romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
bigt napisał/a:
tak jakby ludzie kupowali aparaty żeby zdjęcia robić

Chyba nie doczytałeś do końca ;-) będą kupować, bo ma wymienne obiektywy.
Ryszard napisał/a:
zaprotestuj, czy coś

Ale po co? :-)
arQ napisał/a:
taka matryca jest za mała

Nie dla każdego wielkość jest najważniejsza (napisał to ganiający z 645 po mieście ostatnio). Do zdjęć na imprezach wystarczy.
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
wasilewk napisał/a:
Niby wystarczyłby EX1, ale nadal pasowałby mi taki NEX5 z odchylanym lcd i jakimś naleśnikiem. Dlatego liczyłem na Pentaxa.

W tym roku ma być premiera jeszcze jednego bezlusterkowca - APSC

Swoją drogą pod złączami na oko zmieściła by się matryca 4/3, a w szeregu złącz jeszcze ze dwa piny... 8-)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
bigt napisał/a:
tak jakby ludzie kupowali aparaty żeby zdjęcia robić :D
no tak... niektórzy kupują po to żeby wymieniać obiektywy w tę i z powrotem :-P :evilsmile:
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
arQ napisał/a:
opiszon napisał/a:
bo nie chce

dobrze, może źle zadałem pytanie - nie sądzisz, że taka matryca jest za mała ?

Za mała ? Do czego ? Do robienia zdjęć ? Daj spokój do tego celu jest w sam raz . A jak widzę obrazki z tego wyplute do 3200 ISO włącznie to sam zacząłem mieć na to to chętkę . Jednak najpierw chcę zobaczyć jpgi w większej rozdzielczości niż 3Mpx. Jak będzie dobrze to nie zawaham się użyć portfela w wiadomym celu :mrgreen: No i jeszcze jeden warunek musi zostać spełniony . A mianowicie obiektyw 8,5mm na przysłonie 1.9 musi być co najmniej przyzwoity.
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
kolejny strzał Pentaksa w kolano :shock:
z taka matrycą to operowanie jakolwiek GO będzie chyba niemożliwe ale jak wygram w totka to zestaw z fishem bym nabył :mrgreen:
Tak sie zastanawiał dlaczego nie zrobili do tego slotu na karte sim i klawiatury fajny jako telefon by był a przy tej cenie to moga zrobić równie dobrze cokolwiek ze złota i tak kupia Ci tylko co maja taką fanaberię i pieniądze nie grają dla nich żadnej roli :-P
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
nie sądzisz, że taka matryca jest za mała ?


Ale czemu za mała ?

Cytat

Prezentowany cykl prac jest wyborem dokonanym z kilkudziesięciu tysięcy fotografii kobiecego aktu, które powstały w latach 2000-2002. Prace wykonane były techniką cyfrową, przy użyciu aparatów cyfrowych Olympus i Leica.
http://www.waclawwantuch.com/akt.html


A dokładniej:
Olympus C-3000, Olympus E-10, Olympus E-20, Olympus C-3030, Leica Digilux
http://www.recenzje.net.p..._camedia_e-10.1
 

j-z  Dołączył: 23 Sty 2009
Wow, alez sie naszukalem, zanim znalazlem ten watek.

Aparacik w sam raz do kieszeni. A matryca? Ostatnio wywolalem sobie zdjecie 1,5 Mpixela 13x18 i nie mam zastrzezen. W sam raz na wyprawy, po ktorych nie potrzebujemy wywolywac zdjec 70x100.

Zreszta wiekszosc zdjec dla mnie to formaty 10x15 lub 15x20 (80%).

Kilka razy wywolalem zdjecia z canona S3 is w formacie 35x45 i nie bylo problemu, wiec tu tym bardziej.

Kurcze, tylko ten stosunek wielkosci aparatu do mojego Metza 48... (70% moich zdjec).

Moze jakis mini Metz, pal licho niech palnik bedzie duzy ale reszta wielkosci tego pentaxiatka... Bo tak to pozostaje trzymac to to za lampke
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Cena wizjera optycznego do stałki na adoramie: 250$
Ciut za dużo... tak ze 3 razy mz... :roll:
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
Witam w pięknym dniu premiery Q

Mam PK i-10. Zabawka, ale jak zrobi sie nią zdjęcie to widać że nie jest to zabawka.

Q jest najzwyczajniej rozwinięciem I -10. Na razie nie mam możliwości ustawienia obok siebie parametrów obu aparatów ale już widzę że i10 był balonem próbnym.

Możecie porównać dzisiaj na optyczne.pl k-x oraz i-10, parametry są podobne (miałem kx, sprzedałem) do modelu Q dołożyli wymienna optykę i PASM plus ciut więcej.

W efekcie powstał kompakt z wymienna optyką prawdopodobnie z niskim poziomem szumów .
Podoba mi się ale nie wiem czy kupię bo to inwestycja w system Q który prawdopodobne nie będzie rozwijany. Ciekawostka jest migawka w obiektywie (mechaniczna z synchro 1/2000 podobnie było z Compurami) I-10 stale mi towarzyszy i naprawdę sprawdza sie w pstrykaniu.
Za kiksa kupiłem K5. po dopłacie.
A dla malkontentów anegdotka z życia, jeździłem Fiatem 126 i kiedyś powiedziałem kumplowi od focenia, wiesz 126 to fajne toczydło gdyby miał jeszcze mocniejszy silnik z przodu i był ze 30 cm dłuższy to byłoby super. Kumpel spojrzał na mnie i odpowiedział, w czym problem, taki samochód istnieje nazywa sie fiat 127, tylko ty nie masz na niego kasy.
Zobaczymy tę drugą zapowiedź, poczekamy.
A chrapkę na toto mam.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Sie bedzie działo ;-) Moze cena aparatu nie powala, ale optyka do tego juz jak "barszcz" ... moze bede mogl niedługo pomacac 8-)

http://www.bhphotovideo.c...itialSearch=yes
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Te nowe szkiełka do Pentaksa Q obudziły we mnie uśpione pragnienie.

Pentax DA 8/3.5 Ltd. fish-eye

Tylko tego mi do szczęścia brakuje wśród limitedzików...
 

wasilewk  Dołączył: 15 Mar 2010
janek_wu napisał/a:
wasilewk napisał/a:
Niby wystarczyłby EX1, ale nadal pasowałby mi taki NEX5 z odchylanym lcd i jakimś naleśnikiem. Dlatego liczyłem na Pentaxa.
W każdej chwili możesz kupić Nex-5, chyba że logo na korpusie ma istotne znaczenie? ;-)


Ale do kieszeni z jasnym szkłem (min. 1.8 ) - ciężko !
Liczyłem na coś 'mądrzejszego'od Pentaxa.

Pzdr.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
wasilewk napisał/a:
Liczyłem na coś 'mądrzejszego'od Pentaxa.

W sensie? ...
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Szczerze mówiąc, nie rozumiem fenomenu bezlusterkowców... Ni to kompakt, ni to lustro...

Ale kolejny raz potwierdza się fakt, że Pentax, zamiast inwestować w coś, co przyniosłoby mu większe profity (kolejne lustro z serii xxx lub xx, bądź FF której jeszcze u P nie ma), woli iść za nowinkami technicznymi...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
hitman1986 napisał/a:
Szczerze mówiąc, nie rozumiem fenomenu bezlusterkowców... Ni to kompakt, ni to lustro...


Ale Pentax Q to prawdziwy kompakt z wymiennymi obiektywami. To zupełna nowość. Nikt takiego jeszcze nie zrobił. Pozostałe bezlusterkowce na rynku to po prostu lustrzanki bez lustra, a nie kompakty z wymiennymi obiektywami.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
hitman1986 napisał/a:
zamiast inwestować w coś, co przyniosłoby mu większe profity
No tak, bo tam w zarządzie Hoi siedzą sami idioci i powinni posłuchać fachowców z różnych for.
Najwyraźniej zbadali rynek i uznali, że taki kompakt przyniesie im zadawalające profity.
DSLR w dwóch segmentach mają. Więcej nie dadzą rady wyprodukować z powodu braku mocy produkcyjnych.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
hitman1986 napisał/a:
Szczerze mówiąc, nie rozumiem fenomenu bezlusterkowców... Ni to kompakt, ni to lustro...


Mniejsze rozmiary od lustra, lepsza jakość obrazu od kompaktów - nie wystarczy? :roll:

hitman1986 napisał/a:

Ale kolejny raz potwierdza się fakt, że Pentax, zamiast inwestować w coś, co przyniosłoby mu większe profity (kolejne lustro z serii xxx lub xx, bądź FF której jeszcze u P nie ma), woli iść za nowinkami technicznymi...


Pentax nie ma już serii XXX oraz XX, na FF nikt jeszcze nie zarobił za dużo (1% rynku?), bezlustrowce są popularne, modne i tanie w produkcji. Tak więc argumentacja lekko wadliwa :-P

A pentax to unikat jak na razie, jedyny prawdziwy kompakt wymienną optyką, z licznymi ukłonami w stronę sceny LOMO (fiszaj, toy-lensy), więc ma szansę na duży sukces w Japonii i pośród hipsterstwa wszelakiego :evilsmile:
 

Gawor  Dołączył: 28 Kwi 2011
z wyglądu świetny, malutki, wymienne obiektywy, i jak zwykle musieli coś zawalić :/ Nie rozumiem dlaczego nie poszli w mikro 4/3, byłaby masa obiektywów do wyboru, a tak pentax sam zamyka się na świat. No i cena 800 dolarów, przegięcie - na co mi magnezowa obudowa, skoro sercem jest matryca wielkości paznokcia :( taki fajny pomysł i schrzaniony

Najpierw będzie sprzedawany w Japonii bo tam rynek bezlusterkowców jest największy, w europie to nieco ponad 10% a tam ponad 30% rynku.
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
Adres strony z linkami, warto pogrzebać .

http://ricehigh.blogspot....l#idc-container

i jedenz adresów

http://en.akihabaranews.c...age=010#gallery

Podoba mi się ten Pentax.
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
triger napisał/a:
Mniejsze rozmiary od lustra, lepsza jakość obrazu od kompaktów - nie wystarczy? :roll:
Inaczej - koszt produkcji i większość komponentów małpy, cena lustra.
No i ładna obudowa, koniecznie oldschool i wymienne obiektywy które też nie mało kosztują ;]
Tak się robi biznes.
Tym bardziej że te małe niby lustra są coraz bardziej modne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach