sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nowy Pentax K100D i K110D
No to wreszcie mamy oficjalnie:
http://dc.watch.impress.c...05/23/3844.html
http://www.dpreview.com/n...pentaxk100d.asp
http://dc.watch.impress.c...05/23/3844.html
No i doczekalismy sie waznej rzeczy - wspolpracy ukladu SR z manualnymi szklami, nawet tymi bez stykow :!: Po prostu w menu wybiera sie ogniskowa, dzieki czemu SR dziala skutecznie. Warto tez zwrocic uwage, ze mechanizm SR w K100D wyglada inaczej niz ten w A10. W A10 sterowany byl mikrosilniczkami, podczas gdy w K100D sa elektromagnesy - korekcja ustawienia matrycy odbywa sie wiec z pomoca pola magnetycznego - bylo to zapewne niezbedne dla zachowania odpowiedniej szybkosci reakcji przy kilkukrotnie wiekszej matrycy niz w A10. Cena sugerowana przez Pentax Europe to 699 Euro brutto za zestaw K100D + DA 18-55 - czyli u nas nie powinno byc drozej niz 2800 zl za taki zestawik. Wejscie na rynek K100D zbiegnie sie mniej wiecej z momentem wprowadzenia nowego szkla DA Limited - 21/3.2 AL.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nawet ja, stary analogowiec zmuszony jestem powiedzieć - No, no!!
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czapki z glow! Zajgladam tu po krotkiej przerwie i widze, ze faktycznie, nie skonczylo sie na obietnicach i nowa droga rozwoju daje szanse na powrot na podium :)

Pozdrawiam,
Jerz
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wydaje mi sie, ze to moze byc najwazniejszy korpus Pentaxa ostatnich lat!!!
Kto wie, moze dzieki cenie, kompatybilnosci z manualami i analogowymi AF, bedzie on tak jak K1000 (do ktorego ewidentnie nawiazuje nazwa) powszechnie polecanym korpusem do nauki fotografii...
Natomiast dla zniecierpliwionych pentaksiarzy jest to doskonaly powod, zeby nie odchodzic, a moze nawet wrocic do "jedynie slusznego systemu" ;-)
Chcialbym jeszcze dodac, ze ten korpus zdecydowanie pasuje do mojej wizji odbudowy pozycji Pentaxa na rynku foto. Jesli 10D (na jesieni) bedzie także udany, a 645D cenowo i jakosciowo dobrze wpisze sie w rynek to bedzie to wedlug mnie, poczatek kolejnego dobrego okresu w historii tej znakomitej firmy.
Mam tez nadzieje, ze tak jak do tej pory, glownym atutem Pentaxa pozostanie Jakosc, nawet kosztem nieco wyzszej od konkurencji ceny.
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
czyli kiedy można bedzie to kupic:>?

[ Dodano: 2006-05-28, 20:34 ]
już się nakręcam... trza będzie $ poszukać....
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
JN napisał/a:
czyli kiedy można bedzie to kupic:>?


Bodajże od lipca.
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
spoko... do lipca nie bedzie jeszcze siana.. ale po wakacjach... czyli 3 tysiaki szykowac:>?
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Czyżby K100D już dostępny?
Na forum Dpreview podali, że K100D będzie dostępny już 20 czerwca!!!!
Czy ktoś z Was wybiera się do Bułgarii, i przywiezie pare sztuk?

http://forums.dpreview.co...thread=18737824

Żeby nie trzeba było dużo szukać, cytaciki:

"Just to inform you - Pentax K100D starts to sell in Bulgaria, Europe this Friday.
The prices - 500 Euro (body only), 570 Euro (body + kit 18-55)"

"
The guy just told me, that they start to take orders on Friday, but the shipping will be on 20 June.
And there is one more option - Body + kit DA 18-55 + DA 50-200 - for 680 Euro.
"


Mam tylko nadzieję, że to nie plotki, bo to oznacza dwie sprawy.
Jedno, że Pentax zaczął poważniej traktować rynek europejski.
Dwa, że postanowił rzucić na rynek trochę aparatów, zanim Sony wypuści swoją Alfę. Według mnie świetny pomysł, żeby tylko aparatów starczyło dla chętnych!
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Czyżby K100D już dostępny?
no cena 500 euro moze byc dosc ciekawa pytanie jak przyjmie rynek taki aparat, to jednak tylko 6mln dzis to jest dosc malo aczkolwiek wiele osob robi max 15x21 i byc moze szumy beda dosc male ja osobiscie juz czekam na ceny kolo 500 euro za 10mln ze stabilzacja, do widokow itd to nie to jeszcze i pytanie czy APS to wlasciwy kierunke czy jednak nie poczekac na FF w nizszych cenach, jak zawsze wady i zalety. ciekaw jestem jak w praniu wychodza zdjecia z FF i np 28 i 35mm stalych Canona
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
tylko 6mln dzis to jest dosc malo aczkolwiek wiele osob robi max 15x21


Hm...ja tam walę z 6mln 20x30 i odbitki są bardzo w porzadku. Jak miałem Oly 4000( czyli 4mln), to 20x30 też sie dało zrobić :-) Problemem moze być, jak dosyć mocno kadrujesz, to wtedy gorzej. Ale taki rozmiar zdjatka to i tak nie oglada się pod lupą. No chyba, że ktoś jest onanistą pikseli :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Hm...ja tam walę z 6mln 20x30 i odbitki są bardzo w porzadku.
Jak miałem Oly 4000( czyli 4mln), to 20x30 też się dało zrobić :-) Problemem moze być, jak dosyć mocno kadrujesz, to wtedy gorzej. Ale taki rozmiar zdjatka to i tak nie oglada się pod lupą. No chyba, że ktoś jest onanistą pikseli :mrgreen:

20x30 to wychodzi miodzio z 6MP, 30x45 bdb, a w zeszlym roku robilismy kalendarz o wysokosci okolo 1m, gdzie byly panienki fotografowane w studio cyfranka 6MP - jakosc tez bdb z okolo 30-50 cm - a przeciez nikt takiego czegos nie oglada blizej, no chyba ze faktycznie jest onanista... 10 MPix przydaje sie za to wlasnie do czestego kadrowania...
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Alek napisał/a:
tylko 6mln dzis to jest dosc malo aczkolwiek wiele osob robi max 15x21


Hm...ja tam walę z 6mln 20x30 i odbitki są bardzo w porzadku. Jak miałem Oly 4000( czyli 4mln), to 20x30 też się dało zrobić :-) Problemem moze być, jak dosyć mocno kadrujesz, to wtedy gorzej. Ale taki rozmiar zdjatka to i tak nie oglada się pod lupą. No chyba, że ktoś jest onanistą pikseli :mrgreen:

tzn chodzi glownie o krajobraz wiec nie bardzo lubie interpolowac....stad zamysl juz na 10mln,malo kadruje chyba ze makro jak trza robala wykadrowac generalnie jak juz ustawiam staloogniskowca na dany kadr to juz tak zostaje coz poczekam sobie, poki co slajdydla mnie sa the best aczkowliek czesto by sie cyfrak przydal
PS posylales gdzies te zdjecia z StoFen'em?
Alek
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
PS posylales gdzies te zdjecia z StoFen'em?


Jeszcze go nie dostałem :-/ . Mam nadzieje, ze dotrze w tym tygodniu.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Alek napisał/a:
(...)tzn chodzi glownie o krajobraz wiec nie bardzo lubie interpolowac....stad zamysl juz na 10mln(...)


Myślę, że nie tylko w rozdzielczości jest problem. Jak się przypatrzysz na krajobrazy z cyfry (przynajmniej z DS-a) a szczególnie jakieś rośliny, choinki itp. w cieniu - szczegóły się zlewają. Obik w śłońcu jest OK. Chyba to kwestia softu w aparacie.

Wolałbym, żeby nie było tej różnicy pomiędzy szczegółami w jasnym i w ciemnym.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Alek napisał/a:
(...)tzn chodzi glownie o krajobraz wiec nie bardzo lubie interpolowac....stad zamysl juz na 10mln(...)


Myślę, że nie tylko w rozdzielczości jest problem. Jak się przypatrzysz na krajobrazy z cyfry (przynajmniej z DS-a) a szczególnie jakieś rośliny, choinki itp. w cieniu - szczegóły się zlewają. Obik w śłońcu jest OK. Chyba to kwestia softu w aparacie.

Wolałbym, żeby nie było tej różnicy pomiędzy szczegółami w jasnym i w ciemnym.

moze kwestia obrobki, robisz w RAW?
coz trzeba by porownac skan npo Velvi 100F czy Provi, Kodaka GX z RAW 10mln czy 6mln na A4 i A3 z tego samego kata i zakladac ze sa te same jakosciowo szkla
poki co robie owszem slajdy czasem makro C....cyfra i do tego np cyfrak jest super robie tez analogowo makro ale tu faktycznie materialu idzie.....wiec jak Sony ma na starcie taki wypasiony aparat za 899$ to szdze ze na wisone do 2500zl albo mniej do nawet 2000zl 10mln dojda, pytanie czy K100D nie bedzie za blisko cenowo Sony.. a K10D za daleko....zobaczymy

[ Dodano: 2006-06-08, 20:28 ]
argawen napisał/a:
Alek napisał/a:
PS posylales gdzies te zdjecia z StoFen'em?


Jeszcze go nie dostałem :-/ . Mam nadzieje, ze dotrze w tym tygodniu.

Jak C sie sprawuje FA 300mm/4,5 na DS i DA 40mm ?Masz moze jakies RAW z nich?MOglbys podelsac na priva?
Alek
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Jak C się sprawuje FA 300mm/4,5 na DS i DA 40mm ?Masz moze jakies RAW z nich?MOglbys podelsac na priva?


Podaj namiar, to wysle. Ale chcesz RAwy, czy jpg z Rawów ? bo to troszkę waży :-) Tylko nie dzisiaj
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Nowa wizja Samsunga.
Ciekawe czy kampania reklamowa Samsunga:

http://www.samsung-nv.pl/

ma coś wspólnego z Pentax-em K100D - tym razem będzie jakiś Samsung GX-2x???

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach