelny - powtarza zaslyszane dawno temu (w swiecie dslr "dawno" to kilka miesiecy) opinie - vide brak af.c w deesie czy brak silnej lampy w ofercie Pentaxa.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Michu, porownanie nie jest trudne: ustaw sobie glosniej dzwieki w systemie i odtworz o to
http://www.dpreview.com/r...20d_d70_10d.mp3

W mordę to i takie rzeczy są w sieci :shock: Ciekawe ile punktów może aparat zyskać lub stracić w wyniku odpowiedniego lub nieodpowiedniego dzwięku migawki i lustra... :-/ :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Wlasnie to mnie smieszy - dlaczego forumowo-bulwarowa opinia jest taka, ze *isty maja glosny i nieprzyjemny dzwiek lustra

Bulwarowa - żeś dowalił ;-)
Opinia jest taka, bo ten dźwięk jest nieprzyjemny.

Cytat
tester przekazuje rowniez domyslnie informacje, ze konkurencja jest odmienna

Eeee - tu już wstawiasz jakieś przekazy podprogowe. Gdyby tak było, recenzent dodałby "w porównaniu do konkurencji". A nic takiego tam nie było. Dźwięk jest nieprzyjemny i koniec. Można się doń przyzwyczaić, a komuś może się nawet podobać. Ale większości użytkowników on irytuje - zwłaszcza na początku.
Coś czuję, że dyskusja zaczyna zahaczać o gusta, więc proponuję taktownie ją zakończyć i zwycięstwo w niej przyznać bramkarzowi naszej reprezentacji - Tomaszowi Kuszczakowi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach