megaawans  Dołączył: 31 Mar 2007
Pasek do 67
Witam wszystkich serdecznie
Poszukuję paska do 67, czy jest jakaś alternatywa ?
jakieś przeróbki ?
sposób ?
Pomocy bo ręce mi już mdleją

Pozdrawiam
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Paski Op/Tech, np do dostania na ebayu:
http://cgi.ebay.co.uk/OpT...1QQcmdZViewItem

Mozna tez kupic same koncowki -poszukaj w sklepach sieciowych. Ja polecam cierpliwosc i sledzenie ebaya - Pentax 645 i Mamiya RB/RZ maja podobne mocowanie, wiec nie ograniczaj sie do szukania przez fraze Pentax 67 lub 6x7. I uwaga, 67II ma inne mocowanie zdaje sie.

dzerry
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tak się zastanawiam, czy by tu zastąpić oryginalny pasek do 67. Jawi mi się on jako dość cienki i już widzę odpadające szyje i ramiona. Matb miał w swoim 6x7 taki fajny szeroki pasek Domke. Macie jakieś sugestie, gdzie i jakiego zamiennika poszukać?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Z tego co widzę to ten pentax ma mocowanie do paska w postaci kołeczków. Może uda się zaadaptować pasek gitarowy? Końce paska mają nacięcia i otwór do podobnych kołków mocujących.
 
bydz  Dołączył: 16 Lip 2008
Co prawda nie w P67 ale używam go do 5D mkII + szkła Canona wiec waga podoba: http://reporterstrap.com/

Polecam bardzo te paski, sam posiadam jeden, aparat moze wisieć poł dnia na tobie a ty tego nie czujesz::) Pasek "wpinasz" w gniazdo statywowe:)

A i nie jestem ich dystrybutorem... ot zaryzykowałem i wygrałem:)

PS. michal5150 tez jestem z namysłowa:)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
michal5150, te koleczki maja tak ze 3 milimetry, a nie centymetr srednicy :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bydz, jak dla mnie zbyt futurystyczne konstrukcje :-)
 
bydz  Dołączył: 16 Lip 2008
Dla mnie liczy się wygoda. Ja pracuje sprzetem cyfrowym który swoje potrafi również wazyć 5dmkII + Grip + np. 24-70 2,8 + lampa... ciezszy zestaw nic Pentax 67. Dlatego IMO rewelacyjne rozwiązanie.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
jorge.martinez, zapoluj na pasek pelicana. Gruby, sprężynujący, neoprenowy, i na dodatek ma odłączane końcówki, w sensie tych troczków, które wpinasz albo wiążesz do aparatu. Ja kupowałem na ebayu za niecałe 100zł z przesyłką. Z moją m645 sprawdza się bardzo.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
jorge.martinez, a moze po prostu kupisz sobie takiego domke gripper strapa i przelozysz karabinczyki od 67? Na ebayu zaczyna sie od 15 dolarow.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
po prostu
No to mi się najbardziej widzi. Wytrzymała klasyka.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Tylko zeby ci sie nie pogryzł z mekko :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Tylko zeby ci sie nie pogryzł z mekko :-P


Nawet nie będę próbował nosić w niej tego aparatu. S803 ma swoje granice pojemności.

Ale fakt, Mekko i tak mi już wygląda na pogryzioną. A ma ledwie dwa lata.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Aktualizacja. Do s803 wchodzi wraz z trzonkiem + 105 + dodatkowe szkło. Czyli luz.
Ale to tymczasowe rozwiązanie. Zresztą mam plecak (choć nie lubię).

Co do paska, to ten Domke to dobra idea. Zdaje się 1,5 calowy będzie najlepszy. Tylko kwestia taka, by nie przapłacić. W Polsce można kupić za 80 zł + przesyłka. Drogo jednak.
 

Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
Naszukałem się sporo czasu paska do Broniki S2A.Chciałem również użyć samych mocowań z pasków P67 ale ceny zaporowe-około 90pln+wysyłka na ebayu.Oryginalne paski do Broniki zbyt "kultowe" w swojej cenie...
W końcu zdecydowałem się na zakup OpTech Super Pro Strap - Design A.Otwory do nasunięcia mocowań na "kołeczki" trza było co prawda nieco rozwiercić ale w tej chwili pasują jak złoto i w końcu ręce nie mdleją.Pasek nie jest może cudem designu ale swoją funkcje spełnia a użyty materiał (gruby neopren) nie odcina mi głowy od reszty organizmu.



Zabezpieczenie przed wysunięciem się mocowania z "kołeczka" w body jest banalnie proste i wymaga raczej kosmicznych warunków żeby puściło.



Za pasek dałem summa sumarum stówę z przesyłką z USA.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Raziel a B byłby za duzy , bo gdzies czytałem ze pasuje do S2A ?
 

Raziel  Dołączył: 06 Paź 2007
gezeb, sugerowałem się kołkami z hassa kurcze..może i byłby dobry ale skoro wpasowałem się w A to niechaj i A ostanie:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach