Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
romeoad napisał/a:
Alfa Sweet?

Dada napisał/a:
Canon Eos Kiss


...akurat chodzi mi o coś w rodzaju wspomnianego Osu!Kameraman czy też tęczy obudów. Bo tu wyszło, że jak ktoś tego nie rozumie, to nie rozumie Japonii, jak nie rozumie Japonii, to nie rozumie Pentax'a - itp, itd... Nic ważnego w sumie :)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Mertz, Hehe, ;) Odwróć swoje pytania :) Użyłem serwisu Skapiec aby sprawdzić ile jest aktualnie na rynku aparatów by Pentax. Wyszło coś ok 3 ekranów :) Ile z nich ma własne wątki na naszym forum? Ile z tych wątków ma taki ładunek "emocjonalny" jak ten (Q)? ;)

Czy gdyby Q nie był tym czym jest (czyli: przeciętnym, wręcz technicznie słabym kompaktem w ponadprzeciętnym opakowaniu i kosmicznej cenie) to czy tak intensywnie byśmy o nim rozmawiali? ;)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
izbkp napisał/a:
Ile z nich ma własne wątki na naszym forum?


Lustra i szkła mają wszystkie, po kilka razy nawet.
Kompakty - a kogo one interesują naprawdę poza "tanim kompaktem dla żony" z jednej i Eldredowym poszukiwaniem Graala z drugiej? ;-)

izbkp napisał/a:
to czy tak intensywnie byśmy o nim rozmawiali? ;)

izbkp napisał/a:
Ile z tych wątków ma taki ładunek "emocjonalny" jak ten (Q)? ;)


Bo on się po prostu bardzo wielu osobom podoba, ale równie wiele poliże go jedynie przez szybę w MM. To chyba główny powód.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Żesz do q... nędzy, ludzie kto wam każe kupować to badziewie? Nie podoba się, za drogie, bez sensu? Nie kupuję i się nie wytrząsam. Obrazek jest na poziomie najlepszych w klasie. Cena trochę wyższa, ale to koszt wymiennych szkieł. Więc o co chodzi? Chciałbym ale mnie nie stać? Czy to główny powód frustracji? Dajcie se ludziska pokój, bo już przykro czytać wasze wynurzenia. Ja wolę X10 i może go kupię i nie jest to powód na jechanie po Q. Za taką "krytykę" na canon-board macie minimum 2 m-ce bana. Więc doceńcie bezstronność i demokracyję forum i proszę wszelkie frustracje na "opacznych" uzewnętrzniać :evilsmile: .
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Mertz napisał/a:
Bo on się po prostu bardzo wielu osobom podoba, ale równie wiele poliże go jedynie przez szybę w MM. To chyba główny powód.

Ok, można i tak to określić, że Pentax nie stworzył tego aparatu po to abyśmy go kupili tylko po to aby Q wzbudzał emocje pośród liżących go przez szybkę - i właśnie TO jest cością jego istnienia ;P

denvi napisał/a:
Obrazek jest na poziomie najlepszych w klasie.

Faktycznie - ale przed wyrażeniem takiej opinii warto zauważyć, że w tej klasie Q jest jedynym reprezentantem ;) Mam na myśli klasę mini-aparatów, z mini-matrycami, z wymiennymi mini-obiektywami, (i tu Q wygrywa bo jest najmniejszy, ma też najmniejszą matrycę) w których 'obrazek' jest bardziej efektem działania wewnętrznego oprogramowania a nie tego co widzi obiektyw (ot np rozmycie tła realizowane jest przez oprogramowanie) ;)

ps. im więcej czytam o X10, X100 i Q - tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że Eldredowym Graalem wydają się być NEX-y... ;P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
izbkp napisał/a:
Faktycznie - ale przed wyrażeniem takiej opinii warto zauważyć, że w tej klasie Q jest jedynym reprezentantem ;)

Nieprawda. Pentax Q to po prostu zaawansowany kompakt. Czyli mniej więcej ta sama półka co Canon G12, Nikon P7000, Olympus XZ-1. Lumix LX-5 itd. Jedyne co go wyróżnia na tle konkurencji to fakt, że był to pierwszy kompakt z wymiennymi obiektywami oraz nieco retro-design.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Benek, "ta sama półka" ale "wyróżnia go" ;) Wedle takiej samej logiki można by napisać, że to ta sama półka co bezlusterkowce u4/3 i NEX-y a jedyne co go wyróżnia to mniejsza matryca i nieco retro-design... ;)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Widzę, że Pentax przedstawiając Q wsadził niezły kij w nasze małe mrowisko. Szkoda tylko, że od tygodnia wiele mrówek biega wokół mrowiska z własnymi kijami.
Pytanie retoryczne - ktoś tutaj ma już Q i jest w stanie wyrazić o nim opinię na bazie własnych doświadczeń, a nie jedynie wiedzy z netu ?
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
ebelbeb, To ja też retorycznie odpowiem - dla mnie cena Q nie jest ceną zaporową bo wiem, że gdyby to co nazywasz "wiedzą z netu" przekonało mnie do tego sprzętu to uzbieranie odpowiedniej kwoty byłoby tylko kwestią pewnych finansowych wyrzeczeń, które musiałbym ponieść przez kilka miesięcy. Podsumowując: mógłbym ale nie chcę. To świadoma i racjonalna decyzja oparta na informacjach z wielu źródeł, w tym głównie na specyfikacji technicznej tego aparatu. Być może za dużo wiem, żeby kupić taki aparat. I to ma mnie wykluczać z dyskusji o tym sprzęcie? Dlaczego?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
izbkp napisał/a:
Być może za dużo wiem, żeby kupić taki aparat

I my też to musimy wiedzieć? ;-)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
WuWu84 napisał/a:
I my też to musimy wiedzieć? ;-)

Oczywiście, ewangelizacja we wspólnocie to bardzo istotny element neomarketingu ;P
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Hehe
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Ale fajna stronka (porównanie wielkości korpusów):

http://camerasize.com/compare/#187,190

Miłej zabawy :-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
andrusz napisał/a:
Ale fajna stronka (porównanie wielkości korpusów): http://camerasize.com/compare/#187,190 Miłej zabawy :-)


Dzięki. :-P
http://pentax.org.pl/view...b8c6edfe#917362
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hmmm... zastanawia mnie, ze w Pentaxie Q tyle wolnego miejsca wokol powierzchni matrycy. Czyzby jednak przewidzieli mozliwosc zastosowania wiekszej w kolejnych modelach? Tylko czy szkla pokryja wowczas pole obrazowania? ;-) No ale swoja droga jakis czas temu byly plotki (i to z dobrze poinformowanych zrodel) o bezlusterkowym APS-C, ale poki co cisza. Trzeba bedzie wrocic do zrodel i podpytac ;-)
A w miedzyczasie:
http://www.photozone.de/p...pentaxq515f2845
http://www.photozone.de/pentaxq/688-pentaxq85f19
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
sylwiusz napisał/a:
Tylko czy szkla pokryja wowczas pole obrazowania?

Tego nie można by sprawdzić już teraz na kartce zamocowanej na odległość register od mocowania obiektywu w jakimś pudełku itp?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Zgodnie z przewidywaniami dyfrakcja zaczyna rządzić powyżej F/4. Chyba sobie takie trzy kupię, po jednym do każdych kluczy :mrgreen:
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
LDevil napisał/a:
Zgodnie z przewidywaniami dyfrakcja zaczyna rządzić powyżej F/4.
W kompakcie nie ma to wielkiego znaczenia, bo nie przymyka się przysłony w celu uzyskania większej GO, która już na f/2,8 sięga od czubka nosa fotografa do kosmosu. :mrgreen:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jest juz kilka fotek z Q na Pentax Photo Gallery
http://www.pentaxphotogal...amera=118&lens=
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
A na ebayu jest wysyp przejściówek. :-)
Gdyby tylko nie ten masakryczny crop factor.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach