wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Adam Dąbrowski, dzieki zwłaszcza za pierwszy link z filmkiem. Wyjaśnia sie sprawa tajemniczego kóleczka na przodzie aparatu. Ciekawe jak bedzie działał w rzeczywistosci filter bokehu 8-) . No i w hamerykanskich sklepach dopiero po wakacjach :roll: .
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
a dyskusja już na 5 stronę weszła :-P proponuje dołączyć ankietę - czy kupiłbyś Pentaxa Q ?
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
Jeśli już to "Czy kupisz pentaxa Q?".

Bo jak ktoś ta mi kasę to może bym i kupił, ale tak ogólnie to nie kupie ;]
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie rozumiem zachwytu, chyba że frajdę sprawie żonglowanie tymi maciupkimi obiektywami. Oczywiście, że w Hoyi(?) nie pracują sami idioci, ale pewnie badanie objęło głównie rynek Japonii, kraju dwudziestopięcioletnich lasek z warkoczykami i pokemonów.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
odyseusz napisał/a:
pewnie badanie objęło głównie rynek Japonii, kraju dwudziestopięcioletnich lasek z warkoczykami i pokemonów.
Oczywiście powinni zbadać polski rynek. Okazałoby się pewnie, że jest zapotrzebowanie na ok. 4500 lustrzanek FF w cenie nie wyższej od 1500 zł i koniecznie z wielgaśnym gripem.
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
No ja myślę że nawet na 10 000 lustrzanek w cenie do 500zł :D
 

edghaar  Dołączył: 10 Lut 2011
Dada napisał/a:
Oczywiście powinni zbadać polski rynek. Okazałoby się pewnie, że jest zapotrzebowanie na ok. 4500 lustrzanek FF w cenie nie wyższej od 1500 zł i koniecznie z wielgaśnym gripem.


Czarnych.
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Rasizm z stereotypami (to o tych wielgachnych). :evilsmile: :mrgreen:
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
bigt napisał/a:
No ja myślę że nawet na 10 000 lustrzanek w cenie do 500zł :D

No tak, faktycznie jest za to potrzeba breloczków za 2000 zł plus osprzęt.
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
odyseusz napisał/a:
kraju dwudziestopięcioletnich lasek z warkoczykami i pokemonów.


Dosc duzy ten rynek...

Japonia ma 127.288.416 mieszkancow [07.2008]
Ludnosc miedzy 15-64 rokiem zycia to:

64,7 % (mezczyzni 41.513.061; kobiety 40.894.057)
a,
od wrzesnia 2011, model Q wchodzi na rynek De-At-Ch
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Gawor napisał/a:
z wyglądu świetny, malutki, wymienne obiektywy, i jak zwykle musieli coś zawalić :/ Nie rozumiem dlaczego nie poszli w mikro 4/3, byłaby masa obiektywów do wyboru, a tak pentax sam zamyka się na świat.


Idź teraz na canonboard i na nikoniarzy i pomarudź, dlaczego najnowszy G12 oraz P7000 nie mają matrycy 4/3, i dlaczego zamykają się na świat. I że Canon i Nikon strzelają sobie w kolano... :mrgreen: Przecież to jasne, że Pentax Q ma rywalizować z najlepszymi kompaktami, a nie z bezlusterkowcami z matrycą 4/3. Stąd ma tak małą matrycę.

odyseusz napisał/a:
NOczywiście, że w Hoyi(?) nie pracują sami idioci, ale pewnie badanie objęło głównie rynek Japonii, kraju dwudziestopięcioletnich lasek z warkoczykami i pokemonów.

Mnie jakośnie dziwi, że bardziej ludzi z Hoyi interesują ci 25-letni pokemonowie niż malutki kraik leżący gdzieś za Rosją, w którym jada się zepsute ogórki nazywając je kiszonymi, jeździ 30-letnimi audicami z niemieckiego szrota, a pensje nauczycieli są porównywalne z pensjami sprzątaczki w tokijskim metrze... ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Mam wrażenie że tu już nie można mieć żadnego ale, wszystko ma być genialne co Pentax wypuszcza,
bo inaczej wynocha do tych złych wrednych zbrodniarzy, canoniarzy i nikoniarzy.
W końcu się okaże że optyczni są bardziej obiektywni od forum pentaksa.. :roll:

IMHO też tworzenie systemu gdzie szkło w obiektywie zajmuje średnio 1/5 średnicy obudowy bo matryca jest tak z 5x mniejsza niż mogłaby być jest co najmniej dziwaczne.. Żeby to jeszcze było tanie to
z takim fiszkiem można by się pobawić.. A bredzenie że jakość obrazu nie ma znaczenia a lustrzanki
są tylko do wyrywania panienek to już w ogóle żenada.. :->
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Proponuję zając się robieniem zdjęć - na dobre wyjdzie.
Onanizm sprzętowy i budowanie szańców w twierdzy EL PENTAlamein niczemu nie służy
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
Eldred napisał/a:
A bredzenie że jakość obrazu nie ma znaczenia a lustrzanki
są tylko do wyrywania panienek to już w ogóle żenada.. :->
Wejdź kiedyś na twarzoksiążkę :D Zobaczysz że podstawą jest foto z lustrzanką w lustrze w łazience, do tego obowiązkowo jak najdłuższe szkło.
Nie mówię o Tobie, ba, nie mówię nawet o sobie, ale o ogólnych tendencjach mimo wszystko większości.
 

blackbird  Dołączył: 27 Kwi 2008
Gaclaw napisał/a:
A tutaj próbki zdjęć z nowego wynalazku Pentaxa :)


Do wczoraj były dostępne a dziś już:
Cytat
We'd like to offer our apologies for pulling down our page of sample images from the Pentax Q. Though we had received permission in advance to shoot and post a small set of our laboratory sample shots reduced to half-size, we received notice after publication that Pentax wanted the images removed.



i jeszcze:
Cytat

As soon as we're able, we'll post our usual comprehensive suite of laboratory sample images from an approved version of the Pentax Q.



Swoją drogą, wyglądały obiecująco,
jeśli jeszcze ma być poprawa w stosunku do tego co widzielismy to ja czekam z niecierpliwością.

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Mam wrażenie że tu już nie można mieć żadnego ale, wszystko ma być genialne co Pentax wypuszcza, bo inaczej wynocha do tych złych wrednych zbrodniarzy, canoniarzy i nikoniarzy.

Oczywiście, że wynocha :-P . A tak na poważnie - przecież trzeba cechować się naprawdę niezbadanymi pokładami złej woli, żeby wymagać od Pentaksa Q matrycy 4/3. W sytuacji, gdy nie jest on konkurentem dla aparatów z matrycą 4/3 ale dla aparatów z matryckami 1/1.7'' oraz 1/2.3''. Prychanie wargami na taką mikruśką matrycę w Penaksie Q jest równie idiotyczne, jak marudzenie dlaczego do Pentaksa k-r nie wstawiono matrycy full frame...

Eldred napisał/a:
IMHO też tworzenie systemu gdzie szkło w obiektywie zajmuje średnio 1/5 średnicy obudowy bo matryca jest tak z 5x mniejsza niż mogłaby być jest co najmniej dziwaczne..


Tak z ciekawości sobie zmierzyłem Pentaksa DA 40. Średnica obiektywu to jakieś 62-64 mm, a srednica szkieł to 12-14 mm. Wiec także i tu mamy proporcje 1x5. To co, także ten system jest dziwaczny?

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
bigt, ale po co się przejmować fejsbukiem? w ogóle pisać o nim jeśli nas to nie dotyczy?, zawsze tak będzie, że ludzie będą kupować coś żeby pokazać jacy są fajni, jakby nakręcić odpowiednio modę to i na kolonoskopy by się hipsterzy rzucili ;-)
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
Eldred, bo większośc takich aparatów kupują fejsbukowcy ;]
A mówimy o rentowności tego systemu dla pentaxa ;]
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
bigt, mówiłeś o lustrzankach, więc nie ma to nic do systemu Q, eot..
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Eldred, miałeś kiedyś w rękach Pentaxa Auto 110?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach