Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
pritchard, próbowałeś jak pisałem? Wpakuj całość do zamrażalnika i jak się porządnie schłodzi spróbuj ogrzać tylko zewnętrzny pierścień nawet delikatnie zapalniczką. Później odkręcaj w rękawiczkach. Jest szansa że skurczony wewnętrzny i rozszerzony zewnętrzny puszczą, a i nie wkładaj tego raczej w imadło bo jak się pierścienie zdeformują to będzie naprawdę problem.
 
pritchard  Dołączył: 03 Lip 2011
Makler napisał/a:
pritchard, próbowałeś jak pisałem? Wpakuj całość do zamrażalnika i jak się porządnie schłodzi spróbuj ogrzać tylko zewnętrzny pierścień nawet delikatnie zapalniczką. Później odkręcaj w rękawiczkach. Jest szansa że skurczony wewnętrzny i rozszerzony zewnętrzny puszczą, a i nie wkładaj tego raczej w imadło bo jak się pierścienie zdeformują to będzie naprawdę problem.


Dzisiaj go wrzucę do zamrażalnika na parę godzin i spróbuję Twojej metody. Tak sobie pomyślałem, że mam jeszcze sprężone powietrze i też mógłbym go użyć. Pytanie, ten srebrny pierścień powinien się odkręcać w lewą stronę?
 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
Witam,

Ty lepiej nic już z tym obiektywem nie rób, bo po tym jak wygląda odkręcony przez Ciebie pierścień, to raczej nic dobrego zrobić Ci się już nie uda… wiesz, aparaty fotograficzne, obiektywy itd. to raczej precyzyjne i delikatne urządzenia i żal patrzeć jak można je traktować. Do zamrażalnika to włóż sobie piwo na kilka chwil a potem je wypij. Obiektyw zanieś do fachowca – może coś z niego jeszcze będzie, jeśli nie zrąbałeś go całkiem…

Pozdrawiam,
 

melon  Dołączył: 02 Kwi 2010
arQ napisał/a:
Arti troszkę jak widzę Cie zironizował, ale to na prawdę wygląda jak po potraktowaniu jakim wiertłem albo brzeszczotem ? ;-) czym to odkręcałeś ?

U nas się mówi: nic na siłę, lekko młotkiem... :mrgreen:
 
jorguś71  Dołączył: 12 Lis 2010
Lepsza wbita śruba jak wkręcony gwóźdź :mrgreen: !
A tak na poważnie spróbuj lekko postkać w pierścień czymś dewnianym. Ale lekko. Jak się nie odkręci to jedynie serwis, bo naprawdę szkoda takiego obiektywu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach