Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
andrusz napisał/a:
najlepiej używać formatu PEF

Z tym jest problem ponieważ korzystam z RAWTherapee pod linuksem a ten znów średnio toleruje PEFy. Jednym słowem trochę do bani z tą kompatybilnością oprogramowania.
Ale dziękuję za namiary na program i podpowiedzi.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Potwierdzam, DNG średnio łyka, znaczy łyka, ale przekłamuje kolorystykę, natomiast PEFy wychodzą lepiej MZ niż w firmowym DCU4, coraz bardziej przekonuję się do tego programu.
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
Oferta darmowych licencji na C1 6 Express podobno już się wyczerpała (limit 45000 pobrań został przekroczony :) Co ciekawe, dopiero po kilku dniach wpadli na pomysł żeby oprócz maila podawać odpowiedź na pytanie bazujące na papierowym wydaniu periodyka, co uniemożliwiłoby szybkie wyczerpanie licencji.

Wątek do zamknięcia, jak mniemam.
 

Yaner  Dołączył: 11 Sie 2008
Zdążyłem pobrać wcześniej ale czy w związku z tym
MarcinS napisał/a:
... Co ciekawe, dopiero po kilku dniach wpadli na pomysł żeby oprócz maila podawać odpowiedź na pytanie bazujące na papierowym wydaniu periodyka, co uniemożliwiłoby szybkie wyczerpanie licencji. ...

licencja jest powiązana z papierowym wydaniem czy nie jest ?
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
Pomimo poszukiwań nie udało mi się stwierdzić definitywnie jakie były warunki udzielania licencji. Wiem, że jeśli teraz ktoś kupi papierową wersję pisma to i tak nie otrzyma licencji ze względu na (dodane lub podane do publicznej wiadomości później) ograniczenie 45tys. pobrań.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
a ja nadal pomimo otrzymania kodu nie mogę go uruchomić. Dostaję odpowiedź w czasie uruchamiania: Session database could not be reda, error. Error
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Yaner napisał/a:
licencja jest powiązana z papierowym wydaniem czy nie jest ?

Czytając ten post na stronie było tam ogromną czcionką napisane "FOR EVERYONE", dokładnej licencji nie widziałem.
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
@ powalos:
Jeśli jesteś na Windowsie fabryczna baza danych z reguły zakładana jest w folderze Moje Obrazy (w Moich Dokumentach). Usuń cały folder Capture One Library i spróbuj uruchomić jeszcze raz.

Możesz spróbować zgłosić problem w ich Wsparciu Technicznym
http://www.phaseone.com/e...actSupport.aspx
albo poszukać na forach PhaseOne:
http://forum.phaseone.com...5f5ccc842f696a7
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
yusuf napisał/a:
Potwierdzam, DNG średnio łyka, znaczy łyka, ale przekłamuje kolorystykę, natomiast PEFy wychodzą lepiej MZ niż w firmowym DCU4, coraz bardziej przekonuję się do tego programu.

To prawda - kolorystyka jest bardzo zbliżona do Pentaksowego DCU :-) A jaka różnica w szybkości działania :mrgreen: Poza tym program ma dużo ciekawych opcji, np. Variants.

Dla nowych użytkowników polecam to: http://www.youtube.com/watch?v=jc0ZF0Tykgo

A potem cały kanał z filmami szkoleniowymi: Capture One 6 tutorials
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
Witam,

co do licencji i jej ważności/nieważności: sądzę, że skoro w ślad za pobraniem tego programu dostaję na maila informacje (spam) od wydawcy Digital Photographer-a, to wszystko jest ok.

W momencie pobierania nie było żadnych obostrzeń z których wynikałoby, że trzeba mieć papierową wersję pisma. Poza tym, skoro to wersja okrojona, to cóż i tak była to promocja raczej nie na zasadzie, że płacę za pismo plus licencję, tylko płacę za pismo/wchodzę na stronę na której przecież są reklamy. Wydawca ma prawo liczyć, że podbiję mu liczbę odsłon, a może zacznę czytać pismo chociażby w internecie, a producent, że tak polubię wersję okrojoną, że kiedyś kupię pełną.

Zresztą teraz też piszą, że kto pierwszy, ten lepszy:

This offer is available for the first 45,000 downloads on a first come, first served basis, after which the offer is terminated.

To, że teraz dodali dodatkowe pytanie, moim zdaniem niewiele zmienia. Każdy musi sam zdecydować w swoim sumieniu, czy może korzystać z programu, czy nie. Nie jestem prawnikiem, ale ścigania za korzystanie z tak uzyskanej licencji bym się raczej nie spodziewał.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Piotrek K, to raczej nie jest wersja okrojona do potrzeb pisma, to jest pełna wersja C1 Express, tyle że nie wersja PRO za 300$, a trochę tańsza, ale wystarczająca do większości zadań.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Dopowiem, że jest do niej już aktualizacja i daje się normalnie ściągnąć i zaktualizować.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
MarcinS napisał/a:
Oferta darmowych licencji na C1 6 Express podobno już się wyczerpała (limit 45000 pobrań został przekroczony :) Co ciekawe, dopiero po kilku dniach wpadli na pomysł żeby oprócz maila podawać odpowiedź na pytanie bazujące na papierowym wydaniu periodyka, co uniemożliwiłoby szybkie wyczerpanie licencji.

Jak próbowałem pobrać dzień później po tym wątku to wyświetlało mi, że limit został wyczerpany, a nie było jeszcze napisów o 45000 pobrań, czy pytaniu o zwierzaka.
 
Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
Dada napisał/a:
Dopowiem, że jest do niej już aktualizacja i daje się normalnie ściągnąć i zaktualizować.

Jaką masz teraz wersje? Bo mi wyświetla w aktualizacji 6.2.2
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
6.2.2 Ale jak ściągałem przy instalacji to była 6.2.1
 

MarcinS  Dołączył: 30 Gru 2008
v. 6.2.2 wyszła kilka dni temu. Na forum PhaseOne kilka osób zgłaszało problemy z tą wersją na Win7 64-bit. Podobno Dział Techniczny pracuje nad poprawką i być może wkrótce będzie nowsza wersja, także ja na razie wstrzymałem się z aktualizacją (nie potrzebuję wsparcia dla Alfy 580 i in. a jak coś działa to lepiej tego nie psuć).

Wersja non-pro spokojnie wystarcza do zwykłych zastosowań. Oczywiście brakuje kilku fajnych opcji z wersji Pro, typu krzywe RGB, balans bieli na odcienie skóry, zaawansowane opcje redukcji szumów, korekta aberracji chromatycznych czy soft-proofing, ale czy jest to warte 200 euro więcej to zależy jakie kto ma wymagania.

Dla znających angielski polecam blog z przydatnymi poradami od praktyków:
http://blog.phaseone.com/

Nieostry, pewno PhaseOne trochę złapało się za kieszeń widząc ilość nowych użytkowników :) Swoją drogą, żeby rywalizować z Adobe tego typu akcje chyba muszą być podejmowane. Lightroom jest moim zdaniem celowo zabezpieczony byle jak żeby chwycić klienta, przyzwyczaić do swojego produktu, a z czasem nawet pirat może kupić jakiś upgrade. A marka Adobe jest mimo wszystko bardziej rozpoznawalna niż PhaseOne.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Zainstalowałem na 32-bitowej Viście, kompik z procesorem Athlon XP 2500+ no i niestety jest problem: program zainstalował się bez marudzenia, uruchamia się jak trza, w panelu nawigacji przechodzę do jakiegoś katalogu z RAWami (PEFy z K200D) - program najpierw wczytuje miniaturki, te pokazują się poprawnie (pewnie odczytuje zaszyte JPEGi), potem zamiast miniaturek pokazują się kwiatki jak poniżej:



Po kliknięciu na takiego PEFa w ogóle nie da się na nim pracować - program zawiesza się. Miał z tym może ktoś z was do czynienia?
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
Jeszcze można pobrać Capture One, mnie się właśnie udało otrzymać kod, wystarczy znależć w google odpowiedż na pytanie z Digital Photographer i wysyłają kod na maila :-P
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kytutr, to pewnie przez nazwę folderu, program jej po prostu nie rozumie :mrgreen:
Na poważnie, ja na początku miałem problem z wyświetleniem zdjęcia w oknie podglądu, miniaturki wyglądały normalnie, a viewer nic nie chciał pokazywać. Ponowne uruchomienie rozwiązało problem.
Spróbuj może ponownie zainstalować program i/lub dorzucić aktualizację do wersji 6.2.2
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
yusuf napisał/a:
Spróbuj może ponownie zainstalować program i/lub dorzucić aktualizację do wersji 6.2.2
To już zrobiłem. Chciałbym w końcu spróbować Capture One, ale tragedii nie ma - na laptopie żony (Vaio z matrycą wyświetlającą sporą część przestrzeni barw AdobeRGB) jest Adobe Camera RAW, więc korzystam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach