shap  Dołączył: 06 Kwi 2007
Konkursy
Konkurs fotograficzny: OPOLSKIE KRAJOBRAZY

Razem ze znajomymi, którzy prowadzą od niedawna restaurację Jagienka w Paczkowie (www.jagienka.paczkow.pl), wpadliśmy na pomysł zorganizowanie konkursu fotograficznego pt. "Opolskie krajobrazy". Najlepsze prace byłby zaprezentowane na ścianach restauracji, a autor najlepszego zdjęcia uhonorowany wazą pełną zupy pomidorowej. Pomidorowa - pycha.
Zdjęcia winne być wykonane w terminie od 29 czerwca do 21 sierpnia br. i przesłane w formie pliku JPG na adres shapinski@gmail.com.
W dniu 22 sierpnia na spotkaniu w Gamie o godz. 19.00 spośród prac zostanie wyłonionych, w tajnym głosowaniu, 17 prac, które zawisną w restauracji w dniu 27 sierpnia (sobota). Myślę, że z tej okazji można by zorganizować wyjazd do Paczkowa i zrobić uroczyste wieszanie prac, a przy okazji plener.

Tytuł konkursu: Opolskie krajobrazy
Nagrody: prezentacja prac w restauracji i waza pomidorowej
Termin nadsyłania prac: 21 VIII 2011r.
Gdzie wysyłać: shapinski@gmail.com
Format nadsyłania prac: JPG, 1024x723px. Prace mogą być wykonane na tradycyjnych kliszach, ale muszą być nadesłane skany prac 1024x723px.
Format docelowych prac: JPG, 34x24cm (4016x2835px) + 3cm Passe-partout, w antyramie 40x30cm. Niższe formaty będą interpolowane do formatu docelowego. Autorzy pokrywają koszty antyramy 40x30cm i druku/wywołania zdjęć.
Jury: wszyscy, którzy przyjdą na wybór zdjęć w dniu 22 VIII 2011r., godz. 19.00 do Gamy.
 
Babeczka  Dołączyła: 28 Kwi 2011
Re: Konkursy
shap napisał/a:
Autorzy pokrywają koszty antyramy 40x30cm i druku/wywołania zdjęć.


A z jakiej to racji autor zdjęcia ma ponosić koszty? Skoro restauracja wykorzysta wizerunek zdjęć ?
 

shap  Dołączył: 06 Kwi 2007
Re: Konkursy
Babeczka napisał/a:
shap napisał/a:
Autorzy pokrywają koszty antyramy 40x30cm i druku/wywołania zdjęć.


A z jakiej to racji autor zdjęcia ma ponosić koszty? Skoro restauracja wykorzysta wizerunek zdjęć ?


W sumie... to ja zaproponowałem właścicielom, żeby powiesić nasze zdjęcia. Myślałem, że to będzie po prostu fajna zabawa... Podobnie robią ludzie z Krakowa w "Marchewce"... robią zdjęcia, oprawiają i wieszają na ścianach restauracji, pokazują swoje prace. Bawią się fotografią.

Oczywiście jest to tylko moja propozycja, do przedyskutowania. Jeśli są inne pomysły na robienie zdjęć to można zmienić... ;-) Myślę, że ważne jest, aby robić zdjęcia, spotkać się, po prostu bawić się. ;-)

s.

p.s. Właściciele są na dorobku i raczej liczą każdy grosz, żeby rozhulać restaurację. Nawet nie proponowałem im sponsorowanie konkursu.
 
Babeczka  Dołączyła: 28 Kwi 2011
Dla mnie tez liczy się każdy grosz, ledwo łączę koniec z końcem.. no ale mało to ważne.
Fajnie by było gdyby trafiły tam moje zdjęcia - no problem. Ale nie uśmiecha mi się dawać coś więcej.... moim kosztem, a nie mieć z tego praktycznie nic. Na takich warunkach ja się nie bawię.
 

shap  Dołączył: 06 Kwi 2007
Babeczka napisał/a:
Dla mnie tez liczy się każdy grosz, ledwo łączę koniec z końcem.. no ale mało to ważne.
Fajnie by było gdyby trafiły tam moje zdjęcia - no problem. Ale nie uśmiecha mi się dawać coś więcej.... moim kosztem, a nie mieć z tego praktycznie nic. Na takich warunkach ja się nie bawię.


Może jeszcze ktoś się wypowie...

Jeśli taka forma nie będzie nikomu odpowiadała, to może wymyślimy inną sposób wystawienia się. Możemy na przykład zrezygnować z prezentacji w "realu" i zaprezentować zdjęcia elektronicznie np. na forum.

s.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
We włocławskim stowarzyszeniu fotografiści, gdy są robione gdziekolwiek wystawy to koszt ponosi wystawiający a więc stowarzyszenie. W Marchewce z Groszkiem koszt wystawiania też ponosili wystawiający.
 

shap  Dołączył: 06 Kwi 2007
Chciałbym zmienić formułę przedsięwzięcia i zmienić wyrażenie "Konkurs" na "Zabawa". Konkurs, faktycznie może kojarzyć się z czymś oficjalnym, komercyjnym, wyrachowanym. Hasło "Zabawa" chyba lepiej odda ideę wspólnej zabawy. Hej! ;-)
 
zyde  Dołączył: 27 Wrz 2009
nie, żebym tam proponował wystawienie się w bibliotece głównej rok temu na takich samych zasadach:P

ciężko może być z antyramami... - poszukam jeszcze czegoś taniego - hurtowo :P
bo z drukiem nie będzie większego problemu chyba...

choć nic nie obiecuję...
i może wpierw wszystko przedyskutujemy na spokojnie przy :-B w Gamie :)

no i jeszcze jest taka sprawa, że ( wiem, że teraz się rozpamiętuję ) koleś z gamy też nam takie coś proponował tośmy go wtedy nieomal wyśmiali :)

oczywiście ja jestem za ^^
 

shap  Dołączył: 06 Kwi 2007
zyde napisał/a:
nie, żebym tam proponował wystawienie się w bibliotece głównej rok temu na takich samych zasadach:P

Pamiętam... jakoś nie zebrało nam się... jestem za.

zyde napisał/a:
ciężko może być z antyramami... - poszukam jeszcze czegoś taniego - hurtowo :P

gdzieś w necie widziałem po 5-6zł + wysyłka


Ja myślę, że można wystawić się wszędzie po kolei... zrobić takie wystawy "przechodnie"...
 
zyde  Dołączył: 27 Wrz 2009
zgadamy się jeszcze w Gamie i tyle :P
a co do terminu, to chyba lepiej byłoby aby termin ostateczny - końcowy pokrywał się z Gamą... choć nie wiem, może chcecie widzieć moją facjatę częściej niż raz w miesiącu, to powiedzcie :)
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Hmm....
Cóż miejsc do wystaw jest całkiem sporo, pod warunkiem ze to my za własne środki drukujemy oprawiamy itp... samo miejsce to nie problem.

Najlepiej to załóżmy stowarzyszenie :D taki nasz Opolski syndykat ;D
 
Babeczka  Dołączyła: 28 Kwi 2011
xolox napisał/a:
Hmm....
Cóż miejsc do wystaw jest całkiem sporo, pod warunkiem ze to my za własne środki drukujemy oprawiamy itp... samo miejsce to nie problem.
xolox napisał/a:


Głupie zasady, widocznie się nie znam.

;]
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
Babeczka napisał/a:
Głupie zasady, widocznie się nie znam.
Jeśli brać to przez pryzmat konkursu to mógłbym się zgodzić.
Ale forma została zmieniona na ZABAWĘ, więc publikacja prac w różnych miejscach to jakaś forma reklamy (tak ja to odbieram) a za reklamę płaci reklamodawca.
Oczywiście jeśli chce i mu się podoba ;-)
Babeczka napisał/a:
Dla mnie tez liczy się każdy grosz, ledwo łączę koniec z końcem
Witaj w klubie... :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach