WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Coś konkretnie ma ten RAW przedstawiać?
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
WuWu84 napisał/a:
Coś konkretnie ma ten RAW przedstawiać?


Fajnie jakbyś miał jakieś ujęcie widokowe (park,łąka) i cieszyłbym się też na jakieś zdjęcie na którym jest sporo różnokolorowych liści/kwiatów (chcę porównać kontrast i ostrość). Jakikolwiek pstryk wykonany wewnątrz budynku przy słabszym świetle też mile widziany.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
OK, postaram Ci się je zrobić po pracy na K-7 :-)
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
WuWu84 napisał/a:
OK, postaram Ci się je zrobić po pracy na K-7 :-)


Dzięki - mogą być też jakiekolwiek z domowego archiwum. W zasadzie to chcę ocenić tylko ostrość w całym kadrze bo na bokach jest nieco? słabsza i kontrast - czasem obiektyw robi np. z krzaków kolorową breję.
Street i architektura to 80% moich zdjęć a dodatkowe 20% to widoki. Lubię dobrą ostrość połączoną z niezłym kontrastem.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Pogoda pod psem i niezbyt wymagające warunki dla obiektywu, ale wygrzebałem Ci dwa RAWy ze swojego archiwum, gdy mocniej przyświecało słonko. Może będą pomocne:
http://www.4shared.com/file/uHUGBajU/IMGP8606.html
http://www.4shared.com/file/uHUGBajU/IMGP8606.html
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
WuWu84 napisał/a:
Pogoda pod psem i niezbyt wymagające warunki dla obiektywu, ale wygrzebałem Ci dwa RAWy ze swojego archiwum, gdy mocniej przyświecało słonko. Może będą pomocne:
http://www.4shared.com/file/uHUGBajU/IMGP8606.html
http://www.4shared.com/file/uHUGBajU/IMGP8606.html


:-B :-B
Dzięki - szału nie ma ale nie jest to złe szkło. Kupię go bo w tandemie z DA35mm f/2.4 najlepiej sprawdzę jego przydatność i zobaczę jak wygląda praca tylko na stałkach.

[ Dodano: 2012-08-10, 15:59 ]
Limited w drodze:)
Jeszcze nigdy nie rozwodziłem się tak długo nad zakupem szkiełka ale za tym zakupem idzie zmiana systemu fotografii (przejście na stałki).
Obiecywałem sobie też zmniejszenie zestawu i osiągnięcie większej poręczności ale to to z K-7 nie będzie takie łatwe bo aparat to mała cegiełka - zobaczymy...
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
zawsze chcialem miec szeroki kat , ale po doswiadczeniach z sigma 10-20 , oraz da 15mm , stwierdzam ze moja ogniskowa to 28-35 mm , czy ktos z terenu trojmiasta posiada to szklo i mialby czas na spotkanie , pozdr
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
polmaj napisał/a:
zawsze chcialem miec szeroki kat , ale po doswiadczeniach z sigma 10-20 , oraz da 15mm , stwierdzam ze moja ogniskowa to 28-35 mm , czy ktos z terenu trojmiasta posiada to szklo i mialby czas na spotkanie , pozdr


To trochę bez sensu? odrzuciłeś dwa szerokokątne obiektywy, szukasz czegoś o ogniskowej 28-35 i chcesz kupić 21mm??
Weź kita do ręki - ustaw 21mm i sam będziesz wiedział czy ta ogniskowa Tobie pasuje.

Obiektyw jest b.fajny, mały i swiertnie rysuje - praktycznie nie muszę obrabiać zdjęć bo kolory i kontrast są odpowiednie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Michciu76 napisał/a:
Obiektyw jest b.fajny, mały i swiertnie rysuje - praktycznie nie muszę obrabiać zdjęć bo kolory i kontrast są odpowiednie.
A do tego K-5 fajnie koryguje lekką beczkowatość tego szkła.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
jorge.martinez napisał/a:
Michciu76 napisał/a:
Obiektyw jest b.fajny, mały i swiertnie rysuje - praktycznie nie muszę obrabiać zdjęć bo kolory i kontrast są odpowiednie.
A do tego K-5 fajnie koryguje lekką beczkowatość tego szkła.


Dziękii :-B
Wprawdzie mam K-7 ale tam też jest taka funkcja - tylko trzeba ją włączyć;)
Na co dzień używam LR - i tam mam korekcję wszystkich obiektywów. Czy ten profil Adobe daje coś więcej niż korekcja z puszki? wydaje mi się że potrafi też trochę rozjaśniać (nie chodzi o winietę).
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
28mm -35mm dla filmu , dlatego rozwazam da 21 , ustawic kita na 21 to nie to samo co miec w reku i przestrzelac , feeling i komfort pracy tez jest dla mnie wazny ,pozdr
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
polmaj napisał/a:
feeling i komfort pracy tez jest dla mnie wazny

I to jest chyba największy atut tego szkła. Światło, jest jakie jest - chociaż przy współczesnych matrycach to nie jest problem. Optycznie 40 znacznie bardziej mi się podobała, a AF też nieco szybszy - na silniku i AFie K-7 różnica pomijalna, ale na leciwym K100D czuć nieco większą masę i gorsze światło.

Docenia się go dopiero, gdy się z nim pochodzi. Lustrzanka z limitedem to wciąż kawał cegły nie ma co się oszukiwać, ale za to jakiej wygodnej cegły i z zachowaniem jej wszystkich możliwości! Jakiś czas temu zachwyciłem się EVILami. Niektóre naprawdę mi się podobały, choć nigdy za fana retro się nie uważałem. Tyle, że ten cały retro feeling pryska po wzięciu na wieczorny wypad - telewizor wali po oczach w ciemności (niezależnie ile pierdylionów pikseli czy subpikseli ma) i focus-by-wire choć dla mnie całkiem wygodny przy ostrzeniu ręcznym, już nie pozwala ustawić ostrości mniej więcej na skali. Ostatecznie kupiłem jednego z najprostszych EVILi ze składanym kitem, aby zastąpić kompakt, który rozczarował mnie podczas ostatniego urlopu (poza tym na wyprzedaży wyszedł taniej niż jakiś sensowny zaawansowany kompakt). Tym bardziej, że lustrzankę potrzebuje do zoomów i lampy, a przy nich rozmiar EVIL jest już tylko wadą.

Swojego kupiłem bo choć DA 40 uwielbiam jako standard, to na wieczorne eskapady był zdecydowanie za ciasny. Muszę jednak powiedzieć, że 21 doceniłem dopiero niedawno, kiedy go ładnie spakowałem i wystawiłem na sprzedaż, bo wydawało mi się, że rzadko po niego sięgam, nie mam się czym pochwalić w zbiorach itd. Tym bardziej, że teoretycznie nie tak daleko od niego mam sigme 30 o znacznie lepszym świetle. Tyle, że sigma waży zdecydowanie więcej, aparat zdecydowanie rzuca się w oczy i już tak fajnie nie można jej zarzucić na ramie ruszając na miasto nawet bez założonego tulipana. Ale, że choć na chętnych na niego nie narzekałem, to oferowana cena to zupełnie inna bajka, a może nie miałem dostatecznej motywacji ;-) W każdym razie ciesze się, że wrócił z powrotem na bagnet mojej K100D.

Reasumując: podobne możliwości, a nawet nieco lepsze światło przy mniejszej cenie dadzą Ci EVILe. Feelingu i obrazka jasnych 35 tradycyjnych lustrzanek, że o dalmierzach nie wspomnę Ci nie zapewni. Ale ile trzeba wydać i się nadźwigać, aby mieć podobny obrazek z cyfrowych lustrzanek i dalmierzy 35 mm też chyba nie muszę wspominać. Więc jeśli podoba Ci się praca lustrzanką, polecam. Może dać Ci sporo frajdy z samego fotogrofowania nie wspominając o uchwyconych obrazkach. Ciekawostka we współczesnych lustrzankach cyfrowych, ale dla mnie ma zastosowanie.


DA40 super jest jako standardzik, ale czasem trzeba się za bardzo cofnąć


Z DA21 można podejść bliżej (choć wciąż nie podchodzę wystarczająco blisko)...


...i objąć więcej
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
WuWu84, dzieki za obszerna recenzje , na szklo jestem prawie zdecydowany , co do evil to byc moze masz racje , ale k5 jest tak fajna puszka ze nie wyobrazam sobie zmiany , /moderacja/ ,pozdr
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
polmaj napisał/a:
WuWu84, dzieki za obszerna recenzje , na szklo jestem prawie zdecydowany , co do evil to byc moze masz racje , ale k5 jest tak fajna puszka ze nie wyobrazam sobie zmiany , /moderacja/ ,pozdr


Szkiełko jest fajne.
Zajrzyj tutaj - cztery ostatnie fotografie wykonałem DA 21mm.
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
Michciu76 , dzieki , zaczynam polowanie na to szklo ,pozdr
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Michciu76, sample niczego sobie. Też się zastanawiam nad tym obiektywem. Pzdr.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
micopat, nie ma co się zastanawiać. Trzeba brać. ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ociec, brać.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
WuWu84 napisał/a:
Lustrzanka z limitedem to wciąż kawał cegły
Trochę mnie uspokoiłeś, bo myślałem, że przesadzam w tym pędzie do miniaturyzacji i odchudzania. 21Ltd. z powodu tego pędu w 80% przypadków jest założony na body. Główną wadą jest dla mnie ta beczka (chyba wieksza od sigmy 17-70) ale szkło, choć w testach rekordów nie bije, rysuje dobrze. Do korpusu k-7/k-5 pasuje jak mało co. Dobrze się foci tym zestawem i wydaje mi się, że to też ma przełożenie na zdjęcia.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ekajana napisał/a:
Główną wadą jest dla mnie ta beczka
To lza włączyć korekcję w body i beczki nie ma.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach